Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Poranne pole

  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2012
    Miasto
    Myszków,woj.Śląskie
    Posty
    196

    Domyślnie Poranne pole

    Chciałbym was prosić o uwagi do kilku moich zdjęć.Z góry dziękuje
    1.
    2.
    3.
    4.

    Pozdrawiam
    Nikon D300s+Tamron 150-600 vc usd+Tokina 11-16 II+Tamron 17-50 Vc
    https://www.facebook.com/FotografiaK...homepage_panel

  2. #2

    Domyślnie

    -Krzywy horyzont! To się najbardziej rzuca w oczy.
    -Kolory "dołu" ładne, ale niebo jakieś takie szare i nijakie.
    -Dół trochę za bardzo wyciągany z cienia

    Z całego setu najlepsza 4 bo drzewka w mocnym punkcie i ostro w całym kadrze (na pozostałych to co blisko jest nieostre). 2 też jest całkiem okej, ale MZ za dużo dołu, nic się tam w sumie nie dzieje.

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2012
    Miasto
    Myszków,woj.Śląskie
    Posty
    196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Assire Zobacz posta
    -Krzywy horyzont! To się najbardziej rzuca w oczy.
    -Kolory "dołu" ładne, ale niebo jakieś takie szare i nijakie.
    -Dół trochę za bardzo wyciągany z cienia

    Z całego setu najlepsza 4 bo drzewka w mocnym punkcie i ostro w całym kadrze (na pozostałych to co blisko jest nieostre). 2 też jest całkiem okej, ale MZ za dużo dołu, nic się tam w sumie nie dzieje.
    Dzięki za swoją wypowiedż co do horyzontu to się zgodzę mam z tym problem.Z niebem nie chciałem przesadzić a dół faktycznie troszkę przesadzony
    Nikon D300s+Tamron 150-600 vc usd+Tokina 11-16 II+Tamron 17-50 Vc
    https://www.facebook.com/FotografiaK...homepage_panel

  4. #4

    Domyślnie

    Ktoś powiada że horyzont krzywy? Hmmm... A drzewa na tym horyzoncie stoją pionowo, źdźbła zboża też pion trzymają... Wiedziałem, że ktoś się czepi horyzontu, nawet nie patrząc na zdjęćie. Spróbuj przekręcić zdjęćie tak, żeby miało horyzont w poziomie i zobacz wtedy, jak ładnei się wszystko inne pochyli.

    A może to po prostu pagórek, a nie krzywy horyzont, co?
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2012
    Miasto
    Myszków,woj.Śląskie
    Posty
    196

    Domyślnie

    Jestem amatorem i zależy mi na mądrej krytyce...ja sam mam często wrażenie,że horyzont jest nie taki jak należy.Wrzucam dwa zdjęcia do waszej opini,trochę podkręcone.
    1.v2
    4.v2
    Nikon D300s+Tamron 150-600 vc usd+Tokina 11-16 II+Tamron 17-50 Vc
    https://www.facebook.com/FotografiaK...homepage_panel

  6. #6

    Domyślnie

    Z horyzontem jest tak, że jak się ktoś przyzwyczaił do płaskiego bo mieszka na nizinach, to się potem strasznie dziwi, że może być horyzont nie w poziomie. To nie horyzont ma być płasko (no chyba, że to ocean) - to piony mają być w pionie! I jak piony są w pionie, to jest w porządku.

    A co do obróbki, to ja bym powtórzył za klasykiem: nie idź tą drogą, a przynajmniej nie na tym etapie. Za dużo i zbyt forsownie wyciągane z cienia - w efekcie masz dziwnie 'świecące' cienie. Ja wiem, że akurat tutaj tym sposobem niebo się uchowało, ale to są złe nawyki. Raczej dążyłbym do bardziej klasycznego dołu i ewentualnie wtedy podjął kroki ratunkowe na niebie.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta

    A może to po prostu pagórek, a nie krzywy horyzont, co?
    Czy ja wiem...

    Chociaż mogliśmy się nie zrozumieć, na pozostałych zdjęciach są pagórki, krzywość horyzontu jest na 1, ja nie sprecyzowałem o co chodzi.

    Autorze, na V2 trochę przesadziłeś z kontrastem a niebo dalej szarobure. Używasz PSa więc sugerowałbym zaznaczyć tylko niebo i osobno podkręcić niebieski, oraz wybielić chmury.
    Ostatnio edytowane przez Assire ; 10-08-2015 o 23:00

  8. #8

    Domyślnie

    No widzisz Assire, ja też sobie narysowałem kreseczki, i u mnie wyszło inaczej. Nie wiem, jakim cudem na twoim rysuneczku te jasna krecha idzie poziomo, bo na pozostałych idzie skosem, ale co tam, najważniejsze, to umieć wyprostować horyzont do poziomu.

    Ostatnio edytowane przez 2pompony ; 10-08-2015 o 23:10
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  9. #9

    Domyślnie

    Antek, na v2 MZ zdecydowanie przegiąłeś z kolorami - to zboże zbyt pomarańczowe wyszło...
    Co do horyzontu - rzecz to względna. Pagórki są i różnie to może być. Patrząc na ten zestaw, powiedziałbym, że tylko 1 sprawia wrażenie, że z horyzontem może być coś nie tak. Reszta jak najbardziej poprawna MZ.
    Krzysztof W.
    D500, D300S, F8, S10-20, S18-35, N16-80, T45, S50-150 OS, N200-400 VR, SB600, SB800 i jeszcze parę innych zabawek...
    nick-on.photler.com

  10. #10

    Domyślnie

    Za poprzednikami - zdecydowanie przesadziłeś z obróbką. Za dużo wyciągania z cienia i za dużo wyciągania z jasnych partii. W efekcie wychodzi widok o zbyt uśrednionych tonach - takiego widoku w rzeczywistości nie spotkasz.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •