Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21

    Domyślnie

    Masz swojego psa? Czy buda jest dla odchodzących kotów ?
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  2. #22

    Domyślnie

    Co do samego zdjęcia, no cóż To przecież nasz wpkx, kto tam wie, co mu we łbie siedzi Chyba Wojtek nie musi udowadniać nikomu, że potrafi robić dobre zdjęcia i że jest artystą fotografikiem. Artystą, a nie tylko rzemieślnikiem z dobrą znajomością warsztatu, bo ma pewne wizje, pewną wrażliwość w fotograficznym utrwalaniu rzeczywistości, w której jak przecież wiecie, doszukuje się hiperrzeczywistości - w kolorach, kształtach, bokehach, nieostrościach. Czy zdjęcie pasuje do krajobrazu, nie wiem. Może bardziej do abstrakcji, które tworzą elementy fotografii. W tym kontekście chyba najtrafniejszy jest komentarz Kolegi Sosnowego, który pochylił się nad tym, nad czym pewnie w przypadku tego zdjęcia do pochylenia się nadaje, czyli kształtu, kompozycji, kolorów. To ja tyle w kwestii komentowania
    Ostatnio edytowane przez Rafał_Sz ; 23-11-2018 o 11:29 Powód: czyszczenie
    Psioniczni.pl Don't panic! Stay psionic!

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Teu Zobacz posta
    Dobra fotografia- niezależnie od gatunku - obroni się sama, bez tytułu.
    Piramidalna bzdura. Domyślam się że wynika z błędnych uproszczeń typu dobra=ładna.
    Takie banalizowanie jest rakiem i strasznym ograniczeniem siebie.


    Akurat Woytek jest z pewnością najstarszym świadomym fotografem tutaj i akurat wysoka estetyka jego prac jest zawsze na wysokim miejscu, to nadal znacznie głębsza fotografia. Warto poświęcić czas na analizę, dlaczego?

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piotrekjeczen Zobacz posta
    Zamiast okazywać prymitywność zawsze można poprosić autora o tłumaczenie bo być może @wpkx nie ogranicza się do pokazywania prac tylko na polskich forach tudzież portalach a tym samym stara się aby "reszta świata" rozumiała jego intencje.
    Myślę też, że "opracowanie" tytułu w j. angielskim jest równie trudne jak wykonanie dobrej fotografii.
    Cytat Zamieszczone przez marcin255 Zobacz posta
    [EDIT] @marcin255 - poszło ostrzeżenie. Następny warn to turnus relaksacyjny.
    czyli ja mam ostrzeżenie a kolega ?
    Z6 II+N 28-75+N 17-28 +N 70-300 AF-P +FTZ II

  5. #25

    Domyślnie

    Ja tego zdjęcia nie ogarniam moim małym rozumkiem. Sporo prac autora nie jestem w stanie docenić bo nic tam nie widzę takiego że och i ach ale. Ale z szacunku może dla dorobku i wkładu w forum siedzę cicho. (no dobra, boję się kompromitacji)
    D90 + Sigma 17-50 + Nikkor 35 + YN-685;
    Fujifilm X-T20 + Fujifilm 15-45 + Fujifilm 27 2.8

  6. #26

    Domyślnie

    No bo w wupekaiksem to tak jest, enfant terrible forów fotograficznych Jako komentarz moge tylko wkleić swoją przeróbkę pewnej katolickiej strony sprzedającej pluszowych Jezusów ;p Mam nadzieję, że Woytek się nie obrazi, ale tutaj też tak dużo ludzi darzy wupekaiksa szczególnym uczuciem, więc może by nabyli taki gadżet

    Psioniczni.pl Don't panic! Stay psionic!

  7. #27

    Domyślnie

    Stawiajmy pomniki za każdy pstryk z naciskiem na każdy .
    Z6 II+N 28-75+N 17-28 +N 70-300 AF-P +FTZ II

  8. #28

    Domyślnie

    Angelski orszak niech mą duszę przyjmie...

    (Na razie tyle, może napiszę coś jeszcze.)
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Teu Zobacz posta
    Dobra fotografia- niezależnie od gatunku - obroni się sama, bez tytułu.
    Mz. jednym z walorów jakie powinna posiadać dobra fotografia jest właśnie tytuł i nie żebym się czepiał ale np. ja nie lubię oglądać "bezimiennych" prac.

    Przyzwyczaj się - zdarzają się na forum zdjęcia zupełnie nieciekawe, nijakie, które następnie są bronione dziwnie pojmowaną interpretacją.
    Tu myślę, że każda fotografia to odrębne indywiduum, które każdy z nas odbierze w inny sposób. Konkursy wygrywają fotografie chmur, ktore mz. nie prezentują sobą nic ale ktoś oceniający zobaczył na zdjęciu coś wyjątkowego... Są różne sytuacje.
    Ja pisząc że coś mi się podoba zawsze staram się wyjaśnić dlaczego ...
    Ostatnio edytowane przez piotrekjeczen ; 23-11-2018 o 21:21

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •