Close

Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy ... 56789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 90

Wątek: Tyniec

  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gremed Zobacz posta
    A teraz czytajcie kolegę @Wujot i uczcie się, czy to nie jest piękne? Dla mnie te 3 linijki to kopalnia wiedzy, dla kogoś kto tutaj zaglądnie i zrobi och! na zdjęcia, po przejściu na drugą stronę postu przeczyta to, wróci na pierwszą i pomyśli -
    Prawda.

    Panowie, Czytam sporą część postów tutaj na forum, porównuję, przyglądam się zdjęciom, konkretnym opiniom właśnie dlatego, aby nauczyć się więcej. Chciałem tylko od siebie po prostu podziękować za ten i jemu podobne wątki, dla mnie jako świeżaka (jak i zapewne innych osób uczących się) to konkretna ilość wiedzy Przesyłam wyrazy głębokiego szacunku.
    Mam nadzieję, że tą wiedzę będę w stanie z czasem w końcu ogarnąć i przełożyć na wyniki
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  2. #62

    Domyślnie

    Wchodzisz w wątek
    Czytasz mądre wypowiedzi
    Profit
    jak to mawia dzisiejsza młodzież
    brawo Wujot i inni za niezłomne wskazywanie poprawnej drogi
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez -zahir- Zobacz posta
    Wiem doskonale o czym mówisz

    Przed publikacją na pewno warto wrócić do obrobionych już zdjęć po dłuższej chwili (nawet kilku dniach) ze "świeżym spojrzeniem" myślę, że ma to związek z adaptacją wzroku - po prostu pracując nad zdjęciem przyzwyczajasz się do jego wyglądu i nawet nie zauważasz kiedy przegiąłeś

    pozdrawiam
    Tak, znam to. Z reguły wracm na drugi dzień, na trzeci. Oglądam na laptopie, czasem wrzucam na TV. Nie wiem, może się mylę ale dla mnie dobrym recenzentem jest wyświetlacz retina w iPadzie. Lubię sobie na spokojnie rano, przy wypoczętych oczach przerzucić to co zrobiłem wcześniej. Nieraz się okazało, że drugi i trzeci nałożony gradient były już niepotrzebne. A przy 3-4 godzinie przed monitorem jego konieczność wydawała się bezwzględna.
    Haha... No i teraz powinno paść pytanie: "k...., to co z tym Tyńcem poszło nie tak?'. Nie wiem, czasem dobre jest wrogiem lepszego.

  4. #64

    Domyślnie

    @Wujot , Dzieki za twój wpis.
    Fajny link/tekst i przykłady!

  5. #65

  6. #66

    Domyślnie

    Ok, pociągnijmy dalej. Wstawiam fotkę z wczorajszego poranka. To samo miejsce, warun inny, pomysł... hmm, pojechałem dla mgiełek i one były. Kilkanaście minut wcześniej były nawet większe ale światła trochę mało. Ująłem je jak widać. Czyli jak? Chętnie posłucham.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gf168.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	829,8 KB
ID:	10230

  7. #67

    Domyślnie

    ekspozycyjnie do reszty kompletnie nie pasuje lewa dolna kępa drzew, ciemniejsze tworzyłyby bardziej naturalny klimatyczny obrazek

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    ekspozycyjnie do reszty kompletnie nie pasuje lewa dolna kępa drzew, ciemniejsze tworzyłyby bardziej naturalny klimatyczny obrazek
    Racja, minimalne przyciemnienie lewego narożnika trochę mniej odciąga wzrok. Z drugiej strony przygaszenie tego miejsca na siłę... hmm, skoro było oświetlone dość wysokim już słońcem byłoby dość nienaturalne.
    Skoro wątek zrobił się mocno edukacyjny wrzucam vol.2.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gf168.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	823,9 KB
ID:	10241

  9. #69

    Domyślnie

    wyrazbna dysharmonia - plynaca rzeka z lewej ku prawej i slizgajace sie swiatlo krzyzowo z prawej ku lewej .
    gdyby zrobic zdjecie godzine wczesniej, tak by swiatlo slizgalo sie po powierzchni wody.

    fatalna plama slonca - centralnie duza przepalona powierzchnia . Koniecznie schowalbym slonce zza chmury , tak by ledwie ze sie przez nie przebijalo.
    Plama slonca i ten efekt halo wlasciwie rujnuja to zdjecie. Wypada cos z tym zrobic.



    Kolorystyka nieba ? hmm , jednak na nie.

    ogolnie to widze tutaj trzy niespojne kolorystycznie obrazy:
    -zaczerwienione niebo
    - magneta-rdzawa woda
    - zielona trawa

    wyraznie odczuwam rowniez dysonans kolorystyczny.

    Ogolnie obrobka wydaje mi sie niezbyt subtelna.

    Niespojnosc miedzy trescia a forma.
    swiatlem podkreslasz prawa dolna czesc zdjecia - rzeke , na ktorej nic sie nie dzieje. Klasztor , ktory na zdjeciu pelni role wiodacego motywu jest ukryty.

    moim zdaniem rzecz nie jest skonczona , warta powtorzenia o wczesniejszej porze.

    I gratuluje wytrwalosci oraz motywacji .


    juz na marginesie - dla tak subtelnych motywow jak poranne mgielki wielkosc matrycy odgrywa znaczaca role.
    Aby te subtelnosci wydobyc i pokazac , wskazany bylby aparat Fx . Fotografujac za pomoca Dx jestes juz na starcie w trudniejszej sytuacji.
    Dla takich motywow roznice w jakosci obrazowania potrafia byc spore.

  10. #70

    Domyślnie

    Jedna jeszcze uwaga co do rozkładu jasności - odbicie zawsze jest ciemniejsze niż to co jest odbijane. Tutaj niebo zgasiłeś bardzo mocno, a rzeka odbija bardzo jasne niebo - to ze sobą niestety nie gra i już wprowadza takie podświadome poczucie niespójności.

Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy ... 56789 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Tyniec
    By vienko in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-08-2012, 22:38
  2. [ Krajobraz ] tyniec
    By bk2x in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-06-2012, 23:32
  3. [ Krajobraz ] Tyniec...
    By sirart in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 05-06-2012, 16:36
  4. [ Krajobraz ] Tyniec II
    By lukatom in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-03-2012, 14:17
  5. [ Architektura ] Tyniec
    By manio in forum Architektura
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-09-2006, 14:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •