Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Moje pierwsze krajobrazy..

    Witam serdecznie wszystkich. Od niedawna jestem posiadaczką mojej pierwszej lustrzanki - Nikona D7100, dodam , że jestem naprawdę amatorką, gdyż zdjęcia robię dopiero od dwóch miesięcy, aparat dostałam na urodziny w listopadzie ,ale bałam się go z początku Jednak po przeczytaniu tysięcy postów na rożnych forach, setek artykułów o fotografii, i obejrzeniu miliona filmików instruktażowych zabrałam się za zdjęcia z praktyce. Chciałabym jakiejś konstruktywnej krytyki, aby pomogło mi to w przyszłości, a oto moje pierwsze podejście do krajobrazu...



    ..1..




    ..2..



    ..3..

    Ostatnio edytowane przez FHR ; 28-03-2015 o 18:42 Powód: poprawienie linków

  2. #2

    Domyślnie

    musisz chyba zacząć od poprawnego wstawienia zdjęć żeby było je widać
    bo przynajmniej ja ich nie widzę
    po linkach sobie zobaczyłem i wydaje się że za bardzo pojechałaś po kolorach

    nawet po pomocy FHR'a dalej zdjęć nie widać
    Ostatnio edytowane przez zbyszekD7000 ; 28-03-2015 o 17:29
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

  3. #3

    Domyślnie

    Pojechałam po kolorach? tzn? moje zdjęcia nie są przerabiane, nie znam się na obróbce, jedynie je rozjąśniam lub przyciemniam. Miejsce w którym były robione to kanion, piach i woda są tam czerwonawe, jest bardzo zielono bo to Szkocja

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Agnes84 Zobacz posta
    Pojechałam po kolorach? tzn? moje zdjęcia nie są przerabiane, nie znam się na obróbce, jedynie je rozjąśniam lub przyciemniam. Miejsce w którym były robione to kanion, piach i woda są tam czerwonawe, jest bardzo zielono bo to Szkocja
    jest bardzo duże nasycenie kolorów i być może kontrastu.
    Jeśli nie obrabiałaś zdjęć to być może ustawiłaś takie parametry w samym aparacie bo tam również można zmienić nasycenie, kontarst i.t.d
    oczywiście to jest sprawa indywidualna jak się komu zdjęcia i kolory na nich podobają.
    ale same zdjęcia niczego sobie
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

  5. #5

    Domyślnie

    Mnie się Twoje zdjęcia podobają. Takie było światło i kolory zastane. Woda to woda a nie płynące mleko. Myślę że przy ustawieniach nie kombinowałaś. Ja jestem na tak, żeby wszystkim początkującym tak szło.
    Agnieszko szkoda tylko że są wycięte Exify.
    Ostatnio edytowane przez mrozen4 ; 28-03-2015 o 19:06

  6. #6

    Domyślnie

    Hym, mi Exify pokazuje parametry ekspozycji.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  7. #7

    Domyślnie

    Zdjęcia wydają się być przeostrzone. Albo wina ustawień w aparacie, albo w programie, w którym zdjęcia rozjaśniałaś. Piszesz, że przeczytałaś masę internetów o fotografii - to dobrze, jednak absolutna podstawa to poznanie posiadanego sprzętu. W tym miejscu (nie robię sobie 'jaj') polecę instrukcję obsługi, warto się z nią zapoznać i podam link, gdzie wiele się dowiesz. www.szerokikadr.pl

    Życzę cierpliwości w nauce i coraz lepszych zdjęć.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bahuone Zobacz posta
    Zdjęcia wydają się być przeostrzone. Albo wina ustawień w aparacie, albo w programie, w którym zdjęcia rozjaśniałaś. Piszesz, że przeczytałaś masę internetów o fotografii - to dobrze, jednak absolutna podstawa to poznanie posiadanego sprzętu. W tym miejscu (nie robię sobie 'jaj') polecę instrukcję obsługi, warto się z nią zapoznać i podam link, gdzie wiele się dowiesz. www.szerokikadr.pl

    Życzę cierpliwości w nauce i coraz lepszych zdjęć.


    Dzięki,dzięki Co do instrukcji to było pierwsze co przeczytałam, ściągnęłam sobie po Polsku bo z aparatem dostałam po angielsku i za pierwszym razem to była kompletnie czarna magia, dodam że jak dostałam aparat to jeszcze nie wiedziałam co to czas naświetlania itd... teraz , gdy już coś pojęłam , bardziej klarownie czyta mi się instrukcję.. nie ma co , obszerna jest

  9. #9

    Domyślnie

    Niestety, nie jest to małpiszon za 200 zł, którego obsługi człowiek jest się w stanie nauczyć w 30 minut. Jeżeli zrozumiesz zależność między czasem, przysłoną a ISO, wiele rzeczy tanie się prostszych.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •