Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie letni spływ rzeką Rawką

    Witam.

    Wrzucam do działu reportaż choć można by było podpiąć równie dobrze pod krajobraz. W każdym razie chciałbym się podzielić kilkoma kadrami z krótkiego spływu kajakowego rzeką Rawką. Może się spodobają.

    1.

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Miło Czym robiłeś?
    Pozdrawiam | D610 | 16-35 | 35 | 50 | 85 | 70-300 | X100T | X70 + WCL | thewanderingpath.com | instagram

  3. #3

    Domyślnie

    Z początku patrząc (zwłaszcza na dwójkę) pomyślałem sobie: brawo; chłop opanował technikę i wie co robi, będzie dobrze! Bo technicznie dwójka i na przykład piątka wyszła jak marzenie! Piątka - kolory, jasności - wszystko ładnie, i ten kolorowy kajak pięknie dodaje uroku... Myślę - jest świetnie!

    Ale potem zobaczyłem 6 i mnie trochę zdołowało, a przy 7 się załamałem. No chłopie - nie można takich rzeczy robić, żeby najpierw dawać fajne obrazki, a potem tak dołować oglądacza... Miły poranek, człowiek się cieszy z nowego dnia, chciałby wbrew światu utrzymać dobry nastrój ile się tylko da - i nagle takie kwiatki...

    Nie przeginaj tak dramatycznie z suwakami od HDRu - zobacz na 7 czy 10 na kolor nieba za drzewem i tam, gdzie neizasłonięte przez drzewa. Ja rozumiem, ze chciałeś rozjaśnić zieleń, bo normalnie wychodzi za ciemna, ale na boga, nie w ten sposób, żeby niebo za drzewami świeciło kolorem, a poza drzewami (tam, gdzie rozjaśnienie nie działa) było o 8 tonów ciemniejsze. Musisz takie rzeczy kontrolować, bo takie halo nie tylko rzuca sięstrasznie w oczy, ale poza wszystkim jest jaskrawym błędem w obróbce. Aż mnie oczy rozbolały.

    Zobacz teraz dla odmiany na 2 czy 5 - miłe jasności, HDRowatość utrzymana w ryzach, halo dookoła drzew nei ma, nagłych i dziwnych zmian jasności nei widać. Trzymaj się tego, to będzie dobrze, czego szczerze życzę na przyszłość.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  4. #4

    Domyślnie

    tak "pacze" i........ podobają mi sie jako zdjęcia. Piękan jest ta nasza Polska cała !
    W przeciwieństwie od Bombla 2pompona nie widzę tych niedoskonałości ale to może wina mojego lapcoka i gałek ocznych.

    Szacun za odwage zabierania ze sobą aparatu na kajak.
    Nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem .....
    foto.krupek.info https://500px.com/krupek moje foto pstryki

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krupek Zobacz posta
    W przeciwieństwie od Bombla 2pompona nie widzę tych niedoskonałości ale to może wina mojego lapcoka i gałek ocznych.
    Rany boskie, naprawdę nie widzisz? To jest poważna sprawa, chyba że żartujesz, albo nie wiesz o co chodzi... Bo jeśli rzeczywiście nie widzisz, to serio radzę zrób coś z tym, na oczy trzeba uważać. Nie żartuję teraz, mówię śmiertelnie poważnie - jeśli nie widzisz tego o czym piszę, to idź z tym do lekarza i nie czekaj, zanim nie będzie za późno.

    W to, że masz taki słaby monitor nie wierzę, bo nie ma na świecie takich słabych monitorów.

    Teraz krótko o czym mówiłem: o tym, że rozjaśniając zieleń (np drzewa na tle nieba) niebo za tymi drzewami rozjaśniło się tak, jakby w magiczny sposób drzewo rozjaśniało wszystko dookoła siebie albo emitowało poświatę rozjaśniającą kosmos w okolicy. Na obrazku poniżej pokazałem dla Ciebie bardzo powiększone fragmenty nieba, ich jasność chyba mówi wszystko: lewy jest z rejonu który jest niezasłonięty, prawy pochodzi z nieba, które jest przysłonięte magicznie rozjaśniającym wszechświat drzewem.

    Jeśli nie widzisz różnicy pomiędzy jasnościami tych dwóch kwadratów, nie czekaj aż oślepniesz całkowicie, tylko - poważnei mówię - idź z tym do lekarza.

    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  6. #6

    Domyślnie

    Niebo na dwójce jak wzorzec metra.
    Też mnie zaciekawiło co się dzieje z tym niebem na 7, po lewej ciemna plama a za drzewami lazur ale ja jako osoba nie mająca pojęcia o fotografii wolę nie zadawać trudnych pytań.

  7. #7

    Domyślnie

    No dobra na 10tce teraz jak juz pokazałeś to widzę - czyli do okulisty pójdę tylko kontrolnie przy badaniach okresowych :P
    NIe zwracałem (i chyba nie zwracam) az a takim stopniu uwagi na zdjęciach.
    Szacun za taką umiejętność .... ale tak jak mam w stopce " nie wiem, nie znam się, nie orientuje..."
    Nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem .....
    foto.krupek.info https://500px.com/krupek moje foto pstryki

  8. #8

    Domyślnie

    Jak się okazuje trzeba zwracać uwagę na oczy i na monitor. Ja oglądałem, co prawda, na tablecie, ale widać wyraźnie.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krupek Zobacz posta
    No dobra na 10tce teraz jak juz pokazałeś to widzę - czyli do okulisty pójdę tylko kontrolnie przy badaniach okresowych :P
    NIe zwracałem (i chyba nie zwracam) az a takim stopniu uwagi na zdjęciach.
    Szacun za taką umiejętność .... ale tak jak mam w stopce " nie wiem, nie znam się, nie orientuje..."

    Szacun bym nawet chętnie przyjął, gdybym wiedział skąd mam taką umiejętność. Bo naprawdę nie wiem. Jeśli to jest wrodzone, szacun się nei należy, jeśli wyuczone - owszem tak.

    Do tego chcę zaznaczyć, że ja się nie muszę specjalnie starać, zagłębiać, zwracać uwagę (jak to Ty mówisz), dopatrywać czy wkładać w to jakiś wysiłek. Patrzę, trach - i od razu widzę. Jakbym zobaczył literę A zrobioną z betonu, wysoką na chłopa: patrzysz i nie zastanawiając się od razu widzisz, że to nie jest ósemka, że to nie jest przyćmione G albo kiepsko skontrastowane K, tylko jasno i bez chwili zastanowienia wiesz co.

    Dlatego czasem mnie naprawdę dziwi, jak słyszę, że ludzie takich rzeczy nie widzą...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  10. #10

    Domyślnie

    Ja to widzę tak: takie cuda mogą się dziać przy zastosowaniu polara szemranej jakości - szczególnie na UWA - zobaczcie na 11 - tam niebo po prawej jest wyraźnie ciemniejsze, niż po lewej (i nie mówcie mi, że to od słońca, bo takich kwiatków na zdjęciach słońce nie robi). Podobnie jest na 7 i 9. Inne wytłumaczenie tych ciemnych plam to nieumiejętnie "pociągnięte" gradienty.

    Jeśli chodzi o kadry, to na każdym rzeka jest zawsze w tym samym miejscu: centralnie - ja rozumiem, że to był spływ, ale po 4 zdjęciach robi się nudnawo.

    Za to, jak inni zauważyli, za niebo na 2 należą się brawa - pięknie wyszło
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Rawka
    By desid in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-02-2011, 23:11
  2. [ Krajobraz ] Łazikowanie nad Bzurą i Rawką
    By <| MICHAŁ |> in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 18-10-2010, 22:45
  3. [ Krajobraz ] Rzeka Rawka
    By hubal in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-09-2010, 18:04
  4. [ Krajobraz ] Spływ Dunajcem
    By marianzzz1 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 19-12-2008, 22:28
  5. [ Reportaż ] Spływ kajakowy rzeką Wda
    By alpin in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-08-2008, 19:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •