Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 47
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    A miałeś możliwość wchodzenia do prywatnych mieszkań ?
    Myślę że takie obrazy mają ogromną moc
    Tak, łaziłem też po mieszkaniach, ale one wszystkie są podobne. Byłem też w mieszkaniu Siergieja Akulinina. jest to ukraiński przewodnik grup które wybierają się do Strefy Zero. Podczes awarii był w odległej o 200 metrów hali turbin. Otrzymał dawkę promieniowania taką jak każdy z nas otrzymuje w ciągu 70 lat życia. Dobrze znam język rosyjski, więc miałem możliwość przez kilka dni porozmawiać z nim o katastrofie i tym co wydarzyło się potem.
    Na zdjęciu poniżej jest spis lokatorów z bloku przy ul. Lesi Ukrainki 34 gdzie mieszkał Siergiej. Mieszkał pod nr 84.

    14.



    Cytat Zamieszczone przez RTSiak
    byles pod radarem moze? wrzucaj wrzucaj, bardzo mnie interesuje ta miejscowka i predzej czy pozniej tez tam zawitam
    Nie byłem pod Dugą choć była w planach. Nie zezwolono nam tam jechać. Podobno stan radarów jest taki, że mogą się zawalić. Organizator bał się brać odpowiedzialność gdyby coś spadło komuś na głowę. Nie dziwię się zresztą.

    15.
    Radar pozahoryzontalny Duga II zwana też przez krótkofalowców Ruski Dzięcioł. Widok z wieżowca Fujiyama Bis. Odległość w lini prostej 12 km.
    „Fotografować to znaczy wstrzymać oddech, uruchamiając
    wszystkie nasze zdolności w obliczu ulotnej rzeczywistości.”
    Henri Cartier-Bresson

  2. #12

    Domyślnie

    Mega ciekawe, wrzucaj więcej.. i jak możesz, napisz coś o organizacji wycieczki

  3. #13

    Domyślnie

    Nie znam kosztów wyjazdu, bo ja nie płaciłem. Miałem wyjazd sponsorowany
    Jeśli się dobrze orientuję, to indywidualne wyjazdy są nieopłacalne. Zdobycie zezwoleń na wjazd do strefy graniczy z cudem. A poza tym kasa, kasa, kasa...

    16.
    Składowisko odpadów radioaktywnych "Burakowka"

    17.
    Pomnik na drodze dojazdowej do Prypeci

    18.
    Prypeć

    19.
    Prypeć. Supersam.

    20.
    Prypeć. Basen "Lazur"
    „Fotografować to znaczy wstrzymać oddech, uruchamiając
    wszystkie nasze zdolności w obliczu ulotnej rzeczywistości.”
    Henri Cartier-Bresson

  4. #14
    Sith Hospodar Impaler Awatar Dex
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Alpy Transylwańskie
    Posty
    5 176

    Domyślnie

    Oglądam, oglądam i czekam na więcej Wielkie dzięki za fajną fotorelacje

  5. #15

    Domyślnie

    Cieszę się że Wam się podoba. Ja mam do tego miejsca i do tych zdjęć szczególy sentyment. Nie wierzyłem że uda mi się tam pojechać. W 1986 roku kiedy nastąpiła awaria, pracowałem w gdańskiej gazecie codziennej. Pamiętam jak zebrali nas u Naczelnego i powiadomili o Czarnobylu. Potem rozdawali do picia jakieś świństwo. Nie był to płyn lugola tylko zwykła jodyna. Nie wiedziałem do końca co to jest Czarnobyl, informacje były bardzo skąpe. Ale wiedziałem że niedaleko Gdańska powstaje elektrownia atomowa. I tego naprawdę się bałem...

    21.

    22.

    23.

    24.
    Cela w areszcie w Prypeci

    25.
    ... i spacerniak w areszcie

    26.
    Jeden z czterech najwyższych wieżowców w Prypeci. Z tego wieżowca jest chyba najciekawszy widok na miasto. Fujiyama Bis widziana rybim okiem.
    „Fotografować to znaczy wstrzymać oddech, uruchamiając
    wszystkie nasze zdolności w obliczu ulotnej rzeczywistości.”
    Henri Cartier-Bresson

  6. #16

    Domyślnie

    wowww, bardzo ciekawe miejsce do fotografowania, fajna wycieczka.
    D750 , D610, N[70-200 f/2.8; 50 f/1.8; 24-70 f/2.8], Samyang 14 f/2.8
    http://500px.com/masterkzam

  7. #17

    Domyślnie

    To ja może napiszę tak.. Miejsce samo w sobie jest meega klimatyczne i pewnie chciałoby się wszystko sfotografować ale jakoś dla mnie te zdjęcia nie przemawiają... są takie zwyczajne :/ może to przez to, że strasznie dużo ich było na tym forum i się "oklepały" ? Oczywiście wstawiaj je dalej ! Bo uwielbiam to miejsce i oglądać stamtąd zdjęcia ale te uważam za takie zwykłe.
    Ale to tylko moja skromna opinia
    D300 + MB-D10 + N35 1.8G + 85 1.8G + Sb-900

  8. #18

    Domyślnie

    Dziękuję za opinię. Nie spodziewałem się samych "ohów" i "ahów". Zdjęcia ze strefy będą takie same, ponieważ wszystkich pchają w te same miejsca. Tam sie już nic nowego nie pojawi. Mało tego, zdjęcia robione są w dzień. Pociąg ze Sławutycza przyjeżdza ok. 7.40 więc w Prypeci można być dopiero po 8.00. A o tej porze wiadomo jakie jest światło :/
    Sam oglądam w sieci dość dużo zdjęć ze Strefy i czasem się zastanawiam czy ktoś nie umieścił mojego
    Właściwie nielicznym wyjątkiem są zdjęcia Arka Podniesińskiego. Nie znam szczegółów jego wypraw, ale miejscówki i pora robienia zdjęć są zdecydowanie inne niż wszystkich.

    27. Inny diabelski młym, bo zrobiony fiszem

    28.
    Klatka schodowa w Fujiyamie

    29.
    Zmumifikowany piesek na poddaszu jednego z budynków

    30.
    Widok z 16 piętra na miasto Prypeć, a w oddali rozlewisko na rzece Prypeć

    31.
    Kolejna panorama Miasta Duchów
    „Fotografować to znaczy wstrzymać oddech, uruchamiając
    wszystkie nasze zdolności w obliczu ulotnej rzeczywistości.”
    Henri Cartier-Bresson

  9. #19

    Domyślnie

    Jak tak przygladam się im dłużej to pierwsze co trafia, to surowość i powolna destrukcja tego co człowiek stworzył przez matkę naturę. Nie wiem czy miał bym odwagę wybrać się tam w nocy, gdy wiesz ,ze jesteś tam tylko gościem i to nieproszonym..
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 11-08-2014 o 08:58 Powód: nie tapamy.
    D750 , D610, N[70-200 f/2.8; 50 f/1.8; 24-70 f/2.8], Samyang 14 f/2.8
    http://500px.com/masterkzam

  10. #20

    Domyślnie

    W nocy szczególnie trzeba uważać. Nawet w dzień można się natknąć na dziką zwierzynę. Już nie pamiętam czy to było w jakiejś szkole, czy w szpitalu, ale wchodząc do jakiegoś pomieszczenia wystraszyłem jakiegoś psa, on też wystraszył mnie jak diabli. Myślałem że się skicham ze strachu. Wybiegł z pomieszczenia jak pocisk. A co byłoby gdyby to był wystraszony dzik, albo inne duże zwierzę? W Strefie odrodziło się wiele gatunków zwierząt i to one są przecież u siebie. Ja byłem tam gościem.

    32.

    33.

    34.

    35.
    „Fotografować to znaczy wstrzymać oddech, uruchamiając
    wszystkie nasze zdolności w obliczu ulotnej rzeczywistości.”
    Henri Cartier-Bresson

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •