Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: A.

  1. #1

    Domyślnie A.

    Zaczynam swoją przygodę z fotografią portretową... Oto moje (dokładnie) pierwsze zdjęcia, liczę na konstruktywną krytykę i wskazówki do pracy na przyszłość...

    1.
    2.
    3.
    4.
    5.

  2. #2

    Domyślnie

    Zawsze zwracaj uwagę na elementy które zasłaniają twarz modelki - w tym przypadku gałęzie. Trochę niepotrzebnie też na paru zdjęciach została ucięta czapka, jeśli już miało być takie kadrowanie zrobiłbym to cięcie na wysokości czoła.

  3. #3

    Domyślnie

    Kobita zacna, ale widziałbym Ją bez tej czapy i okularów na głowie a do tego mniej opatuloną w ciuchy. Przydałby się też mniej rozjuszony wyraz twarzy, więcej uśmiechu a nie wszędzie ta sama zniecierpliwiona mina.

    Pokaż nam piękno zamiast smutnej miny pośród kakofonii kolorów i rozpraszaczy...

  4. #4

    Domyślnie

    Czy na czubku czapki był jakiś pompon, którego nie chciałeś pokazać? A te bliki w szkłach... może by tak je filtrem stłumić? A może tak rodzi się własny styl?

  5. #5

    Domyślnie

    Jednolita mimika powoduje, że przy trzecim, znudzony zjeżdżałem czym prędzej w dół, zobaczyć czy coś się zmieni. I się nie zmieniło.

  6. #6
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Najbardziej mnie śmieszy ta indiańska mimika.
    Medice, cura te ipsum.

  7. #7

    Domyślnie

    No dobrze...w takim razie ja zabiorę głos. Dzień dobry! Jestem tutaj nowa i mam na imię Monika. To co zamieściłam wyżej to efekt PIERWSZEJ sesji, zarówno dla mnie jak i mojej koleżanki. Liczyłam się z tym, że na początek będzie wiele do poprawienia, ale zamiesczając zdjęcia w takim miejscu miałam nadzieję na konstruktywną krytykę i konkretne wskazówki do pracy. Muszę przyznać, że nieco się zawiodłam, bo kolejne powielające się komentarze nie wnoszą niczego nowego do oceny zdjęć. Wszystkie rady są dla mnie niezwykle cenne, bo chciałabym to robić dobrze, ale uważam że złosliwości są zwyczajnie nie na miejscu.

  8. #8
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Szanowna Koleżanko, jeżeli stawiasz pierwsze kroki w tak trudnej dziedzinie fotografii jak portret, to powinnaś zacząć od lektur obowiązkowych, a nie liczyć na to, że w dziale Portret otworzymy szkółkę niedzielną.
    To co czytasz powyżej, to nie żadne złośliwości, tylko konkret, który powinnaś sobie wziąć do serca, jako że piszący tu ludzie, zwykle znają nieźle arkana rzemiosła.
    Zacznij więc albo od działu albumowego, albo wykaż więcej pokory i przyjmuj krytykę taką jaka ona jest, bo: prawdziwa sztuka, krytyk się nie boi.
    Medice, cura te ipsum.

  9. #9

    Domyślnie

    Witam imienniczkę!

    To, co przede wszystkim rzuca się w oczy to przede wszystkim jedna mina modelki. Fotografowanie osób w okularach również nie jest proste ze względu, jak to ktoś zauważył, na odbicia światła/lampy w szkłach.
    Co do kadrowania - wszystkie zdjęcia są praktycznie skadrowane w ten sam sposób, z dodatkowo uciętą czapką. Na nie. Na plus natomiast, że nie zrobiłaś typowo centralnych ujęć, tylko na większości koleżanka jest choćby minimalnie przesunięta w którąś ze stron.
    Co do otoczenia: tam, gdzie była większa przysłona bądź modelka blisko roślinności, gałęzie rozpraszają. Przy mniejszej przysłonie podoba mi się. Kolorystyka według mnie również na plus.

    Ogólnie: jak na pierwszą sesję sądzę, że jest na plus.
    Każdy się kiedyś uczył.
    ______
    Nikon D80

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •