Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Mroźny poranek

  1. #1

  2. #2

    Domyślnie

    Piękne te zdjęcia.

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2014
    Miasto
    Skierniewice
    Posty
    190

    Domyślnie

    Ładne zdjęcia. Ciekawi mnie co niby ten Bonus ma oznaczać bo nie wiem. Może chodzi tu o twoja ekstra uprzejmość ze "nam" kilka dodatkowych twoim zdaniem najlepszych zdjęc udostępniasz do wglądu i komentowania? Dla mnie słowo bonus w tym kontekście a często sie na nim na forum spotykam to jakaś głupota

  4. #4
    Gaduła Awatar timi
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Golub-Dobrzyń
    Posty
    1 597
    Wpisów
    3

    Domyślnie

    Nikt Cię nie przymusza do komentowania wiec w czym tkwi problem? Może problem tkwi w tym ze max liczba zdjęć to 5 i tak naprawdę ciężko jest czasami wybrać fotografowi które zdjęcie pokazać i by przeskoczyć ten zapis daje dopiske bonus.

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2014
    Miasto
    Skierniewice
    Posty
    190

    Domyślnie Mroźny poranek

    Cytat Zamieszczone przez timi Zobacz posta
    Nikt Cię nie przymusza do komentowania wiec w czym tkwi problem? Może problem tkwi w tym ze max liczba zdjęć to 5 i tak naprawdę ciężko jest czasami wybrać fotografowi które zdjęcie pokazać i by przeskoczyć ten zapis daje dopiske bonus.

    Nie wiem dlaczego jesteś taki defensywny.. Ja nie mam problemu tylko pytam żeby nie błądzić. Nie mam wyrobionej opini na temat tego dodatku słowa bonus stad moje zaciekawienie. Dziękuje za odpowiedz. Na marginesie - według mnie dobry fotograf to rownież ten który spośród tysiąca zdjeć potrafi dostrzec to jedno gołym okiem..

    Zdjęcia 2,3 i 4 to jeden set z którego mógłbyś wybrać to jedno i tak samo jest z 5 i 6 - wybierz jedno. Czyli spośród 6 zdjeć masz 2, pozostałe zostaw i po problemie. Selekcja to tez sztuka i wymaga aktywność innej części mózgu kolego. Tej analitycznej stad np podział w lightroomie (którego nie cierpię) na moduły i wskazanym jest dokonywać selekcji w jeden dzień a edycji i retuszu drugi chyba ze mamy do czynienia z setem 20 zdjeć wtedy załatwiasz sprawę w jeden dzień)

    Ja wale średnio 300-400, wiele kadrów jest podobnych i nie widzę siebie kreatywnie edytując zdjęcia po dłuższej i uważnej selekcji która u mnie trochę trwa. Jest ich kilka etapów, promocja z jedno na dwa gwiazdkowe i tak do gory. Odwiedzam te same zdjęcia kilkanaście razy aby na końcu mieć kilka/naście 5 gwiazdkowych które edytuje innego dnia. Dobrze jest wrócić do selekcji następnego dnia i zobaczyć czy faktycznie te np 4 i 5 gwiazdkowe następnego dnia w dalszym ciagu sie podobaj na tyle żeby pozostac 4 i 5 gwiazdkowymi. Tak samo jest z edycja. Dziś edytujesz a jutro wracasz do nich żeby sie upewnić i dopiero na pewniaka wrzucasz w Net, drukujesz lub posylasz klientowi żeby on wybrał według swojego toku myślenia. Nie chce filozofować ale tak właśnie jest. Nie ma co sprawy przyspieszać bo i tak siedząc w cyfrowej fotografi sporo czasu zaoszczędzamy porównujac do czasów analogu. Ja rownież dokonuje selekcji kilku sesji tego samego dnia żeby potem w dzień retuszu Zajac sie rownież kilkoma sesjami naraz. A to dlatego ze kreatywnych soków nie można mieć ot tak na zawołanie zamiennie z analizowaniem i selekcja. Jest albo jedno albo drogie i zazwyczaj o nie tego samego dnia. Wszystko ma wpływ na obydwa i trzeba umieć je rozróżnić i nimi manipulować "przywołując" itd..
    Ostatnio edytowane przez alf129 ; 28-12-2014 o 15:22

  6. #6
    Gaduła Awatar timi
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Golub-Dobrzyń
    Posty
    1 597
    Wpisów
    3

    Domyślnie

    Zgadza się mi do dobrego fotografa jeszcze niestety dużo brakuje.

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2014
    Miasto
    Skierniewice
    Posty
    190

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez timi Zobacz posta
    Zgadza się mi do dobrego fotografa jeszcze niestety dużo brakuje.

    Poczytaj wyżej bo sporo dodałem

  8. #8

    Domyślnie

    Świetne zdjęcia , dobrze uchwycone, jest ok.
    Nieważne czym - ważne jak!

  9. #9

    Domyślnie

    Piękne. Dobrze się przygotowałeś. Czuję, że ładne fotki pokażesz jeszcze
    Fuji

  10. #10

    Domyślnie

    kol alf129 troszkę racji ma . Niektóre fotki są bardzo podobne, co nie znaczy że złe. Szkoda, że walka jest
    pocięta, ale rozumiem że to nie studio i aktorzy . Zdjęcia na słupku są dobre choć najbardziej pasuje te
    gdzie nie dominuje ona tak bardzo czyli 1. Najlepszy jest nalot choć troszkę więcej lewej strony by się przydało.
    Tak czy inaczej dawaj następne bo pewnie masz coś w szufladzie.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •