Close

Strona 31 z 48 PierwszyPierwszy ... 21293031323341 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 301 do 310 z 473
  1. #301

    Domyślnie

    Co do poprawy? pierwsze fotki :
    1

    2

    3
    Ostatnio edytowane przez fanta ; 25-06-2018 o 23:06

  2. #302

    Domyślnie

    Chciałem jeszcze to dodać ale nie zmieściłem się w 30min więc dokładam w drugim poście.
    4.

    5.

    Pozdrawiam
    Fanta
    Ostatnio edytowane przez fanta ; 25-06-2018 o 23:29

  3. #303
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2018
    Miasto
    Okolice Żywca
    Posty
    95

    Domyślnie

    @fanta pierwsze jako takie, kadr dosyć fajny, ładne chmury i fajna ta ścieżka, ale pora dnia nie ta. Na pozostałych zdjęciach nie znalazłem nic ciekawego, zdjęcie numer 3 to kolorystyczna masakra.

  4. #304

    Domyślnie

    No to fakt pora nie ta, słońce centralnie ani to wschód ani zachód. Zdjęcie numer 3 chciałem już zaraz usunąć po tym jak je umieściłem ale parę minut za późno,słyszałem jakieś głosy na nie.
    Ostatnio edytowane przez fanta ; 26-06-2018 o 08:45

  5. #305

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fanta Zobacz posta
    Co do poprawy?
    A dlaczego podbijasz ISO tak bardzo? Aż tak źle chyba nie było ze światłem? Na pierwszym 200, później nawet 640 widzę.

  6. #306

    Domyślnie

    Horyzont ma być prosto, to podstawa podstaw.
    Reszta zmasakrowana obróbką, kolor, za mocno wyciągane cienie, jakieś "clarity" czy kontrast mocno podbity, mocno i nieumiejętnie wyostrzone.
    Różowe przepały dopełniają całość.
    Proponuję wrócić do edycji i wszystkie suwaki cofnąć o 50%.
    Czas naświetlania też mz powinien być stanowczo dłuższy, trochę pasuje rozmyć te fale.
    D7000+S17-50/2.8+S70-200/2.8+S30/1.4
    było: D90, N18-105, N50/1,8D, N70-210D

  7. #307

    Domyślnie

    Co do iso to rzeczywiście gapiostwo bo robiłem też inne zdjęcia. Zwrócę uwagę na przyszłość.
    Tak poprawie horyzont.

    Po za tym jednym zdjęciem 3 to kolor jest podkręcony tak jak w jpg różnice są praktycznie niezauważalne.
    Używam tylko tone mapping i to tak w zasadzie w opcji minimum czyli mniej jak 5 % suwaka, reszta to kontrast jasność i nasycenie. Nasycenie na reszcie zdjęć niemal nie ostaje od jpg.Njbardziej używam jasności i kontrastu ale te są ze sobą trochę zależne dlatego jadę nimi podobnie by nie były za kontrastowe i ciemne ale jasność tak by nie były za bardzo matowe. Zmiany są tak naprawdę kosmetyczne.

    Niestety używam telewizora i mam tu kilka funkcji być może one przekłamują.

    Zdjęcia robione w Trybie A i 95% z tego korzystam. Parę razy użyłem trybu manual z ustawieniami pod zachody które gdzieś wygrzebałem tu na forum. Różnice były niezauważalne.

  8. #308

    Domyślnie Pierwsze próby. Wątek dla początkujących i tych, co chcą się uczyć. Krajobraz

    Nie wiem jak u Ciebie, ale ja kiedy przeszedłem na tryb M to była masakra. Też nie widziałem różnicy. Ale po dziesiątkach godzin na YT, przewertowaniu internetu po różnych blogach, uświadomienie sobie co to trójkąt ekspozycji i zaczęcie z tego korzystać i wtedy różnica jest zauważalna.
    Co prawda jeszcze potrzebny długi trening, ale na chwile obecna nie używam w ogóle trybu auto
    A jaka frajda jak ogarniesz wszystko sam i zdjęcia wyjdą całkiem całkiem


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez Paw-Bor ; 26-06-2018 o 13:31

  9. #309

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fanta Zobacz posta
    Parę razy użyłem trybu manual z ustawieniami pod zachody które gdzieś wygrzebałem tu na forum. Różnice były niezauważalne.
    Zachód zachodowi nierówny. Nie będzie to działać jeśli ustawisz sobie parametry na takie znalezione w sieci. Musisz ogarniać ustawienie do warunków jakie masz wokół. Powoli dojdziesz do tego.

  10. #310

    Domyślnie

    Też w głowie nie dobiorę odpowiedniego czasu bez kilku prób dlatego A wydaje mi się optymalny.

    Tak serio to u mnie fotki na TV nie są przerysowane i kolorowe. Wręcz przyznam że nie lubię tego nawet.
    Kiedyś jak byłem u ojca i zobaczyłem fotki na TV to się załamałem. Wyglądały jakby miały 3200 iso zastanawiam się czy przypadkiem nie jest podobnie z kolorami.


    Tak wygląda jpg z aparatu. Można do 4 i 5 porównać i czy faktycznie tam kolory są przerysowane i zbyt kontrastowe?


    Dzięki to były chyba pierwsze fotki jakie robiłem zachodowi słońca.Nie mam tak wiele okazji bo nie szukałem ich. To było przy okazji i pogoda też nie trafiona.
    Ostatnio edytowane przez fanta ; 26-06-2018 o 13:37

Strona 31 z 48 PierwszyPierwszy ... 21293031323341 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Sport ] Pierwsze próby. Wątek dla początkujących i tych, co chcą się uczyć.
    By ALF in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 13-05-2020, 14:02
  2. [ Reportaż ] Pierwsze próby. Wątek dla początkujących i tych, co chcą się uczyć.
    By ALF in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-01-2019, 13:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •