Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Po nawałnicy

  1. #1

    Domyślnie Po nawałnicy

    Dzień dobry, to mój pierwszy post tutaj. Fotografią interesuję się od niedawna, uczę się i zdobywam doświadczenie. Przedstawiam moje dwa zdjęcia. Bardzo proszę o wszelkie uwagi do zdjęć, kadrowania oraz obróbki.

    pozdrawiam

    1.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0052-2.jpg
Wyświetleń:	224
Rozmiar:	639,1 KB
ID:	27292

    2.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0060-2.jpg
Wyświetleń:	224
Rozmiar:	617,9 KB
ID:	27293
    Załączone miniatury Załączone miniatury DSC_0060.jpg  


  2. #2

    Domyślnie

    W fotografii krajobrazowej czuję się średnio zaawansowany (sporo osiągnąłem, ale też wiem, że wiele osób tutaj osiągnęło dużo więcej niż ja), ale poniżej parę moich sugestii:

    1 - Mam problem z odbiorem tego zdjęcia. Jak na mój zabiegany gust jest ono zbyt minimalistyczne, ma dużo góry i dużo dołu, gdzie nie za wiele się dzieje. Brak czegoś, co mocno przykuwałoby uwagę. Co nie oznacza, że takiego typu kadry nie są cenione przez niektórych odbiorców, albo że nie mają racji bytu.

    2 - Przez lekki śliwkowy zafarb zdjęcia (podobnie zresztą jak na nr 1 i nr 3) pewnie chciałeś podkreślić, że uwidoczniona sytuacja jest anormalna i że las powinien wyglądać inaczej? Malownicze jest to ugięcie drzewek. Zastanawiam się natomiast, czy miałeś lub masz możliwość wrócić tam i zrobić parę fotek przy nieco innym niebie - nie całkowicie zachmurzonym, ale z malowniczo podświetlonymi formacjami chmur.

    Trochę ostrego światła i silnych "krwistych" kolorów IMHO mogłoby dodać dramatyzmu tej scenie. Jeśli chcesz jednak zostać przy wersji czarno-białej lub zbliżonej, a obiekt nie ucieka, to temat aż się prosi (w inną pogodę - przy pełnym zachmurzeniu niewiele zmienią) o poeksperymentowanie z filtrami (polaryzacyjny, połówka czy IR), jeżeli takowe posiadasz.

    3 - Umieszczanie zdjęcia w białych ramkach jest moim skromnym zdaniem pewną szkodliwą manierą. Może dobrze one wyglądają jako antyrama na ciemnej ścianie, ale na ekranie... w białej wersji forum chyba nie za bardzo je widać, w czarnej niepotrzebnie "walą po oczach" - ale to jest tylko moje osobiste zdanie i zapewne niektórzy Autorzy gotowi są bronić takich ramek wokół swoich prac własną piersią

  3. #3

    Domyślnie

    Tę ramkę to dodało forum
    Mnie brakuje przede wszystkim skali. Może masz takie ujęcie, że jest tam człowiek?

  4. #4

    Domyślnie

    Dziękuję za dotychczasowe uwagi.

    Zdjęcia zostały zrobione w miejscowości Suszki gdzie dwa lata temu przeszla nawałnica i zabrała ze sobą ogromną część lasu. Próbowałem uchwycić ogromną pustkę i dramaturgię tamtych wydarzeń. Stąd właśnie taka kolorystyka.

    zdjęcie 3 i ramka to faktycznie efekt forum a nie moje zamierzone działanie, nie potrafiłem tego usunąć


    @proste niestety nie mam takiego ujęcia. tak próbuję sobie teraz wyobrazić na 2 zdjęciu człowieka i faktycznie mógłby on się przysłużyć, bo fotografowane drzewa były wysokie i mozna by to zaakcentować. @Jacek Z. niestety fotografowana scena jest dla mnie już niedostępna, miałem jedną okazję żeby ująć to co widzę.

  5. #5

    Domyślnie

    1 nie pasuje mi obrobkowo, tak sino blado.
    2 ma za to fajnt kadr i ta wizja obobkowa nawet mi pasuje.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  6. #6

    Domyślnie

    dzięki, im dłużej patrzę na 1 tym mniej mi się podoba

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •