Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2012
    Miasto
    Myszków,woj.Śląskie
    Posty
    196

    Domyślnie Mój początek...

    Witam wszystkich kolegów i koleżanki Na forum jest już sporo czasu,ale wolę czytać niż się udzielać
    Wrzucam trzy zdjęcia i proszę o odpowiednią krytykę,co i jak poprawić
    1.
    2.
    3.

    Pozdrawiam Daniel

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Czechowice-Dz.
    Posty
    185

    Domyślnie

    Trójka fajne światło ale scenka mało ciekawa, jedynka trochę przekombinowana.

  3. #3

    Domyślnie

    Cześć

    Jedynka dla mnie też zdecydowanie przerysowana. Za to dwójka mi się bardzo podoba. Szkoda że się na niebie ciekawiej nie działo. Jedynie ten prawy dolny róg troszku mnie drażni. Fajne skontrowanie linii, dodaje coś ciekawe, przyciągającego wzrok, tylko szkoda że ten róg oranicy obcięty. Ja bym zostawił troszku jeszcze pod nim zdjęcia.
    D5100/ / S70-200 / T17-50 / S10-20

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2012
    Miasto
    Myszków,woj.Śląskie
    Posty
    196

    Domyślnie

    Dzięki za opnie więc po kolei...
    1)Fakt,bawiłem się
    2)Zdjęcie było robione na szybko a poniżej była droga asfaltowa,żałuje że....
    3)Scena faktycznie mało ciekawa,ale za to światło fajne.
    Wrzucam jeszcze kilka do oceny...
    4.
    5.
    6.
    7.

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2014
    Miasto
    Zachodniopom. Dębno
    Posty
    240
    Wpisów
    2

    Domyślnie

    Szkoda że się Wstydzisz pochodzenia bo ta droga z 5 i 6 jakoś mi znajoma a fotografie te ostatnie podobają mi się.

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2012
    Miasto
    Myszków,woj.Śląskie
    Posty
    196

    Domyślnie

    Nie wstydzę się jestem ze śląska A droga znajduje się w Złotym Potoku.Ciesze się,że się komuś podobają

  7. #7
    Oszczędny w słowach Awatar abiks22
    Dołączył
    08 2014
    Miasto
    Olsztyn k/Częstochowy
    Posty
    67

    Domyślnie

    Ile razy w młodości tą drogą śmigałem,w tę i z powrotem do Olsztyna,na "góralu"....piękne czasy to były...
    Może kiedyś jakaś " ustawka" w tych rejonach na focenie,albo u mnie w Olsztynie ? i tu i tu jest co fotografować
    Amator ze sprzętem amatorskim,żeby nie było przerostu formy nad treścią...

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2014
    Miasto
    Zachodniopom. Dębno
    Posty
    240
    Wpisów
    2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Antek123 Zobacz posta
    Nie wstydzę się jestem ze śląska A droga znajduje się w Złotym Potoku.Ciesze się,że się komuś podobają
    W takim razie to inna podobna, chyba ten sam gospodarz nasadzał, bo teraz to tylko by wycinano. Jak dotrwam tu do jesieni to wstawię tą moją, Zobaczysz jak podobna, jest piękna o tej prze roku. Pozdrawiam.

  9. #9

    Domyślnie

    generalnie prawie wszyscy początkujący popełniają takie same błędy.
    Robią zdjęcia "na szybko", bez zastanowienia się nad kadrem, bez refleksji co się chce pokazać i w związku z tym jakie środki należy wykorzystać, żeby zamiar się powiódł.

    Zdjęcie to zestaw co najmniej 3 elementów, tematu, kadru i oświetlenia (pomijam juz kwestie techniczne, ponieważ te są najłatwiejsze).

    Na większości twoich fotek, jest ładne światło, ale nie ma ani tematu ani kadru. A w myśl zdania wyżej - samo światło zdjęcia nie robi.

    Na zdjęciu 7 jest już natomiast jakiś kadr (kompozycja), ale z kolei nie ma światła.

    Najładniejsza jest 5ka, ponieważ mamy i dobry kadr i dobre światło (pewnie gdzieś tam się jeszcze można doczepić do technikaliów), ale temat jest ograny jak trąbka Amstronga, zatem zdjęcie raczej do annałów fotografii nie trafi.

    Ale daję gwarancję, że jak sie będziesz kierował tymi elementami o których wspomniałem, zrobisz fantastyczne zdjęcia.
    I'm not always right, but I'm never wrong...

  10. #10

    Domyślnie

    Ze zdjęć 5 i 7 najlepsze. Z tym, że w 7 przyciąłbym trochę górę (albo inaczej kadrował), chodzi o ten "prześwit" w lewym górnym rogu. No i wygląda jakbyś dodał winietę - ja tego nie kupuję. Wracając jeszcze do 5 - bardzo fajne miejsce, myślę, że ma potencjał. Może by tak spróbować o innej porze? A może z jakąś "dynamiką" w kadrze? Wiesz jakiś przejeżdżający rower i podobne historie...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •