Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: Zamek Bobolice

  1. #11

    Domyślnie

    O ile drugi kadr rzeczywiście musi tak wyglądać przy tym podejściu, o tyle pierwszy już nie musi. To że ściany się chylą każda w inną stronę a komin jeszcze gdzie indziej, to są wykręty. Rozumiem, że się zamku nie poprawi murarsko, ale zdjęcie już by można było - choćby tak, żeby odległe sosny stały prosto, a i baszta nie wygądała, jakby była stromą piramidą z daszkiem.

    Poniżej przykład, żeby nie było, że nie próbowałem i 'mówię z głowy, czyli z niczego'.


    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    O ile drugi kadr rzeczywiście musi tak wyglądać przy tym podejściu, o tyle pierwszy już nie musi. To że ściany się chylą każda w inną stronę a komin jeszcze gdzie indziej, to są wykręty. Rozumiem, że się zamku nie poprawi murarsko, ale zdjęcie już by można było - choćby tak, żeby odległe sosny stały prosto, a i baszta nie wygądała, jakby była stromą piramidą z daszkiem.
    I za to lubię to forum, że można to się czegoś nauczyć
    Dziękuję za tą wersję - drugi plan z sosnami jest tu na pewno lepszy. Jednak co do ścian zamku to mam mieszane uczucia ponieważ tu są równoległe do krawędzi zdjęcia a w rzeczywistości są pochylone w stronę centrum zamku.

  3. #13

    Domyślnie

    pierwsza wersja i kwadraty super, pasuja mi wszystkie.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krunz Zobacz posta
    Jednak co do ścian zamku to mam mieszane uczucia ponieważ...
    Autorze - to Twoje zdjęcie i to Ty masz kreować, jak wygląda i jakie daje wrażenia... Na mnie, z racji podniesienia obiektywu do góry i zbiegu wszystkich pionów obecnych na scenie (baszta, ściany, komin, barierki i podpory mostu, drzewa bliższe i odleglejsze i tak dalej) pierwsza wersja robi wrażenie niedobrej - z racji tego, że wszystkie piony się zbiegają, co z prostopadłościanu robi ostrosłup.

    Ja wiem, że Ty wiesz co to jest jedno i drugie, ale wyjaśnię tym, co tylko snują domysły - chodzi o to, żeby z budynku o kształcie zwykłego 'kwadratowego' pudła nei robić takiej stromej piramidy, bo piramida nie ma ścian stojących pionowo, tylko ukośnie.

    Pierwsza wersja robi to znakomicie. Jest tak wygięta, tak wszystkie piony się zbiegają, że powstaje właśnie takie wrażenie: zamiast baszty jest taka długa i stroma ścięta piramidka z daszkiem.

    Gdybyś zrobił jak ja, tylko lepiej - to znaczy żeby drzewa stały prosto, podpory i barierki na moście też, żeby ściany te, które są potrzebne były w pionie (chyba jakieś są w pionie) - słowem gdybyś dochował staranności, byłoby o wiele lepiej, Być może wtedy wyszłoby nawet, jak ładnie baszta o jakiej mówisz ma pochyłą przednią ścianę, z militarnych powodów, albo ze starości... Byłby smaczek dopełniający dobry kadr i przyzwoitą ekspozycję.

    Ale w stanie, w jakim pokazałeś jedynkę, ten smaczek ginie w natłoku walących się pionów. To chciałem pokazać.

    Na plus trzeba powiedzieć że kadr jest fajny, niebo ładne, ekspozycja choć nei wyczynowa ale nie jest zła, więć z tego zdjęcia po korektach geometrii jeszcze całkiem spokojnie 'będą ludzie'!
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #15

    Domyślnie

    Technicznie bez zarzutu, a i do kadrowania (W KWADRACIE) nie można się przyczepić.
    Jedyneczka jak dla mnie midzio .
    www.hubertleszczynski.com
    --------------------------------------
    F_A_C_E_B_O_O_K

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Gdybyś zrobił jak ja, tylko lepiej - to znaczy żeby drzewa stały prosto, podpory i barierki na moście też, żeby ściany te, które są potrzebne były w pionie (chyba jakieś są w pionie) - słowem gdybyś dochował staranności, byłoby o wiele lepiej, Być może wtedy wyszłoby nawet, jak ładnie baszta o jakiej mówisz ma pochyłą przednią ścianę, z militarnych powodów, albo ze starości... Byłby smaczek dopełniający dobry kadr i przyzwoitą ekspozycję.
    Ale w stanie, w jakim pokazałeś jedynkę, ten smaczek ginie w natłoku walących się pionów. To chciałem pokazać.
    Nie zaszkodzi podszkolić się w prostowaniu. Dzięki za uwagi i poświęcony czas.

    Cytat Zamieszczone przez Hoobie Zobacz posta
    Technicznie bez zarzutu, a i do kadrowania (W KWADRACIE) nie można się przyczepić.
    Jedyneczka jak dla mnie midzio .
    Mnie osobiście też 1-ka bardziej się podoba.

    Cytat Zamieszczone przez Greg77 Zobacz posta
    pierwsza wersja i kwadraty super, pasuja mi wszystkie.
    Dzięki

  7. #17

    Domyślnie

    Jedynka w kwadracie zyskuje, ale i dwójka niczego sobie. Lubię ten format

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. [ Architektura ] Mirów i Bobolice
    By AnnaK in forum Architektura
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-06-2012, 11:22
  2. [ Architektura ] Jurajskie warownie - Bobolice
    By RzeckiDG in forum Architektura
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-03-2011, 17:44
  3. [ Krajobraz ] Zamek
    By calyptratus in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 05-08-2009, 17:04
  4. [ Grafizacja ] Zamek
    By elvisONE in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 06-02-2009, 00:15
  5. [ Architektura ] Bobolice
    By Slavek in forum Architektura
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-01-2009, 16:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •