Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie Prośba o ocenę zdjęcia

    Dzień dobry. Otrzymałam zdjęcie od fotografa po obróbce, nie podoba mi się jego retusz. Niestety, fotograf twierdzi, że nic nie zmieni, bo tak jest super, a oryginał nie dostanę. Pieniądze wyrzuone w błoto

    Proszę o ocenę, czy może ja się za bardzo czepiam tego zdjęcia, co można by ewentualnie zmienić i czy jest szansa to jakoś uratować. Zdjęcie jest w załączniku.
    Załączone miniatury Załączone miniatury ??.jpg  


  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    W zdjęciu nie zmienił bym już nic.
    Jest bez zarzutu pod względem technicznym.

    Oczekiwał bym bardziej naturalnego wyrazu twarzy, bo widać / czuć pewien dystans / stremowanie fotografowanej osoby. Ale to zależy od relacji fotograf - fotografowana osoba podczas zdjęć.
    Niektórzy lubią takie "pozowane" zdjęcia, bez bardziej wyrazistych emocji. Osobiście wolę jednak, kiedy jakieś emocje charakteryzujące fotografowaną osobę, są widoczne na zdjęciu.

    Pod względem wizerunkowym, estetycznym, technicznym zdjęcie bez najmniejszego zarzutu.
    Ostatnio edytowane przez FelTom ; 20-11-2017 o 12:53
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez esperal Zobacz posta
    A co jest nie tak ze zdjęciem?
    Dla mnie jest baaardzo sztuczne... Mam włosy ciemny blond, a na zdjęciu rudawe? Zniknęła moja mimika... Podobało mi się ujęcie na miniaturze, a po obróbce jestem bardzo rozczarowana. Wrzuciłabym ją, ale jest nazwisko fotografa, które musiałabym... hm... jakoś zamazać

  5. #5
    mackaron
    Gość

    Domyślnie

    Mysle ze powinnas swoje subiektywne uwagi kierowac do fotografa a nie na forum... technicznie jest ok a to jak na nim wygladasz? Skad mamy wiedziec jaki byl zamysł sesji i jakie ustalenia miedzy toba a fotografem. Fakt troche skora za bardzo wyprasowana...ale dla mnie to takie gorzkie żale...czemu zle wygladam na zdjeciu... czemu nie tak jak sie spodziewalam ze bede wygladac... no...dlatego

  6. #6

    Domyślnie

    Dostałaś tylko jedno zdjęcie czy tylko to ci się nie podoba że uważasz że to pieniądze wyrzucone w błoto?
    Technicznie jak koledzy słusznie zauważyli nie jest złe, gorzej z pozowaniem i miną modelki. Kolega FelTom bardzo dobrze napisał co jest głównym problemem tej pracy. Obawiam się że oryginał byłby jeszcze mniej przyjemny w odbiorze.

  7. #7

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez monis190 Zobacz posta
    Dla mnie jest baaardzo sztuczne... Mam włosy ciemny blond, a na zdjęciu rudawe? Zniknęła moja mimika... Podobało mi się ujęcie na miniaturze, a po obróbce jestem bardzo rozczarowana. Wrzuciłabym ją, ale jest nazwisko fotografa, które musiałabym... hm... jakoś zamazać
    Polecam aparat z samowyzwalaczem i pokaż nam jak chcesz wyglądać.

  9. #9

    Domyślnie

    Jurku, jak Monika Belluci

    Zdjęcia miały być pozowane i nie miałam na to akurat większego wpływu, kilka osób miało mieć takie ujęcia, ale mniejsza. Mam 6 zdjęć i to było pierwsze w kolejności, więc tu wrzuciłam. Jeszcze raz przejrzałam wszystkie i na chłodno oceniłam.

    Poprosiłam o mniejsze "rozprasowanie" twarzy, w sumie teraz dostrzegłam, że mam usunięty dołek w brodzie... A raczej się do niego przywiązałam Plus poprosiłam o naturalniejsze kolory.

  10. #10

    Domyślnie

    Trochę za bardzo clarity na "-" na twarzy, poza tym wszystko raczej ok.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Architektura ] Prosba o ocene HDR
    By robert.zydziak in forum Architektura
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-11-2011, 11:38
  2. [ Grafizacja ] Prośba o ocenę
    By pr0 in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-09-2010, 11:59
  3. [ Portret ] Prośba o ocenę
    By PD71 in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-11-2009, 20:01
  4. [ Krajobraz ] Prośba o ocenę.
    By krzysiekpoli in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-11-2009, 20:24
  5. Prośba o ocenę
    By PD71 in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-03-2009, 20:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •