Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Kwiecie

  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar constancja
    Dołączył
    04 2009
    Miasto
    Bory Tucholskie
    Posty
    148

    Domyślnie Kwiecie

    Witam po długiej nieobecności.
    To moje pierwsze zdjęcia w tym dziale i proszę o opinie, wskazówki i krytykę jeśli na nią zasługują.
    Tematyka niezbyt mile widziana ale co ja poradzę, że lubię kwiatki.

    1.

    2.

    3.

    4.

    5.

    6.

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2008
    Miasto
    Zielona Góra
    Posty
    173

    Domyślnie

    Podoba mi się 3
    JumboX
    D750, D90, N18-35G, N28-105D IF, N35 1.8G, N50 1.8G N851.8D, S150 2.8, T150-600, SB-900

  3. #3

    Domyślnie

    jest bardzo dobrze, przyjemne spokojne kolory bez przegięcia z obróbką - mi się podoba

  4. #4
    Oszczędny w słowach Awatar constancja
    Dołączył
    04 2009
    Miasto
    Bory Tucholskie
    Posty
    148

    Domyślnie

    Dziękuje bardzo.
    Dodam tylko, że tu nie ma żadnej obróbki. Strzały z ręki, niewielkie cropy, wyrównanie poziomów i lekkie podostrzenie. Obiektyw canon 50mm 1,8

  5. #5

    Domyślnie

    Zdjecia przyrody sa trudne do wykonania. Zdjecia kwiatow tez. Jedna z wazniejszych zasad przy ich wykonywaniu jest: "ladne kwiatki fotografowac"- roze sa ladne, ale roze z poobgryzanymi platkami (ktore przez szeroko otwarta przyslone dodatkowo podkreslone sa), roze prawie juz przekwitle, obce elementy na 3., lekko "zwiadniete" kwiatki na 5., ladne nie sa.
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  6. #6

    Domyślnie

    dla mnie 4. uporządkowałbym tylko prawą dolną część kadru.

  7. #7
    Oszczędny w słowach Awatar constancja
    Dołączył
    04 2009
    Miasto
    Bory Tucholskie
    Posty
    148

    Domyślnie

    Dziękuję za wszystkie komentarze i sugestie. Z jednym tylko nie mogę się zgodzić, a mianowicie ze stwierdzeniem - "ładne kwiatki fotografować". To tak jakby w portrecie przyjąć zasadę "ładne buzie fotografować". Jednak każdy ma inną wrażliwość i co innego uważa za "ładne".
    Pozwolę sobie wrzucić jeszcze kilka obrazków, tym razem zwracając baczniejszą uwagę na przeszkadzające szczegóły.

    7.

    8.

    9.

    10.

    11.

    12.

  8. #8

    Domyślnie

    Mogę się zapytać jakim szkłem robione?

  9. #9

    Domyślnie

    Pooglądaj sobie Magdę Wasiczek. Podobne klimaty.

  10. #10

    Domyślnie

    Wybieram 6. Wg mnie najlepsza kompozycja. Przyjemny rozkład ostrości, nieostrości(z resztą na wszystkich jest podobnie). Gdzieniegdzie mogłoby być mniej szumu.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •