Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Mewa w kapieli

  1. #1

    Domyślnie Mewa w kapieli

    W moim pierwszy poście wrzuciłem chyba zbyt dużo zdjęć naraz, więc teraz tylko jedno z prośbą o komentarze

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Mewa w kąpieli.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	5,36 MB
ID:	5487

  2. #2

    Domyślnie

    Po pierwsze, to ta obróbka z tak wysokim kontrastem po prostu zabiła ten kadr... A sam kadr też jakiś taki se. Perspektywa bardzo z góry, centralnie, krople giną w nijakim tle... Raczej przypadkowo zrobione zdjęcie, fatalnie obrobione...

  3. #3

    Domyślnie

    No cóż, uczę się i dziękuje za komentarz. Pewnie rady jak to zrobić lepiej byłyby bardzie pożyteczne z punktu widzenia nowicjusza, ale dobre i to.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    I mam jeszcze jedną prośbę - czy mógłby Pan zerknąć na mój post „mój pierwszy post” i podzielić się uwagami ?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    I mam jeszcze jedną prośbę - czy mógłby Pan zerknąć na mój post „mój pierwszy post” i podzielić się uwagami ?

  4. #4

    Domyślnie

    Dorzucę jeszcze od siebie, zbyt ciasne kadrowanie.
    Brakuje odrobiny otoczenia, jakiegoś tła, odniesienia w przestrzeni.
    Popieram zdanie o zbyt mocnej obróbce, za duży kontrast a detalu nie ma. Wcześniejsza wrzutka obiecywała więcej wrażeń.
    Jeżeli są to z rawów wołanie, warto podejść do nich jeszcze raz.
    D7000+S17-50/2.8+S70-200/2.8+S30/1.4
    było: D90, N18-105, N50/1,8D, N70-210D

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JakubixWoo Zobacz posta
    No cóż, uczę się i dziękuje za komentarz. Pewnie rady jak to zrobić lepiej byłyby bardzie pożyteczne z punktu widzenia nowicjusza, ale dobre i to.
    Hmmm, nie czuję się jakimś wielkim fachowcem, ale tak na pierwszy rzut oka - takie zdjęcie lepiej wyglądałby z niższego pułapu. Oczywiście na tyle, na ile to możliwe. Jeżeli to z teleobiektywu, to można trochę pokombinować - położyć się w piasku i czekać na dobrą okazję. Jeżeli zdjęcie nie będzie "z góry", to wydobędzie się z niego jakaś przestrzeń. W tle nie będzie wody, tylko horyzont, może jakieś słońce, zachód czy coś...
    Przydałaby się lepsza ostrość, choć to może zależeć od sprzętu, którym to zdjęcie powstało. Kadry centralne się bronią wtedy, kiedy faktycznie mają to coś. Jeżeli to jest po prostu mewa z kroplami, to wygląda, jak pisałem, na przypadkowy kadr.
    No i obróbka... Za dużo przejrzystości, wyostrzenia i kontrastu, zgaszone cienie, zdjęcie wygląda jak zrobione komórką i to słabą... Do tego można usiąść jeszcze raz, jeżeli masz oryginalnego rawa. Jeżeli to jest obróbka jpga z aparatu, to już można niewiele zrobić, ale zawsze można...

    Cytat Zamieszczone przez JakubixWoo Zobacz posta
    I mam jeszcze jedną prośbę - czy mógłby Pan zerknąć na mój post „mój pierwszy post” i podzielić się uwagami ?
    Nie panujemy na forum, tu sobie mówimy na Ty. Spróbuję zaraz zobaczyć Pozdrawiam serdecznie.

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki wielkie i przepraszam za Pana, nie wiedziałem uczę się dopiero obróbki w LR i Affinity wiec te uwagi bardzo cenne

Podobne wątki

  1. [ Przyroda ] W kąpieli
    By żółto-czarny in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-09-2017, 15:56
  2. D80 w kąpieli
    By majkens in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 06-08-2009, 06:48
  3. W kąpieli
    By kodi in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-01-2009, 10:44
  4. W kąpieli
    By scarlet in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 11-10-2008, 13:46
  5. [ Przyroda ] W kąpieli
    By jajacek44 in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-07-2008, 01:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •