Close

Strona 8 z 11 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 103
  1. #71

    Domyślnie

    Dzięki za odzew Mam jeszcze trochę zdjęć z tegorocznego pobytu w tatrach. Ale nie mam odwagi by je pokazać. Jedne mam obrobione mocniej, inne słabiej

  2. #72

    Domyślnie

    Wstawiłem tutaj:

    https://forum.nikoniarze.pl/threads/...35#post4023535
    @paparapa i inni, może być???

    PS.
    Przepraszam za zanieczyszczanie wątku, zawsze można poprosić o usunięcie.

  3. #73

    Domyślnie

    @tbogdanowicz mi to nie przeszkadza Luzik

  4. #74

    Domyślnie

    Ufff..., bałem się że przyrowerujesz do mnie z pretensjami .

  5. #75

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siemalysy Zobacz posta
    W innych wątkach trafia się sporo komentarzy. Tylko często nie na temat zdjęć
    Powiem więcej, są wątki z komentarzami a nie ma zdjęć ...
    Zdjęcia to produkt uboczny w zasadzie dzisiaj i to taki mało fascynujący temat. I tak nie poznasz miejsca gdzie to było zrobione zdjęcie w dziale krajobraz, suwaki dużo mogą. Jak chcemy wartosci poznawczej to turystyka fotograficzna to sie nazywa. Dział krajobraz to jak ktoś już pisał abstrakcja, grafika komputerowa tak jak glamur. Działy do których generalnie nie zaglądam bo nie będę podniecał sie umiejętnościami suwania suwakami czy też techniką frequency separration. To dla wybrańców. Pewne moje zainteresowanie wzbudził wpx ale skoro go tu nie ma to i mniej powodów do zaglądania w ten czy inny dział zdjeciowy. Prywatnie owszem lubię sobie cyknąć krajobraz do rodzinnego albumu i nie jest to zazwyczaj fotka o porze wschodu czy zachodu tylko raczej moje wspomnienie tego co przeżyłem patrząc na krajobraz który widziałem.

    Sorry za OT no ale coś napisałem a chodziło o komentarz przecież
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  6. #76

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tbogdanowicz Zobacz posta
    Dobrze prawisz.
    Zaraz Ci poleję kawy i nawet za Ciebie wypiję .

    A poważniej, to wiele osób przestało pokazywać swoje zdjęcia, bo obrabiają bardzo delikatnie i ciągle słyszeli o wadach przygotowania do prezentacji.
    Spójrzcie na zabawę w RAW'ki. Przecież czasem aż oczy bolą od patrzenia co niektórzy wstawiają jako przykład (ich zdaniem) najlepszej obróbki. Aż się zastanawiam gdzie oni widzieli taką rzeczywistość jaką pokazują???

    Normalnie zaraz wstawię coś z lekką obróbka w LR, bez PS'ucia.
    W RAWkach jak najbardziej można wywoływać normalnie. Ale to autor decyduje, o czym zdaje się większość osób zapomniała. Patrz punkt 2.3 regulaminu. Nic nie stoi na przeszkodzie aby autor zastrzegł.

    Fakt, sam o tym zapomniałem, o czym dyskutowałem niedawno z jednym z uczestników.
    Dlatego też przypomniałem o tym w obecnej edycji.
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  7. #77

    Domyślnie

    Post #1:
    Podobają mi się intensywne barwy pierwszego planu, na dalszych planach są one być może odrobinę zbyt nasycone. Zestawienie turysty (trafił się akurat ubrany w kurtkę, której kolor nie zlewa się z tłem, choć ze spodniami już gorzej) z ogromem gór bardzo mi odpowiada; w ogóle lubię i często stosuję ten motyw. Przypomina o tym, że pojedynczy człowiek w konfrontacji z naturą może tylko werbalnie określać swoją podmiotowość, a w rzeczywistości jest wobec niej mikroskopijny. Sądząc po kolorach, fotografia została wykonana w późnym sierpniu albo we wczesnym wrześniu, gdyż trawy już zaczęły żółknąć, ale jeszcze do końca nie zdążyły tego uczynić. To pora roku budząca mieszane uczucia, bo przypomina uczniom o zbliżającym się początku roku szkolnego, ale zapowiada też, że wkrótce góry staną się rajem dla fotografów poszukujących jesiennych ujęć.

    Mam tylko dwa drobne zarzuty: primo, chmury z lewej strony są przepalone, a na samym skraju kadru pojawiła się rozpraszająca plamka. Secundo, z prawej strony została lekko obcięta kosówka i kamień.

    Post #18:
    Na tym zdjęciu brakuje mi punktu zaczepienia - jakiegoś obiektu, który od razu wyróżniałby się spośród innych i ściągał na siebie wzrok odbiorcy. Podejrzewam, że tę funkcję miał spełnić Kurtkowiec. Jednak kontrast między oświetlonymi i zacienionymi zboczami gór jest większy niż kontrast między jasną taflą stawu i kosodrzewiną wokół niego - i to w lewo powędrowały oczy.

    Post #23:
    Zdjęcie nr 3 - znów przepalone chmurki. Gratuluję świetnie uchwyconych piechurów nieopodal środka kadru, w samym sercu jasnego obszaru szlaku - są dobrze widoczni i sprawiają wrażenie, jakby sama Opatrzność obdarzyła ich swoją łaska i podświetliła. Jednocześnie obaj ludzieńcy są malutcy. Podoba mi się przesłanie tej fotki: jeśli człowiekowi los sprzyja, to pójdzie wszędzie, gdzie zechce (nawet, jeśli nikt go tam nie zapraszał).

    Zdjęcie nr 4 (i jego wariacje) - wersja 4.2 odpowiada mi najbardziej, choćby dlatego, że dłubanina przy dalszych planach wyszła na nim nieźle. Mam tylko pytanie - pozostawienie otoczki wokół Giewontu zostało podyktowane celem artystycznym czy było wyrazem kompromisów w obróbce?

    Post #34:
    Stawy wciśnięte w Rysy i Żabią Grań, gdyby spojrzeć na to zdjęcie z oddali, zaczynają przypominać pysk i oko jakiegoś bardzo rozeźlonego stwora. Na moim monitorze zieleń zdaje się wpadać w miętowy odcień.

    Post #41:
    Mam wrażenie, że odcienie zieleni roślin troszkę się porozjeżdżały, za to barwy wody i ich gradacje są moim zdaniem kapitalne. Dostrzegłem też purpurę na obłokach, ale nie traktuję tego jako wadę, bo byłaby zapewne zbyt trudna do okiełznania.

    Post #60 (i generalnie wszystkie ze zdjęciem 9):
    Przypadła mi do gustu ta fotografia, bo jest klimatyczna. Sprawia wrażenie, jakby w dole panował syberyjski wręcz chłód, za to na szczytach - paradoksalnie i mimo śniegu - było cieplej niż w paśmie reglowym. Pierwotnie kolory wydały mi się mdłe, w #64 jest już pod tym względem dużo lepiej, ale tam z kolei całość zaczęła trącić zielenią. Obróbka, którą wykonał @crusiek, jest tu optymalna, chociaż mam wrażenie, że partie śnieżne i rozświetlone są ciut zbyt jasne. Odnośnie kadrowania, to zasugerowałbym delikatne obcięcie prawej strony, bo niewiele tam jest.

  8. #78

    Domyślnie

    Dzięki za komentarz

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Poniżej jeszcze jeden kadr. Zupełnie inny niż poprzednie. Tym razem górski potok. Czy takie podejście jest ok? Czy ma to jakiś sens? Co warto zmienić następnym razem?

    10

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0714.jpg
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	1,61 MB
ID:	19863

  9. #79

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tbogdanowicz Zobacz posta
    Wstawiłem tutaj:

    https://forum.nikoniarze.pl/threads/...35#post4023535
    @paparapa i inni, może być???

    PS.
    Przepraszam za zanieczyszczanie wątku, zawsze można poprosić o usunięcie.
    No jasne że może być.
    Obecna formuła forum właściwie nie uniemożliwia współistnienia różnych trendów obróbki fotografii. Ale z jakiegoś tajemniczego powodu nadal mniej doświadczeni forumowicze nie chce pokazywać swoich fotografii . Ciekawe dlaczego? . Ja rozumiem, że pisanie takich samych komentarzy od lat może doprowadzić do szału, no ale beż jaj. Wytworzyła się specyficzna hierarchia. Pierwsza awangarda ucieka mocno do przodu, dalej długo długo nic i pojawiają się kopiści awangardy i potakiewicze .I dalej to już leci różnie zależnie od temperamentu, odwagi i stopnia determinacji.
    Wnioisek jest jeden trzeba stworzyć swoja przestrzeń, o którą trzeba dbać i jej bronić

  10. #80

    Domyślnie

    @paparapa dzięki za wypowiedź.
    To zabawne, ale w dziale krajobraz nie bardzo ktoś się wypowiedział. Jedynie @crusiek i Ty tutaj. Ciekawe dlaczego??? Aż tak źle???
    Ale nie twórzmy off topu. Jeśli ktoś jednak będzie chciał coś napisać, to proszę w podlinkowanym wątku. Chętnie przeczytam i nawet odpowiem na ewentualne pytania.

Strona 8 z 11 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Wrześniowe pola
    By gibber in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-10-2012, 23:32
  2. [ Krajobraz ] Wrześniowe Tatry
    By Duca in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-10-2010, 08:46
  3. [ Krajobraz ] Wrześniowe tatry
    By michalp_1 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 16-09-2009, 21:50
  4. [ Krajobraz ] Wrześniowe czeluście
    By Leszek Bujnowski in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 03-09-2009, 19:13
  5. [ Krajobraz ] Wrześniowe Tatry
    By Endryou in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 15-10-2007, 07:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •