Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Nadmorskie klimaty...

    W akcji Nikon D300s wraz z Sigmą 17-50 2.8 oraz Nikkorem 10-24 3.5-4.5

    1.
    2.
    3.
    4.
    5.
    6.
    7.
    8.
    9.
    10.
    11.
    12.
    13.
    14.
    15.
    16.

    Dziękuję za odwiedziny i poproszę o konstruktywną krytykę. Pozdrawiam serdecznie!

  2. #2

    Domyślnie

    3,5,16 bardzo na tak
    D5100 + 50/1.8G | | F501 + 50/1.8 AIS | | F75 + 35/2 D | 15/2.8 | 85/1.8 D | 58/1.4

  3. #3

    Domyślnie

    Qrde patrze, zdjęcia wody bez rozmytej wody?
    Ale nie... jest ostatnie
    Fajnie pomyślane kadry, dla mnie na plus.
    Jedynie dwa ostatnie nie podchodzą mi kolory.
    16 rozumiem, taka "niebieska" pora, ale na 15 to ta plaża chyba za zimna wyszła
    I niebo na 15, ja bym go ciachnął, takie białe u góry i tak nic nie wnosi...
    Ale to takie moje prywatne widzimisię.
    Pozdrawiam.
    D7000+S17-50/2.8+S70-200/2.8+S30/1.4
    było: D90, N18-105, N50/1,8D, N70-210D

  4. #4

    Domyślnie

    Witaj, kolego.
    Na wstępie zaznaczę, że masz oryginalne podejście jeśli chodzi o kadrowanie, które bardzo mi się podoba i nie masz się czego wstydzić - zdjęcia z wakacji, set. ciekawy, mi dużo mówi, ale (zawsze jest jakieś "ale") czego nie polecam, to (poza niektórymi tylko przyp.) łamania kadru na dwie, równe części (przykład - zdjęcie nr. 3 jest elegancko ułożone, a taka 10. , 12. , czy 15. to ładne, ale nudne fotki). Z tego zestawu wybieram oryginale podejście i pionowe kadry - ten sposób robienia zdjęć najlepiej Ci wychodzi. Pozdrawiam, Sentire.

  5. #5

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za odzew koledzy
    Staram się zawsze znaleźć, przynajmniej kilka, kadrów innych niż pospolite, chociaż tych pospolitych też jest trochę. Niestety byłem tam w pracy (wycieczka klasowa, czyli szczęśliwy belfer i 50 krasnoludków ), wakacje już wkrótce, spróbuje pojechać jeszcze raz
    Z tym podziałem kadru @Sentire masz oczywiście rację, często są nudne i takie pocztówkowe po prostu, ale ja też jakoś walczę z przerysowaniami UWA i na tym etapie często potrafię polec. Kadr jest fantastyczny, na 10 mm, ale krzywy aż wstyd. Ale cenię sobie spostrzeżenie nudności takich ciętych na pół zdjęć i postaram się unikać lub kadrować inaczej Dziękuje również za dobre słowo, cieszę się, że moje wizje mogą się podobać
    @Nbogdan z tymi kolorami to ostatnie faktycznie tak wygląda, a przedostatnie to jakieś 30 min. wcześniej, pochmurny zachód słońca, chociaż jak teraz opatrzę, to mogłem faktycznie niebo ciachnąć, ni byłoby też dzielonego na pół kadru. Dzięki za uwagę
    @Hird dziękuję za odwiedziny i dobre słowo

    Może spróbuję jeszcze kilka analogowych, bo na wycieczce była też Praktica MTL 50 oraz Prinzflex 28 2.8 i Porst 50 1.7, z (niestety) kiepskim filmem w środku, stąd kadry nie powalają "ładnością".

    17.
    18.
    19.
    20.
    21.

    Pozdrawiam serdecznie!
    Ostatnio edytowane przez madebyzosiek ; 17-06-2016 o 15:19

  6. #6

    Domyślnie

    20
    Żeby analogiem robić zdjęcie zdjęcia zrobionego cyfrówką
    Wyższy poziom nerdostwa
    16 fajna niebieska godzina
    9, 10, 11 ciężko się foci pod Słońce tak by nie przepalić
    I prostuj horyzont

  7. #7

    Domyślnie

    Osobiście pozbyłbym się zdjęć z komórką i aparatem bo to zgrane tematy i w przeciwieństwie do zgranych ale zazwyczaj fajnych nadmorskich widoczków i odbić w okularach nie wnoszą zbyt wiele (nadmorskiego) klimatu. Skosy z Neptunem też mi nie paszą, ale sam fotografowałem go nie raz i muszę przyznać, że jakoś nie miałem na niego pomysłu.

  8. #8

    Domyślnie

    Dziękuję za kolejne wypowiedzi
    @Nemeth prostowałem każdy horyzont, chociaż może coś nadal wygląda krzywo. Focenie pod słońce faktycznie nie jest łatwe i czasem wymaga ekstremalnej obróbki. Jak jest nowsza matryca niż w D300s to jest jednak łatwiej.
    @cz4rnuch masz rację, Neptuna nie wiadomo jak ugryźć, żeby nie wiało nudą, mi przyszły skosy do głowy No a zdjęcia komórki, czy aparatu, to tak dla urozmaicenia, ale wiem że może się nie podobać.
    Dziękuję za wizytę

  9. #9

    Domyślnie

    Przyjemne ujęcia. Widzę , że musieliśmy być niemal w tym samym miejscu , w tym samym czasie (15,16)
    D3200: 18-55 VR II / Helios M44-4 58/2 Teczka

  10. #10

    Domyślnie

    Dzięki za odwiedziny Jest to możliwe, ja byłem dość mocno rzucającym się w oczy człowiekiem, bo miałem pod ręką bandę 12sto latków

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Nadmorskie klimaty z łódką.
    By MichalR in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-09-2010, 07:42
  2. [ Portret ] Nadmorskie klimaty
    By kariboj in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-07-2010, 17:43
  3. [ Krajobraz ] ~ Nadmorskie klimaty ~
    By mswilk in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 07-11-2009, 23:54
  4. [ Krajobraz ] nadmorskie klimaty
    By semyazza in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-05-2009, 23:44
  5. [ Krajobraz ] Nadmorskie klimaty....
    By deoc in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-05-2009, 22:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •