Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23
  1. #1

    Domyślnie [Sporty motorowe] - Rajdy samochodowe (ogólnie)

    Ostatnimi czasy mało udzielałem się na tym forum, ale przyszła pora reaktywacji. Od jakiegoś roku złapałem bakcyla na rajdy samochodowe, potrafią nauczyć szybkości, spostrzegawczości i umiejętności szybkiego myślenia. Poniżej przedstawiam kilka moich wypocin z ostatniego roku:

    1. X. Partr Rally Vsetín 19.10.2013

    2. 43. Barum Czech Rally Zlin 31.08.2013

    3. 59. Rajd Wisły 25.05.2013

    4. Zimowy Sprint AZT (Automobilklubu Ziemi Tyskiej) Tor Fiat Auto Poland 15.12.2012

    5. 39. Cieszyńska Barbórka 16.11.2013

    6. 33. Valašská Rally 05.04.2014

    7. 38 Cieszyńska Barbórka 17.11.2012

    8. 33. Valašská Rally 05.04.2014

    9. X. Partr Rally Vsetín 19.10.2013

    10. 43. Barum Czech Rally Zlin 31.08.2013

    Jestem początkującym obserwatorem/kibicem więc każda krytyka mile widziana. Oczywiście mam swoje inspirację stąd może 'monotonne kadry'. Jeśli ktoś zainteresowany pooglądać więcej zapraszam na mojego bloga http://pietrzyk.art.pl/kategoria/rally/

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Mnie się podoba. Większość. A jak mi się podoba to standardowo pytam- czym robione?

  3. #3

    Domyślnie

    D300 + Sigma 70-300 f/4-5.6 APO (strzał 1, 2, 3, 6, 8, 9, 10), Nikkor 18-70 f/3.5-4.5 (5, 7) i Nikkor 10,5 f/2.8 (4)

  4. #4

    Domyślnie

    3, 6 i 9... Aż mi trudno uwierzyć, że z takiego szkła i z takiej puszki... A sam mam D300.

  5. #5

    Domyślnie

    szkło nie jest rewelacyjne, ale jak AF sobie trafi (przy ogniskowej mniejszej niż 300 mm) to jak widać potrafi zrobić dobrą robotę, wyraźny obrazek to kwestia obróbki której nie stosuje zbyt dużo poza delikatnym podkręceniu kolorów.
    Ostatnio edytowane przez Sepo ; 16-07-2014 o 00:16

  6. #6

    Domyślnie

    To, że D300 potrafi zrobić robotę to wiem. I wiem też, że z gó... się bata nie ukręci. Więc obróbka to tylko zwieńczenie...

  7. #7

    Domyślnie

    Mówiłem akurat o szkle niestety na 300 mm nieużywalne i często przestrzela (nawet w serii).

  8. #8

    Domyślnie

    Osobiście czekam na więcej. Takie "ludzkie" te fotki- ani pro, ani dno...

  9. #9

    Domyślnie

    1, 2, 6, 9, 10 dla mnie bomba Przy reszcie mam wrażenie "jak bym już gdzieś kiedyś widział", czyli takie trochę oklepane tematy (no może nie do końca). 4 i 7 do porzygu, mogłeś odpuścić bo z każdego rajdu każdy jeden fotograf ma milion takich ujęć. Ale ogólnie bardzo na plus, szczególnie że sam się tym sportem mocno interesuję A po za tym skoro jesteś ze śląska, to na ilość rajdów płaskich w okolicy nie możesz narzekać, więc nic tylko zabierać aparat i szklarnie i ćwiczyć

  10. #10

    Domyślnie

    To fakt - na śląsku nie brakuje różnego rodzaju kręciołów (KJS, sprint), 3 ligi (mistrzostwa śląska) i czegoś z wyższej półki, ale najciekawiej dla mnie ostatnimi czasy jest w Czechach, inny poziom, inni zawodnicy, inne krajobrazy, kultura. Cały poprzedni sezon zjeździłem po większości lokalnych imprez szlifując swój warsztat inspirując się takimi nazwiskami jak Kalamus, Rybak, czy Zeman (nasz południowy sąsiad - Czech) więc staram się stworzyć swój styl. Może 4 i 7 jest do 'porzygu' ale dla mnie głównym wyznacznikiem takich zdjęć jest dynamika a tą najprościej i najtrudniej (wymaga to sporej praktyki) uzyskać poprzez panoramowanie, co pozwala mi na różnorodny materiał (monotonii to raczej nikt nie lubi, ja tym bardziej). Jako ciekawostkę dodam, że wszystkie kadry robiłem z poziomu 'kibica', nie byłem nigdy akredytowany (może wtedy miałbym trochę inne zdjęcia).

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •