Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Sarny o poranku

  1. #1

    Domyślnie Sarny o poranku

    Niedzielny poranek zamiast w łóżku postanowiłem spędzić tak jak lubię, czyli z aparatem w terenie. Udany podchód zaowocował kilkoma fajnymi ujęciami saren .

    I. Szyk obronny

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_5421.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	7,90 MB
ID:	36193

    II. Dymny rogacz

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_5450.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	7,32 MB
ID:	36194

    III. Dwa pokolenia

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_5437.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	9,49 MB
ID:	36195

  2. #2

    Domyślnie

    spotkanie fajne, ale nie trafiłeś z AF, brakuje mi ostrości.
    Z9 + D500 + D300s + S 10-20 + N 17-55 2.8 + N 50/1.8 + N 70-200 VR II + N 400 2.8 E FL ED VR

  3. #3

    Domyślnie

    @darek_d właśnie też to zauważyłem, ale już w domu. Także to, że zamiast AFC miałem odpalone AFS 9 punktowe. I chyba to było powodem tej sytuacji nieszczęsnej xD mój brak przygotowania albo coś ze sprzętem. Utworzyłem wątek na optyce 70< z wrzuconymi NEFami.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Szydlarz Zobacz posta
    @darek_d właśnie też to zauważyłem, ale już w domu. Także to, że zamiast AFC miałem odpalone AFS 9 punktowe. I chyba to było powodem tej sytuacji nieszczęsnej xD mój brak przygotowania albo coś ze sprzętem. Utworzyłem wątek na optyce 70< z wrzuconymi NEFami.
    Ustaw sobie jednopunktowy AF o najmniejszej średnicy.
    Nikon + Nikkor
    https://www.instagram.com/z_nurtem_sanu_i_dunajca/

  5. #5

    Domyślnie

    Przede wszystkim fotografując dziką przyrodę - dziką, czyli chętną do uciekania z kadru - ustaw sobie AF na tylny guzik wraz z całą potrzebną procedurą. Ci co tak zrobili twierdzą, że odczuli taką poprawę, jakby przesiedli się na puszkę o jedną generację nowszą. Jak nie wiesz co zrobić, jest tu gdzieś na forum tutorial na ten temat.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  6. #6

    Domyślnie

    Pomijając słuszność AFC + AF ON na tylnym przycisku, wydaje mi się iż tutaj mamy po prostu zbyt długi czas naświetlania a nie problem z AF. 600mm i 1/300 sek?
    Nie wiem jak się zachowuje D7100, ale nawet w D5100 przy takim świetle dałbym ISO 1600 a na tym Tamronie pełną dziurę nie f/8 (w sytuacji długiego czasu).
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  7. #7

    Domyślnie

    Back Button focus już dawno ustawiony i też odczułem wygodę korzystania z tego rozwiązania. Póki co oddałem aparat wraz ze szkłem na serwis żeby w razie potrzeby skalibrować sprzęt. W moim D7100 mam blokadę ISO ustawioną na 2500 i zdjęcia wyglądają dobrze przy tej czułości. Pytanie takie czy jak to jest DX i przy pełnej ogniskowej mam crop 1,5 i mam takjakby 900mm to mam operować przybliżonym czasem migawki odpowiadającemu 900mm ?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Szydlarz Zobacz posta
    mam tak jakby 900mm to mam operować przybliżonym czasem migawki odpowiadającemu 900mm ?
    Teoretycznie najlepiej

  9. #9

    Domyślnie

    Na pierwszym zdjęciu zbyt centralny kadr a ziemia się przechyla. Na trzecim straszliwy bałagan z tłem.
    Ale popracujesz i będzie lepiej.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Szydlarz Zobacz posta
    Pytanie takie czy jak to jest DX i przy pełnej ogniskowej mam crop 1,5 i mam takjakby 900mm to mam operować przybliżonym czasem migawki odpowiadającemu 900mm ?
    Weź pod uwagę, że tego typu zasady - przeznaczone dla całej populacji - są obarczone jakimś sporym marginesem uśrednienia i przybliżeń... Zobacz, jesteś młody i nie wygłądasz mi na nadużywającego alkoholu - a ta zasada ma obowiązywać zarówno Ciebie, jak i sześdziesięciolatka po przejściach, który po wyjściu z odwyku znalazł sobie takie hobby. No i wiadomo, że wydolność czy mówiąc wprost trzęsące się ręce są na zupełnie innym poziomie u dwóch takich przykładowych osób. Dwa skrajnie różniące się poziomy trzęsących się rąk, ale zasada jedna - jak to pogodzić?

    Myśleć. To naprawdę pomaga w życiu.

    Jeśłi zobaczysz, że do ogniskowej 600 mm wystarcza Ci 1/1000, w takim razie stosuj taką. A jeśłi będzie mało, bo odsetek poruszonych jest duży, skróć czas - proste. I nie zastanawiaj się, czy to zgodne z zasadami i ewentualnie do jakiej ogniskowej, czy jak ustawić czas 1/900... A jak się wyrobisz, poznasz techniki (oddech, uspokojenie, dobre podparcie, sposób trzymania całości sprzętu) może się okazać, żxe nawet z dłuższymi czasami dajesz radę, pomimo zasady.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Przyroda ] Sarny
    By linxxx in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-02-2018, 16:19
  2. [ Przyroda ] Sarny
    By Kamel112 in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-01-2011, 18:08
  3. [ Przyroda ] sarny
    By abre in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-04-2010, 14:21
  4. [ Przyroda ] Sarny
    By yakuza82 in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-02-2010, 19:16
  5. [ Przyroda ] sarny
    By tomek_d in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-05-2008, 09:17

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •