Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33
  1. #21

    Domyślnie

    Tak, teraz widać. No i duużo lepiej.
    Te delfinki, myślę że też można uratować.

  2. #22

    Domyślnie

    Bardzo dziękuje, rzeczywiście bez porównania lepiej myśle ze to moje ciasne kadrowanie to taki nawyk z ery portretu a obróbki muszę się zwyczajnie nauczyć, a przedewszystkim ostrożniej posługiwać się „suwakami”

  3. #23

    Domyślnie

    Ja się pobawiłem dwoma... A Pytałem czy obrabiasz na telefonie bo w exifie widzę LR CC 1.2 a ten soft kojarzył mi się z urządzeniami małymi i przenośnymi

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_4214.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	1 005,2 KB
ID:	5560

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_4238.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	1,22 MB
ID:	5561
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  4. #24

    Domyślnie

    jak mozna exif zobaczyc?
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  5. #25

    Domyślnie

    Ja się pobawiłem dwoma... A Pytałem czy obrabiasz na telefonie bo w exifie widzę LR CC 1.2 a ten soft kojarzył mi się z urządzeniami małymi i przenośnymi

    Rzeczywiście mam LR w iPhonie, ale akurat te zdjęcia „obrabiałem” w komputerze. Dzięki za Twój post. Znowu dużo lepiej ?

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sufenta Zobacz posta
    jak mozna exif zobaczyc?
    Używam Exif Viewera. Tyle że aby zobaczyć cały exif tutaj na forum to trzeba kliknąć w obrazek i dopiero wtedy na załadowanym oryginale widać.
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  7. #27

    Domyślnie

    Strasznie słabo doświetlone masz te kadry. Z moich obserwacji w D500 lepiej jest prześwietlić o 0.3-0.7, wtedy jest znacznie mniej szumu, a ewentualne przepały spokojnie opanujesz obróbką, bo ta matryca znosi wiele. W drugą stronę jest też ok, ale jeżeli zdjęcie trzeba wyciągać na +, do tego wyciągać cienie, to szum zaczyna być brzydki. Pobawiłem się każdym ze zdjęć i murze przyznać, że z mewami to już niewiele się da zrobić... Ciasne kadry z dużym bałaganem w tle, zmuszające do kadrowania...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_4214.jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	653,1 KB
ID:	5562

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_4238.jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	835,6 KB
ID:	5563

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_4285.jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	882,2 KB
ID:	5564

    Za to ten jest na prawdę dobry i zdecydowanie najmniej niedoświetlony ze wszystkich. Zdecydowanie obrazek z 70-200 FL jest lepszy od tego z 200-500

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_2654.jpg
Wyświetleń:	107
Rozmiar:	591,9 KB
ID:	5565

    Nie do końca też rozumiem czemu tak strasznie przymykasz szkła? 70-200 do 4, a 200-500 do 8... Tracisz światło i głębie ostrości całkiem niepotrzebnie

  8. #28

    Domyślnie

    @frogi dziekuje
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Strasznie słabo doświetlone masz te kadry. Z moich obserwacji w D500 lepiej jest prześwietlić o 0.3-0.7, wtedy jest znacznie mniej szumu, a ewentualne przepały spokojnie opanujesz obróbką, bo ta matryca znosi wiele. W drugą stronę jest też ok, ale jeżeli zdjęcie trzeba wyciągać na +, do tego wyciągać cienie, to szum zaczyna być brzydki. Pobawiłem się każdym ze zdjęć i murze przyznać, że z mewami to już niewiele się da zrobić... Ciasne kadry z dużym bałaganem w tle, zmuszające do kadrowania...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_4214.jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	653,1 KB
ID:	5562

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_4238.jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	835,6 KB
ID:	5563

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_4285.jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	882,2 KB
ID:	5564

    Za to ten jest na prawdę dobry i zdecydowanie najmniej niedoświetlony ze wszystkich. Zdecydowanie obrazek z 70-200 FL jest lepszy od tego z 200-500

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_2654.jpg
Wyświetleń:	107
Rozmiar:	591,9 KB
ID:	5565

    Nie do końca też rozumiem czemu tak strasznie przymykasz szkła? 70-200 do 4, a 200-500 do 8... Tracisz światło i głębie ostrości całkiem niepotrzebnie
    Dzięki wielkie, efekty są moim zdaniem fantastyczne, jak na tak słaby materiał. Mewy kadrowałem ciasno, bo było ich mnóstwo, a mnie zależało na zdjęciach pojedynczych. Jeżeli chodzi o przesłony to ustawiłem na minimum bo zależało mi na rozmytym tle, a w obu przypadkach miałem zamontowany telekonwerter 1.4 - już wiem że to był błąd. Ciasne kadrowanie bierze się chyba także z przyzwyczajeń związanych ze zdjęciami portretowymi, których robiłem bardzo dużo swego czasu. Wcześniej miałem D300, a D500 dopiero od kilku miesięcy, więc jeszcze go nie poznałem do końca, tym cenniejsza Twoja uwaga o prześwietlaniu o 0.3 - 0.7. Popróbuję z przesłoną bardziej otwartą, np. na 11 lub wyżej i przy następnej okazji pokaże efekty z kolejną prośbą o uwagi i rady. Bardzo Wam wszystkim dziękuję - wasze uwagi są niezwykle cenne. Jeżeli chodzi o obróbkę to chyba muszę po prostu pójść na jakiś kurs

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sufenta Zobacz posta
    @frogi dziekuje
    @sufenta Tak dla ścisłości to konieczność klikania w obrazek i ładowania dużego oryginału dla odczytania exif zachodzi tylko dla fot większych od 1280 px na szerokość, bo przy nich na stronę ładuje się tylko przeskalowany podgląd (moim zdaniem kiepskiej jakości zresztą to i tak klikam po większe dla obejrzenia)
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Pierwszy post - witam wszystkich.
    By Carrramba in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-11-2017, 18:44
  2. [ Portret ] Zdjęcia Antka. Pierwszy post.
    By AK-47 in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-07-2015, 06:16
  3. plener ślubny /mój pierwszy post od 5 lat ;)
    By Muzak in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 09-11-2010, 19:54
  4. Pierwszy post
    By nxvds in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 27-09-2009, 12:07
  5. pierwszy slubing - pierwszy post
    By CatchTheMoment in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-07-2008, 00:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •