Close

Strona 19 z 48 PierwszyPierwszy ... 9171819202129 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 473
  1. #181

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zoulza Zobacz posta
    Proszę o komentarz .
    Ale i ważną informację dla mnie. Testuję jeszcze Nikona d3400 niedawno zakupionego - obiektyw 18 - 105 mm.
    Zdjęcie wywołane w lightroomie z poprawą ostrości.
    Czy to zdjęcie na miarę możliwości tego aparatu i obiektywu ? Czy jednak jest słabo ?
    Proszę o opinie dlatego iż tak jak mówię testuję i może to jest jakaś wada .
    Krajobraz jak dla mnie przed lightroome.. kiepsko.
    Ale może takie są parametry niedobrane.

    Proszę o opinie i komentarze.
    Dziękuję i pozdrawiam?
    Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka
    Parametry oczywiście.
    18,00 mm f/10,0 1/250 ISO 200

    Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

  2. #182

    Domyślnie

    Początkująca fotografia
    Nawet nieźle wyszło.
    Proszę o komentarze
    Z góry dziękuję i pozdrawiam :]

    Pierwsze zdjęcie : 42 mm, f/18, ISO 100, bez flash wszystkie.
    Drugie zdjęcie: 18mm, f/9, ISO 100.
    Trzecie: 25mm, f/8 l, ISO 110
    Czwarte: według mnie najfajniejsze.
    18mm, f/13, ISO100.


  3. #183

    Domyślnie

    "Zdjęcie wywołane w lightroomie z poprawą ostrości"

    Proponowałbym zapodać jpg "prosto z puszki", najlepiej w trybie "auto", albo "krajobraz" czy coś podobnego.
    Pomijając całą resztę, ja tu nie widzę ostrości...
    D7000+S17-50/2.8+S70-200/2.8+S30/1.4
    było: D90, N18-105, N50/1,8D, N70-210D

  4. #184

    Domyślnie

    Witam,
    od kilku miesięcy dopiero uczę się tej sztuki, dlatego prosiłbym bardziej doświadczonych kolegów o komentarze. Do dzisiaj zdjęcia były dodatkiem do wypadów po za miasto. Poniższe zdjęcia, moim zdaniem te bardziej udane, były robione kitowym obiektywem 18-105, bez użycia statywu i filtrów, w obu przypadkach delikatnie pobawiłem się krzywą tonalną.
    1. ISO 100, f8, 1/80 sek


    2. ISO 200, f7,1, 1/60 sek
    Ostatnio edytowane przez szmojc ; 13-07-2017 o 20:28

  5. #185

    Domyślnie

    @szmojc a może że koleżanki też ?
    Prosisz o komentarz ?
    Nie no żartuje.
    Niczego się tu nie dowiesz więc od razu rozwieje Twoje wątpliwości.
    Pozdrawiam

    Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

  6. #186

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zoulza Zobacz posta
    Testuję jeszcze Nikona d3400 niedawno zakupionego - obiektyw 18 - 105 mm.
    Zdjęcie wywołane w lightroomie z poprawą ostrości.
    Czy to zdjęcie na miarę możliwości tego aparatu i obiektywu ? Czy jednak jest słabo ?
    Lubisz fioletowe niebo?
    Nie wiem czego konkretnie oczekujesz, ale na tak zadane pytanie można odpowiedzieć, że tym zestawem można robić znacznie lepsze zdjęcia.
    Poza tym - chcesz oceniać ostrość aparatu 24 megapikselowego na podstawie obrazka o rozmiarze 500x750pikseli?

  7. #187

    Domyślnie

    @sl011 nie możesz po prostu zacytować rozmówcę tylko zasmiecasz forum i dajesz całego posta ?
    Wydaje mi się że trochę kulejesz z obsługą tel lub komputera whatever

    Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

  8. #188

    Domyślnie

    P900, ISO 100 f/8 czas 1/2500s ogniskowa 2000mm




    - - - - kolejny post - - - - - -

    P900, ISO 100 f/8 czas 1/80s ogniskowa 260mm



    - - - - kolejny post - - - - - -

    P900, ISO 100 f/8 czas 1/200s ogniskowa 75mm

    Surowe

    Obrobione
    Ostatnio edytowane przez dziennikarz ; 14-07-2017 o 11:07

  9. #189

    Domyślnie

    Rzadko coś wrzucam, a jeśli już, to bardziej z przymrużeniem oka.
    Tym razem bardziej poważnie, powiedzmy.


    Co sądzicie?

    Parę odpowiedzi na ewentualne pytania:
    To w przepalenie w PG to słońce za chmurami. Kijowa pora.
    Nie, nie dałem rady wyżej. Zdjęcie i tak znad głowy robione.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  10. #190

    Domyślnie

    @zoulza zerknąłem na Twoje wstawione zdjecia i sadze ze nie ma zle w swoim drugim poscie ze zdjeciami (numer zdjecia to bedzie łatwiej ) wspomniałaś (przypuszczam ze jestes kobietą) ze najfajniejsze jest to ostatnie.... a wiesz dlaczego? bo z tych wszystkich to najfajniejszy kadr... bo linia "horyzontu" jest w 1/3 wysokosci kadru, nie ma za duzo rzeczy na zdjeciu czyli jest kilka drzewek, kamyczek w tle i tzw stafaż czyli główny kamień i to nie byle jaki bo jest na nim znak, kierunkowskaz górski, który mówi mi, nam, że fota jest z gór czyli zdjecie opowiada cos.... patrzac na to zdjecie widac jakis przekaz, cos zostało pokazane... wlaśnie tego nie ma na pozostałych zdjeciach i dlatego odbior pozostałych Twoich wstawionych zdjeć jest nijaki, zwłaszcza pierwsze zdjecie na którym jest po prostu bałagan w kadrze... nie wiadomo co zdjecie przedstawia, oko skacze po tych wszystkich elementach zdjecia i nie potrafi sie nigdzie zaczepic, zbyt haotyczny kadr ...tak ze robiąc zdjecia staraj sie szukać jakiegos motywu i bardzo dużą uwage przykładaj to odpowiedniego wykadrowania swojego motywu i jego otoczenia

    zanim zaczenisz grzebac duzo w obrobce w balansie bieli pozwol na poczatek puszce zadecydowac o kolorze bo ze swojego doswiadczenia wiem ze teraz puszki wypluwają calkiem w porzadku kolorki staraj sie robic zdjecia o lepszej porze dnia, tj wieczor albo rano bo popoludniu słonce zbyt mocno operuje i zdjecia wychodzą płaskie, szukaj cieni na zdjeciu, pokazuj je, one dodają smaczku zdjeciom, szukaj swiatła, kolorowego światła... delikatnie obrabiaj zdjecia i bedzie gitara powodzenia!
    @szmojc super foty.... zwłaszcza dwójka.... na prawde dwójeczka jest elegancka.... patrzac na nie tęskno mi za szlakami górskimi
    @dziennikarz fota z zachodzacym słoncem z budynkami jest fajna takie motywy sa najlepiej odbierane w tego typu fotografi trudno jest złapac słoneczko o zachodze z jakims ciekawym elementem horyzontu co do zdjec "przed" i "po" uwazam ze za duzo nasycenia dales i przez to kolorki sie rozjechaly na wersji obrobionej... nie tak łatwo jest odpowiednio podrasowac zachodzace swiatlo i szukaj ciekawszych motywów do fotografowania
    @OjTam karkołomne zdjecie? na ten przepal jest sposob kompensacja ekspozycji w dół albo zmiana parametrow (skrócenie czasu) nie wiem gdzies o -0,7 EV i powinno byc ok, potem w programie pozostala czesc zdjecia rozjasnic o +0,7 EV i przepału niet.... a flare tez mozna wyeliminowac podczas robienia zdjecia.... tylko ze metoda moze wymagac dodatkowych umiejetnosci akrobatycznych dlategoże, ponieważ, aczkolwiek, bo nalezalo by zrobic cień ręką na obiektywie aby zasłonic te wpadające boczne swiatło do obiektywu które powoduje flare ;p i trzeba by to tak zrobic aby łapa nie wlazła w kadr tak ze na nastepny wypad na foty proponuje zabrac ze soba małą rozkładaną drabinke
    D7100 D750 , N70-300VR, N35 1.8, Di622 II, T150-600g1, n50/1.4, 2xYN685+622tx, N24/1.8, N18-35, N85/1.8 + klamoty lol ...mala galeria flickr

Strona 19 z 48 PierwszyPierwszy ... 9171819202129 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Sport ] Pierwsze próby. Wątek dla początkujących i tych, co chcą się uczyć.
    By ALF in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 13-05-2020, 14:02
  2. [ Reportaż ] Pierwsze próby. Wątek dla początkujących i tych, co chcą się uczyć.
    By ALF in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-01-2019, 13:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •