Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Krajobrazu Początki

    Witam wszystkich,
    chciałem się Wam pochwalić moimi wyczynami w fotografii krajobrazowej. Będzie to mój debiut tutaj więc nie bądźcie zbyt surowi Swoich sił w fotografii na poważnej próbuję od jakiegoś roku, dajcie znać czy jestem na dobrym szlaku

    Okolicie Szklarskiej Poręby

    1

    2 Tutaj niestety pogoda nie zachwycała plus niestety nie miałem możliwości bycia tutaj w czasie złotej godziny :/

    3

    4

    5

    Na razie tyle, mam nadzieję, że tragedii nie ma

  2. #2
    Oszczędny w słowach Awatar kipcior
    Dołączył
    05 2010
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    213

    Domyślnie

    Czym robione te zdjęcia? Jakościowo przyjemny obrazek.

    Co prawda zrobiłeś więcej niż ja, bo sam nie dodałem tu jeszcze żadnych zdjęć ale pozwolę sobie napisać co bym zrobił inaczej w obróbce.
    1. jest ok
    2, i 3 do mnie nie przemawiają
    4. Jest nieznacznie prześwietlone i to razi. Masz LR? Highlights powinno iść tutaj wyraźnie w dół. Budki by to nie zepsuło, a śnieg powinien wyjść przyjemny.
    5. Przypuszczam, że tak to wyglądało na żywo. A gdyby tak zjechać trochę z luminancją po kolorze niebieskim? Drugi plan nagle stałby się znacznie bardziej wyrazisty.
    D610, Nikkor 50 f1.4 G, Nikkor 24-70 f2.8, Sigma 20 f1.4, Sigma C 100-400.

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Czechowice-Dz.
    Posty
    185

    Domyślnie

    Witam Cię.
    2. kadrowałbym tak , żeby nie było widać tych metalowych słupków.
    1,3,4 przydał by się filtr połówkowy szary. Trochę przyciemnił by niebo.

  4. #4

    Domyślnie

    moim zdaniem 3 i 4 najciekawsze, jednak faktycznie filtr by się przydał

  5. #5

    Domyślnie

    O, fajnie, że jakiś odzew jest

    Cytat Zamieszczone przez kipcior Zobacz posta
    Czym robione te zdjęcia? Jakościowo przyjemny obrazek.
    D7100 + 35/1.8 dx


    Cytat Zamieszczone przez kipcior Zobacz posta
    4. Jest nieznacznie prześwietlone i to razi. Masz LR? Highlights powinno iść tutaj wyraźnie w dół. Budki by to nie zepsuło, a śnieg powinien wyjść przyjemny.
    Lepiej? Już w pierwszej wersji zjechałem mocno suwakiem Highlights, ale coś jeszcze poczarowałem i wyszło coś takiego.
    6

    Cytat Zamieszczone przez kipcior Zobacz posta
    5. Przypuszczam, że tak to wyglądało na żywo. A gdyby tak zjechać trochę z luminancją po kolorze niebieskim? Drugi plan nagle stałby się znacznie bardziej wyrazisty.
    Już na pierwszym zdjęciu trochę z niebieskim zjechałem (bo surowy RAW wyszedł tam dalej mocno niebieski) i przyznam, że bałem się ściągać go dalej ale faktycznie lepiej chyba wygląda
    7

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej67 Zobacz posta
    1,3,4 przydał by się filtr połówkowy szary. Trochę przyciemnił by niebo.
    Cytat Zamieszczone przez kulina Zobacz posta
    moim zdaniem 3 i 4 najciekawsze, jednak faktycznie filtr by się przydał
    Jakieś szersze szkło i połówka to mój najbliższy zakupowy priorytet. Zwłaszcza filtr bo coraz częściej zaczyna mi jego brak doskwierać.

    To lecim dalej, tym razem okolice Kołobrzegu

    8

    9

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TheEquinoxe Zobacz posta
    Jakieś szersze szkło i połówka to mój najbliższy zakupowy priorytet.
    no to uważaj bo szarek połówki nie lubią się z szerokimi szkłami
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  7. #7
    Oszczędny w słowach Awatar kipcior
    Dołączył
    05 2010
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    213

    Domyślnie

    6. Ciut lepiej, choć trzeba oba obrazki ściągnąć żeby różnicę zobaczyć Spróbowałbym w takim razie zjechać ze światłem w krzywej tonalnej i ewentualnie rozjaśnić filtrem część z budką.
    7. Ale to chyba ruszyłeś saturację? To, to swoją drogą ale pisałem o zmniejszeniu luminancji po niebieskim. Kolor się od tego paskudzi więc nie można przesadzać ale cuda w tle wychodzą.

    8 i 9 jak na moje oko lepsze niż sam bym zrobił
    D610, Nikkor 50 f1.4 G, Nikkor 24-70 f2.8, Sigma 20 f1.4, Sigma C 100-400.

  8. #8

    Domyślnie

    Fotografowanie Karkonoszy to wyższa szkoła jazdy. Odległe panoramy robimy tylko po deszczu (najwyżej dzień-dwa). Później zanieczyszczenie powietrza powoduje efekt widoczny na Twoich zdjęciach. Poważny spadek kontrastu postępujący wraz z odległością obiektów oraz przeniebieszczenia. Szara połówka to podstawa, zwłaszcza nad morzem i w górach. Tyle, że nad morzem przydaje się często twarde przejście, a w górach miękkie.
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kipcior Zobacz posta
    7. Ale to chyba ruszyłeś saturację? To, to swoją drogą ale pisałem o zmniejszeniu luminancji po niebieskim. Kolor się od tego paskudzi więc nie można przesadzać ale cuda w tle wychodzą.
    Zmniejszyłem po prostu niebieski krzywymi, kombinowałem z luminacją ale nie udało mi się uzyskać zadowalającego efektu. Już chyba pozostanę przy tej wersji bo w sumie nawet już mi się podoba.

    Cytat Zamieszczone przez ALF Zobacz posta
    Fotografowanie Karkonoszy to wyższa szkoła jazdy. Odległe panoramy robimy tylko po deszczu (najwyżej dzień-dwa). Później zanieczyszczenie powietrza powoduje efekt widoczny na Twoich zdjęciach. Poważny spadek kontrastu postępujący wraz z odległością obiektów oraz przeniebieszczenia.
    O, nie wiedziałem o tym. Dzięki za informację, może uda się ją wykorzystać przy ewentualnym następnym wyjeździe w tamte strony.

  10. #10

    Domyślnie

    Jak ALF doradzi... "to nie ma bata we wsi".
    A co do zdjęć, to faktycznie barwa nie zachwyca, ale można przecież powtórzyć te kadry, z nowym doświadczeniem.
    5. i 9. mi się spodobały, ale szkoda, że są "niedopracowane". Polecam naszego, forumowego kolegę - o nicku - biegly.
    Pozdrawiam i czekam na następne. Sentire.

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] początki w dziedzinie krajobrazu
    By malachowskim in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-01-2012, 20:48
  2. [ Krajobraz ] Beskid Niski - początki krajobrazu :)
    By immortal in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-11-2011, 16:18
  3. Sprzęt do krajobrazu
    By arciszz in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-08-2008, 08:13
  4. Cokin P do krajobrazu
    By The Structorr in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-07-2008, 00:05
  5. filtry do krajobrazu
    By sebah in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-09-2007, 23:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •