Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 41

Wątek: Siostry

  1. #21

    Domyślnie

    Nikon d750 z tego co kojarzę nie ma wykrywania twarzy w normalnym trybie i nie wiem jak w LV (chyba że się mylę). Więc umówmy się że nowsze narzędzia są lepsze nawet na trybie auto (jakkolwiek to się nazywa).
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Każde bezlustro zaczynając od tych starych Fuji czy Sony najtańszych już ma wykrywanie twarzy i oka. Generalnie działa to poprawnie. To bardzo dużo zmienia w technice robienia fot ludziom. Nie słuchaj luszczankowcow, sam nim też jestem, ale mam też bezlustro i znam bdb roznice.
    To ja koledze sprzedam Sony A6000, żeby się zniechęcił do fotografii skoro każde stare bezlustro takie super... Weź, bo Twoich porad to się czytać nie da... Co z tego, że mu wykryje oko, skoro zdjęcie poruszone będzie? Na problemy techniczne zmiana sprzętu nie pomoże...

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    To ja koledze sprzedam Sony A6000, żeby się zniechęcił do fotografii skoro każde stare bezlustro takie super... Weź, bo Twoich porad to się czytać nie da... Co z tego, że mu wykryje oko, skoro zdjęcie poruszone będzie? Na problemy techniczne zmiana sprzętu nie pomoże...
    Nie dyskutuje z tym, ze autor wątku nie opanował podstaw. Zagailem o sprzęcie, który na start będzie łatwiejszy dla nowicjusza wydaje się.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  4. #24

    Domyślnie

    24-70 spokojnie się nadaje do portretów, jedynie co to możemy nie mieć bardzo rozbebłanego tła, ale to wcale nie jest obowiązkowy element tego typu zdjęć, to jedna z opcji, z której nie trzeba korzystać jak nie chcemy. O dziwo można zrobić dobry portret z większą GO, polecam sprawdzić

    A co do zmiany na bezlustro żeby mieć wykrywanie oka to... aż szkoda strzępić. Jak ci ludzie wczesniej się nauczyli robić foty i portrety? Naprawdę nie wiem.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Nie dyskutuje z tym, ze autor wątku nie opanował podstaw. Zagailem o sprzęcie, który na start będzie łatwiejszy dla nowicjusza wydaje się.
    Autor twierdzi, że nie jest nowicjuszem (choć zdjęcia tego nie potwierdzają), a łatwiejsza będzie aplikacja w smartfonie... Zamiast wtopić kolejne kilka tysia może lepiej kupić porządne szkło i czegoś się nauczyć? Sam pomyśl...

  6. #26

    Domyślnie

    Spokój panowie, tak jechałem na automacie. Przestawiłem tryb więc teraz będzie ok.
    Fotografowałem krajobrazy, a to dopiero druga sesja portretowa, także różnica jest duża, dodatkowo przesiąść się z D3100 na D 750 to też nie mała różnica. Więcej funkcji i trzeba się przyzwyczaić. Ciężko w 1 sesje opanować całość i już na drugiej robić zdjęcia jak np Andrzej Car.



    Modelką zdjęcia się nawet spodobały, no nie siedzą w tym latami więc nie wykrywają tyle błędów ile ludzie, którzy się na tym znają.
    Na pożarcie nikozaurom wyślę kolejne fotki:

    10.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_2000.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	2,97 MB
ID:	35845
    11.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1992.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	4,07 MB
ID:	35846

    Panowie, ok poruszenie, brak ostrości. Jak chcecie pomóc to nie drążcie w kółko tych samych błędów, a mówicie co innego, żeby jak najbardziej jakościowa była pomoc.
    Ostatnio edytowane przez Patryk546 ; 25-01-2020 o 13:14
    "Przedmiotem fotografii nie są fotografowane rzeczy, lecz to jak one wyglądają po sfotografowaniu."
    D 750|N 70-300 4.5-5.6VR+N 24-70 2.8

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Patryk546 Zobacz posta
    jechałem na automacie. Przestawiłem tryb więc teraz będzie ok.
    Nie będzie OK, nie łudź się. A patrząc na Twoje zdjęcia powiedziałbym nawet, że będzie gorzej, bo będziesz miał do opanowania więcej rzeczy: od ustawień początkowych, które robi się przed sesją, aż po ustawienia w momencie pstrykania.

    A jeśli uważasz, że przełączenie trybu z jednego na inny zrobi lepszą kompozycję czy lepszy kadr, to znaczy, że oceniałem Cię wyżej niż powinienem. Być może to pokłosie słuchania wyjątkowo mądrych rad w rodzaju kup bezlustro, a od razu będzie lepiej...

    Po prostu trzeba poznać sprzęt i wiedzieć na jaką automatykę możesz sobie pozwolić, a na jaką nie, w zależności od tego co chcesz osiągać; niektóra bardzo pomaga, inna szkodzi.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Patryk546 Zobacz posta
    Panowie, ok poruszenie, brak ostrości. Jak chcecie pomóc to nie drążcie w kółko tych samych błędów, a mówicie co innego, żeby jak najbardziej jakościowa była pomoc.
    No ale jaką inną radę chcesz uzyskać, skoro na zdjęciu 10 ostra jest ręka na łańcuchu zamiast twarzy, a 11 jest poruszone? No przecież to bez sensu. Wyeliminuj podstawowe błędy, to będzie można mówić o reszcie, jak chociażby żółtaczka, charakterystyczna dla D750, której ni jak nie poprawiasz

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Po prostu trzeba poznać sprzęt i wiedzieć na jaką automatykę możesz sobie pozwolić, a na jaką nie, w zależności od tego co chcesz osiągać; niektóra bardzo pomaga, inna szkodzi.
    Dokładnie. Musisz znać swój sprzęt, wtedy nie będzie 11 zdjęć z tymi samymi problemami...

  9. #29

    Domyślnie

    Patryk, a może zapisz się na jakiś kurs/warsztaty. Nie wiem co polecać w Bydgoszczy, ale masz na razie zacięcie, to jak dobrze trafisz z prowadzącym, to możesz się nauczyć wiele.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Patryk546 Zobacz posta
    Modelką zdjęcia się nawet spodobały (...) a mówicie co innego, żeby jak najbardziej jakościowa była pomoc.
    No dobrze, to ja powiem co innego: kup sobie słownik ortograficzny języka polskiego bo tego czytać się nie da.

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Portret ] Siostry
    By Bolo in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-07-2012, 22:45
  2. Siostry...
    By franz55 in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-08-2011, 08:28
  3. siostry:))
    By imonmati in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-08-2010, 09:25
  4. [ Portret ] Siostry.
    By damian.dab85 in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-06-2010, 10:15
  5. Siostry
    By nikka09 in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-11-2009, 15:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •