Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1

    Domyślnie Wschód na Majorce

    Może komuś wpadnie w oko

    1.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_8666_1280.jpg
Wyświetleń:	323
Rozmiar:	692,9 KB
ID:	9640
    ['O]

  2. #2

    Domyślnie

    Nikt nic? No to jeszcze jedna próba:

    2.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_8683_1280.jpg
Wyświetleń:	274
Rozmiar:	766,4 KB
ID:	9670
    ['O]

  3. #3

    Domyślnie

    Drugie zdjęcie podoba mi się bardziej. Może przez układ chmur nadający dynamiki?

  4. #4

    Domyślnie

    A może przez lepszą ekspozycję?

    Mnie też drugie się bardziej podoba, ale nie przez chmury, a może nie tylko przez to. Już dawno zauważyłem, że mniej podobają mi się landszafty, w których podłoga jest nazbyt ciemna w porównaniu do nieba - i to niezależnie od pory dnia. Po drugie ja wciąż uważam, że zdjęcia nocno/zmierzchowo/świtowe wcale nie muszą być tak ciemne jak było na planie, a nawet wręcz przeciwnie - nie powinny. Powinny oddawać magię danej pory, ale powinny być na tyle jasne, żeby zdjęcie było dobre, a nie jasności wiernie oddane.

    Daleką analogię może stanowić przykład lanszaftu w świetle księżyca: jeśli zdjęcie będzie dobre, powinno być widać że noc i jednocześnie być tak jasne, że można by odnieść wrażenie iż na planie da się czytać gazetę bez latarki - podczas gdy w naturze rzecz jasna do takich jasności jest strasznie daleko.

    Patrząc z tego punktu widzenia pierwsze zdjęcie wydaje mi się mocno za ciemne: może było tam tak ciemno, ale trzymanie się tego nie robi zdjęciu dobrze. Drugie zdjęcie też jest jak dla mnie za ciemne, ale ma więcej światła niż pierwsze - dlatego m.in. uznaję go za lepsze.

    Acha - i mam nadzieję, że na trzecim zbliżyłeś się choć trochę do tych pań - w końcu co goła panna, to goła panna, zawszeć to +50 do atrakcyjności, a tam nawet ich kilka. No i jak widzę po kolejności zamieszczanych zdjęć - idzie w dobrym kierunku. Dawaj następne!
    Ostatnio edytowane przez 2pompony ; 24-05-2018 o 11:46
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #5

    Domyślnie

    @2pompony

    Ekspozycja też ma znaczenie, ale jednak obstaję przy swoim. Linie chmur i zarys brzegu gdzieś tam w nieskończoności się zbiegają i to mnie przyciąga na zdjęciu.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ecml Zobacz posta
    Nikt nic? No to jeszcze jedna próba:
    gdybys w kadrze umiesci postac rozebranej kobiety najlepiej jakos tak prowokacyjnie , zapewne dyskusja bylaby ozywiona.

    jak to powiedziala jedna z polskich celebrytek ( coz za paskudne okreslenie ) , zapewne opierajac sie na wlasnych doswiadczeniach - a bylo to na jakims wykladzie dla studentow, bodaj marketingu -- "d.... rzadzi swiatem".

    zdjecia jako " zdobycz " z urlopowego wyjazdu sa udane. Nie mozna sobie nic zarzucic.
    Dzisiaj wszyscy stoimy przed tym samym Problemem - kazde zdjecie powoduje powstanie lepszego ( to jest zwana przez mnie zasada indukcji ).
    Robiac calkiem dobre zdjecia , ktore przed laty wzbudzilyby ozywienie , dzisiaj staja sie norma.

    Powiedzialbym , prawidlowe zdjecia , ktorym nie ma sensu czegokolwiek zarzacac , bo po co?

  7. #7

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za odzew Panowie, już myślałem, że zdjęć w wątku nie widać
    Chmurki rzeczywiście pomogły w kompozycji na #2, co do jasności, pokombinuję - jeszcze się nigdy na radach Bombla nie zawiodłem więc jest duża szansa, że będzie lepiej.


    Co do bliższych fotek panienek, mam niestety tylko takie kiczowate - w pełnym słońcu, z polarem, ale anatomię już widać ;D

    3.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_8547_1280.jpg
Wyświetleń:	244
Rozmiar:	899,4 KB
ID:	9673


    //EDIT
    Nican, dziękuję za komentarz
    Ostatnio edytowane przez ecml ; 24-05-2018 o 12:42
    ['O]

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    ... Już dawno zauważyłem, że mniej podobają mi się landszafty, w których podłoga jest nazbyt ciemna w porównaniu do nieba - i to niezależnie od pory dnia. ...
    Dla mnie się jakoś przyjęło (w sumie nie wiem skąd), że ekspozycja powinna być w zasadzie stopniowana. Niekoniecznie ekspozycja, ale odbiór zdjęcia, części składowe, czyli jasność, kontrast, nasycenie, linie prowadzące, inne składowe, powinny być tak ułożone, aby odbiór fotografii był kierowany na elementy, na które zależy Autorowi.
    Pod tym wzgledem, dwójka skupia się na "gołych babach", i dla mnie to zdjęcie jest dobre. Można je bardziej wyeksponować, ale to szczegół.
    Jedynka nie bardzo, głównie przez zbyt agresywną linię horyzontu, gdzie uwaga powinna się skupiać na chmurach.
    Tak mi się zdaje, może ktoś mnie poprawi jak jestem w błędzie.
    D7000+S17-50/2.8+S70-200/2.8+S30/1.4
    było: D90, N18-105, N50/1,8D, N70-210D

  9. #9

    Domyślnie

    Rozjaśniłem podłogę na jedynce i mam mieszane uczucia...

    4.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_8666a_1280.jpg
Wyświetleń:	233
Rozmiar:	780,3 KB
ID:	9680
    ['O]

  10. #10

    Domyślnie

    Mieszane uczucia pojawiają się zawsze, kiedy jesteś przyzwyczajony do pierwszej wersji. Obrabiałeś ją, obrabiałeś, wpatrywałeś się - a jak przyszło zmienić, przyzwyczajenie do starej wersji daje znać. Sam tak mam, jak patrzę na swoje stare zdjęcia i chcę je dla zabawy poprawić.

    Ja na przykład nie jestem przyzwyczajony do Twojej wersji, więc poszedłem odważniej, i wcale nie mam wrażenia, że za daleko:




    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Wschód
    By krop in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-10-2011, 12:16
  2. [ Krajobraz ] wschód...
    By darek_d in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-03-2010, 07:49
  3. [ Krajobraz ] Na wschód
    By Reju in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 02-10-2009, 17:32
  4. [ Krajobraz ] Wschód
    By Shooter in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 18-03-2009, 19:26
  5. [ Krajobraz ] Wschód nad.....
    By wingeo in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-02-2009, 20:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •