Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Color Comarch...

    Cześć


    Nie często tu bywam...
    Dziś kilka kadrów z nowego krakowskiego biurowca.
    Niestety nie ma komfortu fotografowania bo€“ ochrona ściga więc statywy, ambitne sprzęty i dłuższe plenery raczej odpadają...


    1.

    2.


    3.


    4.


    5.


    Pozdrawiam

    GMilk
    Teraz Lady Ku

  2. #2

    Domyślnie

    gdzie to ?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marieline Zobacz posta
    gdzie to ?
    Krakuska i nie wie ... ehhh

    za kampusem Politechniki i na tyłach Muzeum Lotnictwa w strefie ekonomicznej Comarchu - wjazd od JPII
    Teraz Lady Ku

  4. #4

    Domyślnie

    Ciekawe oświetlenie, wprowadzające odrobinę urozmaicenia, technicznie dobrze pokazane. Najbardziej mi podchodzi kadr na dwójce.

  5. #5

    Domyślnie

    Biurowiec jak biurowiec... niczym się specjalnie nie wyróżnia. Całą robotę robią światła... jest to jedna z pierwszych tego typu iluminacji w naszym regionie.
    Dwója to kadr od tyłu: wąski bo rząd samochodów z prawej oraz klimatyzatory z lewej ograniczają dość mocno... z przodu też nie lepiej bo parkingi z autami w koło ...
    Teraz Lady Ku

  6. #6

    Domyślnie

    No proszę. Jak się ma takie aparaty jak Ty, D9000x, to sobie można robić zdjęcia bez statywu, ja to bym nawet poruszonego nie zrobił w takim wypadku... Szkoda że gonią... Próbowałeś po dobroci, że Europa, że prawo, że teren może i być prywatny, ale przestrzeń publiczna i te rzeczy?

    Może by dało radę umówić się z generałem ochrony, powiedzieć jak się sprawy mają, ze nie jesteśmy ze służb, tylko cywile hobbyści i może by dali zgodę? Ja tak byłem w paru miejscach i muszę powiedzieć, że nawet poszło, jak się z szefem ochrony pomówiło ludzkim głosem.

    A co do zdjęć - no cóż, jak zwykle bez zarzutu, co już powoli zaczyna mnie denerwować, bo moje ciągle z zarzutami - a to to, a to tamto... A u Ciebie stały, dobry constans. Gratuluję i oby dalej!

    Acha, a co to za trzy kupy piachu tam leżakują, będą jeszcze coś budować, czy to raczej rabatka na wiosnę będzie?
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    No proszę. Jak się ma takie aparaty jak Ty, D9000x, to sobie można robić zdjęcia bez statywu, ja to bym nawet poruszonego nie zrobił w takim wypadku... Szkoda że gonią... Próbowałeś po dobroci, że Europa, że prawo, że teren może i być prywatny, ale przestrzeń publiczna i te rzeczy?

    Może by dało radę umówić się z generałem ochrony, powiedzieć jak się sprawy mają, ze nie jesteśmy ze służb, tylko cywile hobbyści i może by dali zgodę? Ja tak byłem w paru miejscach i muszę powiedzieć, że nawet poszło, jak się z szefem ochrony pomówiło ludzkim głosem.

    A co do zdjęć - no cóż, jak zwykle bez zarzutu, co już powoli zaczyna mnie denerwować, bo moje ciągle z zarzutami - a to to, a to tamto... A u Ciebie stały, dobry constans. Gratuluję i oby dalej!

    Acha, a co to za trzy kupy piachu tam leżakują, będą jeszcze coś budować, czy to raczej rabatka na wiosnę będzie?

    No Paweł, od Ciebie usłyszeć "bez zarzutu" to największa pochwała a Tymi co do Ciebie "o to i o tamto" nie ma się co przejmować ... to z zazdrości
    Z ochroną nie wdawałem się w dyskusje... przeszedłem na drugą stronę i swoje skończyłem ...
    Te górki to niestety futurystyczne rabatki jakieś wg wizji projektanta, na razie obsypane korą - jak widać słabo wyglądają ...

    Na koniec i tak po cichu powiem, że zdjęcia zrobione kompaktem
    Teraz Lady Ku

  8. #8

    Domyślnie

    W mordę, co to za obiektyw, który tak nie krzywi ani jednej linii? Obrabiałeś jakoś pod względem geometrii, typu prostowanie beczki, czy samo tak wychodzi z aparatu? ISO teraz wszyscy robią w miarę do rzeczy, ale ta geometria, jeśli jest samodzielna (w sensie że tak wychodzi z aparatu), to mi zaimponowała...

    No i jakie parametry, że z rączki można takie obrazki zrobić? Może po prostu ja się marnuję z tą lustrzaną, i się przesiądę...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  9. #9

    Domyślnie

    Witam!
    Fajne fotki, kolor robi faktycznie świetną robotę, a co do ochrony - to mnie się czepiali w moim własnym miejscu pracy (od 28lat...) jak robiłem fotki nowego budynku (jak zbudowali nowy budynek, to zatrudnili nowych ochroniarzy do niego). Nawiasem mówiąc- nie wiem jak "nadgryźć" temat ( od strony sensownej kompozycji...)
    pozdrowienia!
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    W mordę, co to za obiektyw, który tak nie krzywi ani jednej linii? Obrabiałeś jakoś pod względem geometrii, typu prostowanie beczki, czy samo tak wychodzi z aparatu? ISO teraz wszyscy robią w miarę do rzeczy, ale ta geometria, jeśli jest samodzielna (w sensie że tak wychodzi z aparatu), to mi zaimponowała...

    No i jakie parametry, że z rączki można takie obrazki zrobić? Może po prostu ja się marnuję z tą lustrzaną, i się przesiądę...
    Oj Paweł dobrze wiesz, że samo z aparatu aż tak pięknie nigdy nie wyjdzie. Jest troszkę prostowane plus lekka obróbka. Pora wykonania jak widać zaraz po odpaleniu świateł o g.16.00 i troszkę później aby można było coś z ręki jeszcze zrobić.

    A parametry też pomogły - obiektyw to 24mm iso250, czas 1/40 i przysłona 3.2 ... aparat to mój najnowszy nabytek Lumix LX100 - cały czas go poznaję ale już teraz wiem, że polubimy się na dłużej do tej pory na wędrówki i inne mniej znaczące zdjęcia zabierałem Lumix-a LX7 teraz mam godnego następcę...
    Teraz Lady Ku

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Glamour/Beauty ] In color v1
    By sowart in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-09-2012, 11:26
  2. [ Krajobraz ] Color mode ON
    By Strus in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 29-10-2010, 21:12
  3. Orwo color
    By Boghol in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 28-09-2010, 12:12
  4. [ Pozostałe ] BW vs Color
    By marcogk in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-01-2010, 09:26
  5. [ Krajobraz ] Color like b&w
    By december in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-08-2008, 17:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •