Close

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 60
  1. #31

    Domyślnie

    Jaki aparat, to wiem, bo zajrzałem w metadane zdjęcia. Nie używałem aparatów z serii D5x00, ale znając zwyczaje Nikona z jednej strony, a opinie użytkowników z drugiej spodziewam się, że można nimi całkiem sporo zwojować, o ile się potrafi wykorzystać ich możliwości. Z krajobrazowego punktu widzenia istotne są zwłaszcza matryce, a te, o ile mnie pamięć nie myli, seria D5x00 dostaje w spadku po D7x00 - które są naprawdę przyzwoite. Natomiast 18-55 to szału nie robi, choć z drugiej strony widzę, że trochę z nim przesadzasz, bo nie ma potrzeby przymykać go do f/22, zwłaszcza na tak krótkich ogniskowych. I to jeszcze na małej matrycy. F/11 zupełnie wystarczy, pamiętaj, że mocne przymykanie degraduje jakość obrazu z powodu dyfrakcji.

    No z suwakiem "nasycenie" też bym był ostrożny, zwłaszcza na początku. Jak się nie jest, to efekt jest taki, jak na ostatnim wrzuconym zdjęciu - bardzo nieciekawy (to polityczne określenie, są bardziej dosadne, ale z uwagi na kulturę języka nie będę ich przytaczał). Operacje na kontraście często same z siebie zwiększają nasycenie kolorów, czasem wręcz trzeba zdejmować, bo jest za duże. A wyciąganie cieni, świateł, przesuwanie punktu bieli i czerni, kontrast - jak najbardziej. Tak jak mówiłem, zacznij jednak od kadru, bo operowanie suwakami ma na celu lepsze wydobycie tego, co już jest na zdjęciu. Jeśli zdjęcie nic nie mówi, nic na nim nie ma, to nawet rok suwania suwaczkami nic nie pomoże.

  2. #32

    Domyślnie

    22.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kpl3.jpg
Wyświetleń:	247
Rozmiar:	477,2 KB
ID:	30296
    Ostatnio edytowane przez Pilej ; 05-09-2019 o 18:43

  3. #33

  4. #34

  5. #35
    Lu
    Gość

    Domyślnie

    Książki książkami, ale i tu na forum kolega @lechupe dawno temu zapodał świetny tekst. Nie wiem czy czytałeś a doprawdy warto. Przeczytać i przyswoic. https://forum.nikoniarze.pl/threads/...fii-krajobrazu

  6. #36

  7. #37

    Domyślnie

    @Pilej, zwolnij troszkę i jakoś ukierunkuj się w obróbce.

  8. #38

    Domyślnie

    @PM.M No jeśli chodzi o obróbkę to eksperymentuję

  9. #39

  10. #40

    Domyślnie

    27 to bym widział w W&B. Zdjęcia prześwietlone kiepsko się obrabia, lepiej chyba skrócić czasy.

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Krajobrazy dwa
    By Gerlow in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-04-2016, 15:33
  2. [ Krajobraz ] Krajobrazy
    By wpkx in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 15-06-2014, 01:20
  3. Krajobrazy...
    By prz3mo in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-09-2009, 10:49
  4. [ Krajobraz ] 1 krajobrazy
    By sowart in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 19-12-2008, 12:40
  5. Krajobrazy
    By radek8310 in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 01-09-2008, 13:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •