Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Balbina

  1. #1

    Domyślnie Balbina

    Witam
    Niedawno zacząłem przygodę z portretem. Zależy mi na poradach, na co powinienem zwrócić uwagę przy kolejnych sesjach.


  2. #2

    Domyślnie

    Myślę, że powinieneś zacząć od zwrócenia uwagi na bałagan w tle.
    Bardzo podoba mi się pierwsze zdjęcie ale ze dużo jest prawej strony.
    No i jeszcze masz słabe wyczucie kompozycji kadru.
    Stawiam na jedynkę i trójkę.

  3. #3

    Domyślnie

    "1-ka" fajna. I wcale mi nie przeszkadza przestrzen po prawej. Fajna tonacja i plastyka foty. Wyszła nieco oldschoolowo. Wyretuszowałbym to czerwone coś na śianie i nieco inaczej wykadrował aby tak wielostronnie prawej ręki modelce nie ciąć niemniej ogólnie fota coś w sobie ma.

    Pozostałe za przedmówcą
    P35 | Zeiss ICON | Psix | D700 | S5 Pro | SZKŁA | LAMPY | OKO
    www.vapstudio.net

  4. #4

    Domyślnie

    Zdjęcia chyba nie zostały wyostrzone po zmianie rozmiaru.
    Tutaj jest... podpis

  5. #5

    Domyślnie

    jw.
    3jka miała potencjał to bycia najlepszą z setu, ale kard trochę nieciekawy.
    FX|D800|D700|2470|50 1.4G|85 1.8G|70200|SB900 | 910 + plecak i pierdoły
    "The wicked flee when none pursueth..."

  6. #6
    C_K
    Gość

    Domyślnie

    Mnie się nie podoba skóra na 1 ( i nie tylko ) jakies takie czerwone plamy jakby miała.

  7. #7

    Domyślnie

    Co do wyostrzenia - macie rację. Dzięki za rady odnoście kompozycji. Faktycznie muszę jeszcze nad tym popracować Jeśli macie jakieś wzorcowe sety pod względem kompozycji - chętnie zerknę. Co do plam na skórze - nie dostrzegam ich; możliwe że to wina monitora.

  8. #8
    C_K
    Gość

    Domyślnie

    Nie jest wina monitora i nie mówie tu o plamach jak przy chorobie, ale o takich miejscach które przypominaja wypieki na twarzy, cała partia polików.

  9. #9

  10. #10

    Domyślnie

    Fakt nie wygładzałem przesadnie skóry - nie lubię, gdy wygląda 'plastikowo'. Mam na prawdę słaby monitor i jakoś nie dostrzegam tych przebarwień. Jeśli już to takie delikatne. Ale dzięki za sugestię. Muszę się teraz zabrać za kompozycję i nad tym popracować. Jeśli macie jakieś ciekawe zdjęcia, poradniki, itp. chętnie zajrzę. Ale sam też zacznę czegoś ciekawego szukać. Opłaca się tu pokazywać zdjęcia - łatwiej się czegoś nauczyć.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •