Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Moja droga

  1. #1

    Domyślnie Moja droga

    1.
    2.
    3.
    4.
    5.
    6.
    7.
    8.
    9.
    10.
    11.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	JelczLaskowiceWJR_2697M-1024x683.jpg
Wyświetleń:	408
Rozmiar:	287,9 KB
ID:	17300
    12.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ParkKrajobrazowyDolinyBystrzycyWJP_6046RkadrM-1024x683.jpg
Wyświetleń:	417
Rozmiar:	223,7 KB
ID:	17301
    13.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	RyczynWJS_8181M-1024x683.jpg
Wyświetleń:	413
Rozmiar:	346,4 KB
ID:	17302
    14.
    15.

    Czy któreś foty waszym zdaniem należałoby usunąć z zestawu (np 7,13). Jak z ilością - set powinien być mniejszy/większy?

    pozdro
    Wiesiek

  2. #2

    Domyślnie

    widać tu pewną spójność -pierwsze pięć najfajniejsze, dorzuciłbym do nich 14

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zahir Zobacz posta
    widać tu pewną spójność -pierwsze pięć najfajniejsze, dorzuciłbym do nich 14
    Dzięki za odgrzebanie.

    Te zdjęcia wrzuciłem trochę (po dyskusjach jakie tu były) ad hoc bo nagle zdałem sobie sprawę z czego wynika to moje podejście do krajobrazu. Otóż w zasadzie nie interesuje mnie bycie na punkcie i wyciskanie tam siódmych potów z motywu (no chyba, że płacą za to). Nawet nie do końca interesuje mnie zrobienie celu samo w sobie. Istotna jest droga - otwierająca się zmienność, niespodzianki, pokonywanie trudności, nawigowanie i to jak wygląda to rano, popołudniu, w kwietniu czy listopadzie.
    Wszystkie te foty powstały w podobny sposób, jadę nie myśląc o fotografowaniu, nagle impuls - nie no muszę to sfotografować, klamki - fota znad kierownicy (no po prawdzie czasem jednak dwa, trzy metry z boku) i dalej. Bo szkoda czasu, szkoda jazdy. Chyba są nawet dwie foty telefonem. Mam sporo takich zdjęć, wybrałem parę co efektowniejszych i parę "rozciągających" temat zastanawiając się czy powinienem jednak ograniczyć się do wyraźnej drogi (a nie ścieżki z powalonym drzewem, czy mostka, który na focie wygląda 10 x wiarygodniej jak nim jechałem). Dlatego tytuł jest bardzo adekwatny bo to rzeczywiście moje drogi i moje podejście do tego co jest istotne (subiektywnie istotne). Moja "fotograficzna" droga.

    Zadałem tutaj pytanie o to jak duży powinien być i jak bardzo spójny kompozycyjnie. Zrobiłem Twój wybór i chyba zamysł jest wtedy czytelniejszy. Upierałbym się nad zamykającym ostatnim (15) zdjęciem bo to jest spojrzenie z zewnątrz. Pointa. Być może powinno być coś otwierającego...
    1.

    2.

    3.

    4.

    5.

    14.

    15.

    Lepiej?
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 29-11-2018 o 02:10

  4. #4

    Domyślnie

    Jak sam mówisz to bardzo subiektywna i w pewnym sensie osobista droga i to twoje decyzja jakie zdjęcia maja ją reprezentować (15). Ja po prostu wybrałem zestaw, który w moim odczuciu jest najspójniejszy przy zachowaniu różnorodności.

  5. #5

    Domyślnie

    Teraz jest lepiej, ale spojrzyj obiektywnie czy 15 pasuje do reszty...
    Nikon Z7 Z14-30/4 Z24-70/2,8; S50/1,4;S70-200 2,8; S60-600

  6. #6

    Domyślnie

    Wujot, zestaw zdjęć bez 7, 13 i 15 będzie bardzo słitaśny. Wszystkie przeszkody zostaną usunięte, tylko będziesz musiał zmienić tytuł na Idealna droga czy tam Piękna droga bo Moja droga już będzie średnio pasować

  7. #7

    Domyślnie

    Z punktu widzenia rowerzysty jest to trafny tytuł.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez esperal Zobacz posta
    Wujot, zestaw zdjęć bez 7, 13 i 15 będzie bardzo słitaśny. Wszystkie przeszkody zostaną usunięte, tylko będziesz musiał zmienić tytuł na Idealna droga czy tam Piękna droga bo Moja droga już będzie średnio pasować
    No właśnie, szczerze mówiąc to i tak nie ma tu fot z pokrzywami powyżej głowy czy "basenów" z wodą. Albo z kawałków gdzie drogi już po prostu nie ma. W takim ujęciu zresztą te górskie wychodzą płasko - np 3 to całkiem stromy zjazd mtb gdzie kamienie latają. Ale w sumie to nie chodziło mi o pokazywanie martyrologi tylko prosty zachwyt nad drogą jako drogą. Chciałem pokazać (nie wiem czy to wyszło) piękno jakie nas po drodze trafia. Wszystko to moje okolice - czyli Dolny Śląsk.

    Zastanawiam, się czy poza mną kogoś taki cykl (załóżmy, że dopracowany) rusza - w końcu wszyscy pokazują starannie wyselekcjonowane ujęcia z wyszukanymi formami a tutaj coś tak banalnego jak droga...

    Pozdro
    Wiesiek

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    Chciałem pokazać (nie wiem czy to wyszło) piękno jakie nas po drodze trafia. Wszystko to moje okolice - czyli Dolny Śląsk.

    Zastanawiam, się czy poza mną kogoś taki cykl (załóżmy, że dopracowany) rusza - w końcu wszyscy pokazują starannie wyselekcjonowane ujęcia z wyszukanymi formami a tutaj coś tak banalnego jak droga...

    Pozdro
    Wiesiek
    No i dotarliśmy do sedna, czyli jak przekazać swoje emocje na odbiorcę poprzez zdjęcie.
    Czy to jazda rowerem, czy siedzenie w krzakach czekając na łosia, czy łażenie po górach po nocy to chodzi o to samo. Wywołać u widza emocje. Nawet, jeżeli tym widzem jestem ja sam. Jeżeli mam satysfakcję z tego co robię, to ok. Jeżeli chcemy się podzielić publicznie tą swoją „radością” to już trzeba się liczyć z innym sposobem odbioru. Nie każdy rano siedzi w krzakach i czeka na łosia
    Jak „zmusić” widza do mojego sposobu odbioru?
    Kto jak kto, ale @Wujot w tym temacie to raczej coś ma do powiedzenia.
    Wiem, masa książek napisano w temacie, ale chętnie przeczytam kilka słów u źródła.
    D7000+S17-50/2.8+S70-200/2.8+S30/1.4
    było: D90, N18-105, N50/1,8D, N70-210D

  10. #10

    Domyślnie

    no tu powstaje moj dylemat bo srednio podoba mi sie ta droga w sensie repo; mysle, ze o ile w studio Wiesiu mogl kreowac rzeczy i chwytac ich istote, przekladac na znaczenia i wyobraznie w pewnej strefie kulturowej o tyle w kontakcie z natura troszke sie pogubil i wg mnie zaczyna od nowa; brawa za odwage i mysle, ze nie duzo czasu bedzie potrzebne, zeby sie zaadoptowac; z przyjemnoscia bede sledzic watek i radosc bedzie rosla z postepem (mniejsza o moj gust); pisze to z perspektywy naturszczyka i jak zwykle moge tylko sie odwolywac do wlasnych cichych przemyslen; a glosniejsze przemyslenia to tylko przy Wiesiu pozdrawiam cieplo ze wsi pod Cambridge


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] moja droga...
    By darek_d in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 07-05-2012, 21:35
  2. [ Krajobraz ] droga w prawo | droga w lewo
    By <| MICHAŁ |> in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-01-2011, 23:24
  3. [ Krajobraz ] Idę rano do roboty - moja droga
    By Valdek_Tychy in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 03-11-2008, 18:59
  4. [ Reportaż ] "...Moja droga Orszulo..."
    By Lu_natyk in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-04-2007, 21:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •