Close

Strona 41 z 45 PierwszyPierwszy ... 313940414243 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 401 do 410 z 441
  1. #401

    Domyślnie

    Jeszcze taki jeden. Nie jestem do końca pewien tego kadru, czy jest w porządku. Za każde uwagi będę wdzięczny.


  2. #402

    Domyślnie

    Ja też jestem żółtodziobem, ale jedną rzecz mogę Ci powiedzieć.
    Otóż moim zdaniem, wszystko na zdjęciu powinno mieć jakiś cel. Niekoniecznie musi być ściśle podporządkowane regułom, regułę też można złamać, oczywiście w jakimś celu. Tymczasem na Twoich zdjęciac jest chyba trochę za dużo elementów przypadkowych. Jakaś nieostrość, gdzie jej być nie powinno, kadrowanie poziome, kiedy lepiej by pasowało pionowe, albo kwadrat, przedmioty zupełnie niepotrzebne...
    To popatrz na to zdjęcie powyżej i sam się zastanów nad poszczególnymi jego składnikami. Na początek proponuję, żebyś sobie odpowiedział, w jakim celu Twój model ma zasłonięte oko i jedną trzecią twarzy, tą trawą. No i rzecz jasna, co jest właściwie tematem głównym. Ten mężczyzna, czy pole trawy...

  3. #403

    Domyślnie

    Dziękuje. Nie zwróciłem na to uwagi, chociaż ktoś inny wcześniej mi to tłumaczył.

  4. #404

    Domyślnie

    Zdjęcie faktycznie nie jest najlepsze ale tak czy siak sama trawa jest super i warto wracać w to miejsce po fajne kadry. Ja od siebie dodam, że na zdjęciach im mniej pozowania tym lepiej. Wielu fotografów robiących sesje komercyjne zadaje sobie wiele trudu, aby pozowane zdjęcia wyglądały naturalnie.

  5. #405

    Domyślnie

    Cześć,
    To moje pierwsze "udzielanie się". Pierwsze kroki z Fuji X-T30 i kit'owego Fujinon 18-55 f 2,8-4.
    Fotografia to hobby od niedawna, galeria to ściany we własnym mieszkaniu. Proszę o krytykę.

    Fuji X-T30
    Fujinon 18-55 f 2,8-4

    f 4.5
    ISO 250
    1/60 s

    Softbox 90cm i lampa YN565 z lewej
    Swiatło ciągłe LED od dołu

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	hela trip.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	3,10 MB
ID:	39671

  6. #406

    Domyślnie

    Naprawdę uważasz, że piąstki w portrecie są takie ważne ?
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  7. #407

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    Naprawdę uważasz, że piąstki w portrecie są takie ważne ?
    "Młoda gniewna" z ostrymi piąstkami wyszła przypadkowo, ale wyszła dużo ciekawiej niż wyostrzona na oku. Ta druga nie miała nic w sobie i tak wybrałem do trójki bardziej gniewną.

    Rozumiem, że powinno być więcej świadomej kompozycji i mniej przypadku

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  8. #408

    Domyślnie

    Do tutejszych rad podchodź z duuużym dystansem. To nie jest forum fotograficzne. To forum onanistów sprzętowych

  9. #409

    Domyślnie

    To jest obecnie forum upadłe, ale dzięki komu takie jest ?
    Osobiście zaglądam tu raz na kilka lat, ale za każdym razem jest coraz to smutniej, nie wiesz może dlaczego ?
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  10. #410
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Mnie sie tam ten tryptyk podoba. Łącznie ze środkowym. Piąstki są OK, to jakaś opowieść. Kobieta zmienna jest. Pierw ci przywali, a potem pośle buziaka
    Technicznie - za zimy balans bieli jak na mój gust.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 41 z 45 PierwszyPierwszy ... 313940414243 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 472
    Ostatni post / autor: 20-12-2023, 17:20
  2. Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 23-06-2020, 21:57
  3. Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 16-06-2020, 14:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •