Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1

    Domyślnie Rajd Arłamów 2016

    Witajcie

    Pierwszy raz na rajdzie oraz pierwszy raz z aparatem na rajdzie
    Zdjęcia zrobione podczas tegorocznego Rajdu Arłamów. Akurat kiedy pojechałem odwiedzić kolegę załapaliśmy się na rajd w jego wiosce

    Wszystkie komentarze (te dobre i te złe) mile widziane jednak bardzo bym prosił aby uzasadnić dlaczego coś się podoba lub nie podoba...mi to może pomoże

    Tak więc zapraszam


    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  2. #2

    Domyślnie

    Jest spoko przydało by sie mocne kadrowanie w niektórych. Robisz seryjne na rajdach?
    Ogólnie wiem ze to zabrzmi jak samobójstwo ale faaaajne zdjecia wychodzą tez z bliska trasy
    Ostatnie zdjęcie jak z reklamy najnowszego pegueota
    Inna perspektywa fotografii i filmu| skynetic
    Nowe studio fotograficzne w Łodzi| piorunstudio.pl

  3. #3
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    ostatnie dwa podobają mi się najbardziej, ale ja mam dziwny gust Za światło, za kolor.

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki

    Noo niestety..mocne kadrowanie też wiem, że by się przydało...ale co można zrobić sigmą 17-50?
    Kilka zdjęć to i tak crop.

    Zdjęcia robione seriami. Z całego dnia miałem ok 600 zdjęć z czego 200 wywaliłem (poruszone, nietrafiony kadr z autem). Reszta się względnie nadaje
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  5. #5

    Domyślnie

    Za poprzednikami ... ostatnie najfajniejsze, za kadr i światło ... trochę ten centralny przepał odwraca uwagę, ale z całego zestawu wybieram właśnie to

    Z pozostałymi mam lekki problem, bo tragedii nie ma, ale albo ostrość gdzieś uciekła (2), albo wybrałeś nie ten moment (7, 9), albo kadr mi nie pasuje (5, 6, 8,). Czasem faktycznie brakowało ogniskowej ... Ale, żeby nie było, że tylko narzekam, podobają mi się jeszcze 4, 10 i 13 mimo, że od tyłu

    Generalnie jak na debiut, poradziłeś sobie całkiem dobrze

    Pamiętaj też, że są to subiektywne uwagi od człowieka, który nigdy nie fotografował rajdu, a do tego na oczach nosi dwa mydlane słoiki, więc możesz te wypociny włożyć między bajki i poczekać na opinię fachowców

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez thekrycha ; 09-11-2016 o 14:55
    TEMATYCZNE & RAWKI - Zapraszamy do zabawy
    Pozdrawiam, Michał

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki za opinie

    Miałem nadzieję na ostrzejsze wypowiedzi bo mnie to buduje i będę mógł w przyszłości przemyśleć szybciej co chcę a nie pstrykać czasami na oślep

    #7 wstawiłem bo się podobało jednej osobie i chciałem zasięgnąć opinii czy mówi prawdę
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  7. #7
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    niektóre są nieostre, albo mi dioptrie sfiksowały
    Ostatnio edytowane przez Rycerz ; 09-11-2016 o 22:21

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez blaszak Zobacz posta
    niektóre są nieostre, albo mi dioptrie sfiksowały
    Mam wrażenie, że większość... Ale widać potencjał.

  9. #9

    Domyślnie

    Wiem, że niestety ostrość gdzieś uciekła. Starałem się ją śledzić w trybie C guzikiem AF-ON. Punkt ostrości? (ten kwadracik co go można w wizjerze przesuwać wybierakiem) starałem się ustawiać w mocnych punktach aby mieć już mniej więcej jakiś kadr. Jak radzicie to poprawić?
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  10. #10

    Domyślnie

    D300 powinien wyrabiać przy tak dynamicznych scenach, pierwszy rajd który robiłem D90 to połowę zdjęć wyrzuciłem bo nie mogłem opanować af-u który w D90 szybkością nie grzeszy.
    Na drugim rajdzie przyjąłem inną taktykę, tryb AF-C, pojedynczy środkowy punkt i zdjęcia seryjne, sam się zdziwiłem że ponad 80% zdjęć było trafionych i ostrych.
    Czy przypadkiem nie miałeś ustawionego priorytetu migawki dla trybu AF-C?
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Rajd Arłamów
    By sowart in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-06-2014, 09:27
  2. 1. Rajd Arłamów 2014
    By jacq in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-03-2014, 15:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •