Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Poranek ze śniegiem

    Dzisiaj rano wreszcie znalazłem chwile by wyprowadzić aparat na spacer. Pogoda może nie najlepsza, ale spadł śnieg i był lekki mróz (-7,5*C), także pogoda w sam raz na zimowy spacer.
    Wiem że kolor nieba różni się na poszczególnych zdjęciach, ale zachmurzenie było zmienne, do tego robiłem je w różnych kierunkach. Przy obróbce doszedłem do wniosku że wolę prawdziwe kolory śniegu i lodu wraz z odbiciami tego co się w nim odbijało niż na siłę porządkowane niebo. Dodam jeszcze że miejscami woda było tylko kilka centymetrów, do tego lód to czasem 2-3 mm lub nawet mniej, także dno przeświecało przez lud barwiąc go różnokolorowo.
    Proszę o opinie.


    1.

    2.

    3.

    4.

    5.

    6.

    7.

    8.

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2014
    Miasto
    Zachodniopom. Dębno
    Posty
    240
    Wpisów
    2

    Domyślnie

    Najbardziej mi się podoba 7 i 8.U mnie jeszcze w tym roku śniegu nie było, ale może jeszcze też się doczekam.

  3. #3

    Domyślnie

    Choroba, teraz zobaczyłem że 1 to miało być coś innego, ale trudno. Trochę za późno. To miejsce jest trudne z powodu kiepskiego światła, która tam pada dopiero gdy słońce jest wysoko i jedynie w takie dni jak dzisiaj nie ma tam dużych kontrastów. Chciałem wykorzystać pogodę i pokazać je jako ciekawe. Ale sądząc po odzewie, chyba nie najlepiej wyszło. Dobrze że choć Ty się odezwałeś .

  4. #4

    Domyślnie

    Trochę przesadziłeś z zielenią sosen (a na 3 i 4 również śniegu), no i niebo nieciekawe, ale to tylko moje skromne zdanie.

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2014
    Miasto
    Zachodniopom. Dębno
    Posty
    240
    Wpisów
    2

    Domyślnie

    Kolory sosen są nie naturalne ale mi to nie przeszkadza. Zdjęcia podobają mi się bo przypominają moje okolice.

  6. #6

    Domyślnie

    Zdjęcia OK. Trudno fotografować las przy takim świetle. Ale w to że śnieg aż tak się różnił z kadru na kadr to nie uwierzę : ).
    Tymczasem Nikon

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2013
    Miasto
    Mińsk Maz.
    Posty
    80

    Domyślnie

    3 zaprasza gałęziami i dla mnie wygrywa.
    D7000,D300S, D80, N80, N 18-70, 35 1.8G, 50 1.8D, 85 1.8G, 70-300VR, 2x SB900, S 17-50 2.8 EX
    HELIOS 52mm, JUPITER 135mm

  8. #8

    Domyślnie

    Ewidentnie automatyka WB sobie nie poradziła. Kadry szerokie, ale trochę przez to bałaganu. Może warto się skupić na detalach?
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  9. #9

    Domyślnie

    Dzięki za komentarze.
    @hydra
    Śnieg się różnił, zależnie od miejsca (ilości drzew pochylonych nad nim) i od zmiany gęstości chmur przez które momentami przeświecało trochę światła. Próbowałem to wyrównać, ale rozjeżdżało się jeszcze bardziej. Jak teraz oglądam, to widzę kilka błędów, które ewidentnie powinienem porawić.

    @alf
    Dokładnie tak jak napisałeś. Musze przyzwyczaić się robić przy ustawionym WB. Co do detali, to znalazłem jedną rzecz która mi się spodobała, ale nie mogłem dobrze tego ująć. Chyba za bardzo cieszyłem się śniegiem, mrozem i zamarzającym Zalewem. Jeszcze raz zajrzę do NEF'ów i jeśli coś wybiorę to pokażę.

  10. #10

    Domyślnie

    Fajne ujęcia. Podoba mi się duże nasycenie kolorów, podejście w stylu "śnieżny las w kolorze".
    Na 3 i 4 śnieg faktycznie wygląda nienaturalnie, ale moim zdaniem to nie kwestia nasycenia, a balansu bieli. Kto powiedział, że śnieg musi być biały albo szary? Mam sporo zdjęć, na których śnieg jest niebieski albo żółty i moim zdaniem tak jest OK.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •