Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Orion nad zamkiem Flojague, Południowa Francja

    Godzina 2.47, na zakończenie pięknego wesela pośród winnic pod Bordeaux. Gwiazdozbiór Oriona wschodzący nad zamkiem Flojague.
    Nikona nie było pod ręką (Z6 jeszcze nie dowieźli), więc tym razem Fuji X-T2, 16-55/2.8, @f/2.8, 1/2s, ISO 6400, z ręki (oparłem się jeno o betonowy słupek łokciem):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	s001-20180923_024728_t2.jpg
Wyświetleń:	211
Rozmiar:	629,8 KB
ID:	14837
    Gołym okiem było widać Wielką Mgławicę (M42).
    Dla zainteresowanych, mapa nieba:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	s002.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	761,7 KB
ID:	14838
    Mapa nałożona na zdjęcie:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	s003.jpg
Wyświetleń:	208
Rozmiar:	601,0 KB
ID:	14839
    Dla jeszcze bardziej zainteresowanych:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	s004.jpg
Wyświetleń:	208
Rozmiar:	733,3 KB
ID:	14840
    Dokładne zdjęcie M42 wklejone po prawej stronie zrobiłem dwa lata temu teleskopem o ogniskowej 1095 mm i kamerą CCD 15x15 mm.
    A tu rzeczony betonowy słupek, który serdecznie pozdrawiam:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180923_024529_t2.jpg
Wyświetleń:	227
Rozmiar:	63,5 KB
ID:	14841
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  2. #2

    Domyślnie

    Super sprawa z tym nałożeniem mapy na fotę i resztą objaśnień.
    LED ZEPPELIN

  3. #3

    Domyślnie

    To zdjęcie jest potrójnie melancholijne. Po pierwsze, oznaczało koniec przefantastycznego wesela. Po drugie - koniec wesela to czas pożegnań i długiego powrotu do domu. Po trzecie - Orion wschodzący o tej porze to zwiastun nadchodzącej zimy (co brzmi zabawnie, bo za dnia było tam 30 stopni wtedy, zdjęcie jest z ubiegłej soboty/niedzieli - no ale u nas zrobiło się w tym samym czasie 12 stopni).
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  4. #4

    Domyślnie

    A ja po prostu napisze - DZIĘKUJĘ.
    Zarówno za zdjęcia, jak i za mapki .

    PS.
    Kilka ciekawych mgławic już pokazywałeś, może czas na kolejne .

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tbogdanowicz Zobacz posta
    A ja po prostu napisze - DZIĘKUJĘ.
    Zarówno za zdjęcia, jak i za mapki .

    PS.
    Kilka ciekawych mgławic już pokazywałeś, może czas na kolejne .
    A nie ma za co, polecam się.
    Pracuję teraz nad Hełmem Thora.
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  6. #6

    Domyślnie

    Nie jest to duży obiekt, jakie pole widzenia ma zestaw którym robiłeś/będziesz robił zdjęcia?

  7. #7

    Domyślnie

    A właśnie, zapomniałem, a już nie mogę edytować wpisu. APS-C i ogniskowa 44.1 mm, czyli tak w miarę standardowo. Ogniskowa 50mm na "pełnej klatce" to taka dobra ogniskowa, żeby całego Oriona złapać.
    A jeśli chodzi o Hełm Thora: będzie to ogniskowa ~500 mm na pełnej klatce. Szeroko chcę go złapać, bo jego okolice też są ciekawe, ładnie się to komponuje.
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  8. #8

    Domyślnie

    500 mm to już całkiem sporo, zwłaszcza że trzeba prowadzić.
    Polecałeś kiedyś Star Adventurer. Zaczynam się zastanawiać nad kupnem. Czy warto kupić cały zestaw z linku, czy sama głowica wystarczy?

    https://deltaoptical.pl/glowica-astr...SABEgLTpvD_BwE

  9. #9
    Sith Hospodar Impaler Awatar Dex
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Alpy Transylwańskie
    Posty
    5 176

    Domyślnie

    Kuuuurna, gdybyś miał statywa to by dopiero była baja bo miejscówka zacna Szacun za taką fote z ręki i to jeszcze po weselu
    Uwielbiam zimowe niebo. Po 5 jak spaceruje z psiakiem juz ładnie widać Oriona [jak na ślepca ]

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tbogdanowicz Zobacz posta
    500 mm to już całkiem sporo, zwłaszcza że trzeba prowadzić.
    Polecałeś kiedyś Star Adventurer. Zaczynam się zastanawiać nad kupnem. Czy warto kupić cały zestaw z linku, czy sama głowica wystarczy?

    https://deltaoptical.pl/glowica-astr...SABEgLTpvD_BwE
    Taki właśnie zestaw mam, tyle że czerwony. Sama głowica? To co wtedy wyrzucają z zestawu? Moim zdaniem każdy element jest potrzebny.
    Swoją drogą się zastanawiam, czy swojego zestawu nie sprzedać, bo nie wykorzystuję jego możliwości - brak czasu. Ta zabawa w astrofoto jest bardzo czasochłonna, przerzuciłem się na wynajmowanie teleskopów.

    Cytat Zamieszczone przez Dex Zobacz posta
    Kuuuurna, gdybyś miał statywa to by dopiero była baja bo miejscówka zacna Szacun za taką fote z ręki i to jeszcze po weselu
    Uwielbiam zimowe niebo. Po 5 jak spaceruje z psiakiem juz ładnie widać Oriona [jak na ślepca ]
    Nie jestem pewien, czy statyw by tu coś dał. No, niby pozwoliłby obniżyć ISO, ewentualnie. Ale fakt, nie spodziewałem się sukcesu, jak zobaczyłem, że 1/2 s. I to jeszcze na dość wąskim kącie!
    Zrobiłem kilka-kilkanaście ujęć, większość z nich jest dość konkretnie rozmyta. To jest przedostatnie i najlepsze - prawdopodobnie wstrzeliłem się pomiędzy uderzenia serca.
    Do takich zdjęć trzeba mieć podejście snajpera.
    Z lustrem pewnie by było trudniej, bezlusterkowiec z elektroniczną migawką pewnie pomaga.
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Z Zamkiem w tle
    By j@nek in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-04-2014, 22:31
  2. [ Krajobraz ] Medytacje z zamkiem w tle
    By N-kon in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-11-2013, 15:43
  3. [ Portret ] Orion
    By TheKilla in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-12-2012, 11:49
  4. [ Architektura ] ..z zamkiem
    By audik in forum Architektura
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-05-2011, 17:37
  5. [ Krajobraz ] z zamkiem
    By immortal in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-11-2009, 11:45

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •