Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie KRAJOBRAZY: To wszystko co w mym obiektywie jest.

    Z krajobrazu mojego miasta- Cmentarz Podgorski.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	krajob_1.jpg
Wyświetleń:	157
Rozmiar:	365,4 KB
ID:	2762
    Milosnik negatywow.

  2. #2

    Domyślnie

    Mało krajobrazu w tym krajobrazie
    D7000+S17-50/2.8+S70-200/2.8+S30/1.4
    było: D90, N18-105, N50/1,8D, N70-210D

  3. #3

    Domyślnie

    Tak tylko tytułem sprostowania - nie wnikając na razie w kwestie zdjęcia, trzeba sobie powiedzieć wprost i otwarcie: to nei jest żaden krajobraz, to nie jest ani cmentarz, ani nawet podgórski... To jest detal - i nie chodzi o coś małego, nieistotnego czy nieważnego - chodzi o detal w języku architektury (a to rzecz bardzo ważna).

    Teraz zaś o zdjęciu - gdybyś dał go jako jedno w grupie kilku, trzech, czterech opisujących dane miejsce - uznałbym to zdjęćia jako niezły dodatek. Jeśli w całości przekazu utrzymana byłaby stosowna równowaga, taki detal który nei odstaje od innych obrazków mógłby świadczyć o jakości warsztatu (wyrównana ekspozycja, opanowane kolory całości), mógłby stanowić smaczek, ładne didaskalium dopełniające całość, w dodatku świadczące o pomysłowości w poszukiwaniu kadrów.

    Pojedynczo takie zdjęcie jest - przynajmniej dla mnie - dość nijakie... Nie porywa niczym szczególnym - technicznie jest średnie (ani szczególnie dobrze, ani szczególnie źle), kadrowo na podobnym poziomie, kompozycja jaka się wyłąnia jest letnia - ani gorąca ani zimna... Taki detal równie dobrze mógłby być zarówno na cmentarzu, jaki na bramie do zakładu wulkanizacyjnego gdzieś na zabitej prowincji - nie ma nastroju.

    Reasumując - gdyby to był fragment nieco większej całości może na zasadzie synergii mój odbiór byłby lepszy, w tym stanie jakoś mnie nei przekonuje.
    Ostatnio edytowane przez 2pompony ; 30-12-2017 o 22:03
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  4. #4

    Domyślnie

    Zdjęcie raczej do działu architektury. Dość mocne szumy i brak ostrości.

  5. #5

    Domyślnie

    Dokładnie jak przedmówcy, mało krajobrazu to raz, dwa - mało cmentarza zwłaszcza z nazwy wymienionego - nigdy nie byłem ale wierzę, że miejsce na swój sposób wyjątkowe, a powyższe zdjęcie tego zupełnie nie pokazuje. Taki detal jako "cherry on the top" w większej serii jest zawsze spoko ale pod warunkiem, że jest podany w sposób pozwalający zachwycić się detalem - tutaj nawet tego zabrakło....
    Nowy wątek z tytułem obiecującym ciąg dalszy, ja chętnie zobaczę jak się rozwinie

Podobne wątki

  1. Czy wszystko jest ok?
    By haidi in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 26-10-2012, 22:20
  2. [ Portret ] bo wszystko jest w oczach.. by [ Hanibal ]
    By hanibal in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 76
    Ostatni post / autor: 15-07-2011, 15:33
  3. Czy wszystko jest OK???
    By szela in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 24-02-2009, 07:00
  4. [ Krajobraz ] Jest wszystko
    By autograf in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-12-2008, 15:41
  5. Bo wszystko jest nowe
    By Damianus in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-11-2008, 20:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •