Close

Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 73
  1. #41

    Domyślnie

    Mi zupełnie te ślady traktoru nie przeszkadzają, zdjęcie bardzo przyjemne. Wiadomo, że po polu jeździ traktor. Ten dzisiejszy piktorializm ech Przyjemne, naturalne kolory.

    Natomiast... jak już miałbym się do czegoś przyczepić, to chyba aberracja chromatyczna wylazła, albo jakiś zafarb od nieba na drzewie?, do którego prowadzą ładnie linie i mają na nim skupić wzrok. Tym czasem jest jakieś poruszone i niewyraźne. Niby F11, ale ostrość chyba ustawiłeś na pszenicy na pierwszym planie i siłą rzeczy tło rozmemłało.
    W takim wypadku można spróbować poćwiczyć Focus Stacking. Czyli robisz 3 zdjęcia, ostrość na pierwszym planie, na środku, na tło a potem to łączysz. Oczywiście to wymaga statywu...

    Ja wiem, łatwo się pisze zza biurka, ostatnio też toczyłem nierówną walkę i z lekka poległem
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  2. #42

    Domyślnie

    Osobiście wolę szukać kadru niż przejmować się stackowaniem, poszukiwaniem idealnej ostrości, itp. Jeśli tematem ma być rozjechana przez traktor ziemia to też warto np. poszukać na niej światła. Raczej widziałbym tę scenę bardziej przyciętą, bez niebieskich płacht na prawej stronie i jednak bez tej wyeksponowanej łachy ze śladami traktora. Ale co kto lubi.

  3. #43

    Domyślnie

    @crusiek Dzięki za dobre słowo Drzewo było bardzo ciemne i musiałem rozjaśniać, może dlatego wyszło takie przebarwienie.

    @poste Dzięki. Droga oświetlona była chyba tylko w godzinach południowych, bo tak to pszenica rzuca cień i ciężko znaleźć światło.

  4. #44

  5. #45

    Domyślnie

    Jakoś wypadło, że biorę na siebie rolę recenzenta w Twoim wątku, choć udawało mi się tego zwykle unikać Ale widzę, że szukasz swojego pomysłu dość konsekwentnie, to jeszcze chwilę pociągnę swoje "porady", choć tego nie lubię.
    Popatrz na wątek https://forum.nikoniarze.pl/threads/...przyrody/page2
    Zdjęcie sikorki, ale kolega Paweł Pawlak napisał bardzo cenną uwagę w #13. Teraz pytanie, co jest tematem Twojego ostatniego zdjęcia (przedostatniego też)? Łan pszenicy czy wydeptana w nim ścieżka (raczej niezachodzące słońce)? Co jest motywem, zachodzące słońce? To chyba najbardziej oczywiste skojarzenia, zachodzące słońce jest ładne (może warto było jeszcze parę minut zaczekać ewentualnie). Jeśli na te pytania odpowiesz sobie następnym razem przed naciśnięciem spustu, myślę że będzie lepiej. Bo jak teraz patrzę, to dla mnie ślady traktora nie są atrakcyjnym tematem i trudno pokazać to wzbudzając zachwyt publiczności. Jeśli tematem jest łan pszenicy, to traktor jednak przeszkodził w odbiorze, większość odbiorców szuka jednak pewnej sielskości czy idealności w krajobrazie. Oczywiście można o tym wszystkim dyskutować i nie jest to jedyne słuszne podejście do tematu. Moim zdaniem jednak zanim zacznie się świadomie łamać reguły to warto je znać i umieć zastosować.
    Co do kompozycji, to jeszcze generalnie próbowałbym unikać słupów i linii elektrycznych (tak, wiem, że są i czasem się nie da, ale najczęściej nie pomagają w odbiorze, rzadko wyglądają ciekawie choć i tak bywa), podobnie zabudowania po prawej wyglądają nieciekawie.
    Uwaga techniczna, to generalnie zdjęcie powinieneś podostrzyć po zmniejszeniu. Być może pierwszy plan wyszedł nieostry bo wiało, wtedy trzeba tę kwestię przemyśleć w przyszłości ustawiając parametry ekspozycji.
    Ups, strasznie długi wpis wyszedł

  6. #46

    Domyślnie

    Cześć
    Pilej pozwoliłem sobie delikatnie grzebnąć w wystawionych plikach (niezbyt starannie, co widać na drzewie), w łączenie ekspozycji nie chciało mi się już bawić. Nie wiem jaki masz warsztat obróbkowy, ale mogę dać Ci dobrą radę. Krokiem milowym moim zdaniem jest uświadomienie sobie, że obróbka to nie tylko korekty globalne. Zainteresuj się Luminosity mask, zainwestuj w któryś z pluginów - jest ich kilka.
    Dwa z których korzystam, to Raya Pro i TK Action Panel - aktualnie więcej z tego drugiego.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0137 — 1 kopia.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	433,8 KB
ID:	41580

    Pozdrawiam Mirek
    Dyplomata to człowiek ,który powie ci spier... w taki sposób ,że będziesz czuł zachwyt przed zbliżającą się podróżą

  7. #47

    Domyślnie

    Salomon i z pustego nie naleje, ale zdjecie kolegi @nimnull da sie bez (strasznego) bolu ogladac.
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  8. #48

    Domyślnie

    @poste Dzięki wielkie za wszelką pomoc i porady, nic nie szkodzi, że długi wpis
    @nimnull Dzięki, ogarnę te pluginy. A obróbka spoko wyszła.

    12.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cmn.jpg
Wyświetleń:	114
Rozmiar:	575,1 KB
ID:	41600

  9. #49

  10. #50

    Domyślnie

    Myślę, że ciekawiej to wygląda. Gdybyś jeszcze znalazł jakąś szerszą lukę w tych cholernych trzcinach... byłoby jeszcze lepiej.

Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Mazurski zmierzch
    By mskowronski in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-12-2016, 10:32
  2. [ Krajobraz ] Mazurski zachód
    By MiX in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-08-2011, 01:53
  3. [ Krajobraz ] Mazurski krajobraz.
    By Celeborn in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-06-2010, 20:00
  4. [ Krajobraz ] Warmińsko-Mazurski płotek ...
    By sabs2key in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 24-05-2010, 18:29
  5. [ Krajobraz ] Mazurski pejzaż
    By Jakub Klimczak in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-07-2009, 17:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •