Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Edyta i Marcin Repo + Plener

    Witam, oto kilka ujęć z reportażu ślubnego oraz pleneru Edyty i Marcina. Więcej na blogu http://www.fotofilmkowalik.pl/edyta-...-slubny-slask/

    1

    2

    3

    4

    5

    6

    7

    8

    9

    10

    11

    12
    Oto ja i moja fotografia ślubna na www.fotofilmkowalik.pl

  2. #2

    Domyślnie

    Generalnie słabo z ostrością, w reportażu czasem można przymknąć na to oko ale tutaj większość zdjęć jest mydlanych... Jest próba ciekawego kadrowania, tego tzw. łapania emocji/co czasami jest tylko chwytem marketingowym i przerostem nad treścią.../ ale to raczej marna imitacja najlepszych wzorców. Kolorystyka dwóch ostatnich całkowicie mi nie leży...Wszystko to raczej błądzenie po omacku bez ładu i składu...

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siwyozzman Zobacz posta
    Wszystko to raczej błądzenie po omacku bez ładu i składu...

    Jest próba ciekawego kadrowania, tego tzw. łapania emocji/co czasami jest tylko chwytem marketingowym i przerostem nad treścią.../

    chyba Cię jednak nieco poniosło.
    nie jest to może wirtuozeria, ale jest co najmniej solidnie, widać poszukiwania, próbę ucieczki od inwentaryzacyjnego banału.

    brakuje połączenia całkiem dobrego konceptu z lepszym zakomponowaniem a szczególnie z timingiem, ale tu widać twórczą świadomość, jeszcze nieco nieporadną, ale na pewno nie błądzenie. kierunek jest bardzo dobry.

    co ma wspólnego kadrowanie z tzw. marketingowym chwytem łapania emocji - nie wiem, ale idą święta, będzie więcej czasu i osobiście pomyślę nad tą zagadką
    Ostatnio edytowane przez Adam Trzcionka ; 05-12-2013 o 00:12

  4. #4

    Domyślnie

    super 9
    D3S / D700 / 14-24 2,8 / 24-70 2,8 / 70-200 2,8 / 35 1,4 / 85 1,4 / SB-800 / SB-900 / NEC PA 271W / i inne takie....

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Adam Trzcionka Zobacz posta
    chyba Cię jednak nieco poniosło.
    nie jest to może wirtuozeria, ale jest co najmniej solidnie, widać poszukiwania, próbę ucieczki od inwentaryzacyjnego banału.

    brakuje połączenia całkiem dobrego konceptu z lepszym zakomponowaniem a szczególnie z timingiem, ale tu widać twórczą świadomość, jeszcze nieco nieporadną, ale na pewno nie błądzenie. kierunek jest bardzo dobry.

    co ma wspólnego kadrowanie z tzw. marketingowym chwytem łapania emocji - nie wiem, ale idą święta, będzie więcej czasu i osobiście pomyślę nad tą zagadką
    Nie wypada polemizować z Mistrzem ... ja uważam że zdjęcia ślubne to tylko pamiątka, a niektórzy robią z tego misję ratująca Świat To Wielka Sztuka która musi słono kosztować... Są osoby których zdjęcia rzeczywiście zachwycają - dla odpowiednio wyglądającej i sytuowanej klienteli która "widzi różnicę" to ma sens.
    Wkurza mnie to że większość niby "artystów" fotografii ślubnej wciska klientom "gó...o" zawinięte w papierek i oczekuje aprobaty połączonej z niewspółmierną zapłatą
    Przedstawione zdjęcia są wg mnie kiepskie.... nie pokazują niczego ciekawego na dodatek są fatalne technicznie...
    Ostatnio edytowane przez siwyozzman ; 05-12-2013 o 10:38

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki za wszystkie uwagi.
    "To Wielka Sztuka która musi słono kosztować", "Wkurza mnie to że większość niby "artystów" fotografii ślubnej wciska klientom "gó...o" zawinięte w papierek i oczekuje aprobaty połączonej z niewspółmierną zapłatą". Kasa, kasa, kasa. Boli. Kto mówił o artystach i o kasie. To moje zdjęcia. Jak się klientowi spodobają to mnie wybierze, jak nie to nie. To moje ja i tyle, albo aż tyle. Nie uważam się za artystkę, ani nie oczekuję aprobaty i nie uważam, aby moja usługa była niewspółmierna z jej ceną.
    Twoje zdanie oczywiście przyjmuję Pozdrawiam
    Oto ja i moja fotografia ślubna na www.fotofilmkowalik.pl

  7. #7

    Domyślnie

    Przepraszam - to nie było skierowane bezpośrednio do Ciebie - wyraziłem zdanie na temat zdjęć - nie podobają mi się - napisałem krótko dlaczego... Odpowiedziałem Adamowi Trzcionka - wiem że to autorytet i to na pewno dla Ciebie nobilitacja że broni Twoich zdjęć...w sumie nikt nie komentował i prawdopodobnie i dzięki mnie masz Jego opinie na ich temat - całkiem pochlebną. Pozdrawiam!

  8. #8

    Domyślnie

    Przepraszam, ale muszę: do Michała Rusinka, byłego sekretarza WS, a obecnie prezesa fundacji im. W. Szymborskiej zadzwoniła jakaś pani z banku i pyta: "czy rozmawiam z panem Michałem Rusinek?" Odpowiedź Michała: "tak, ale ja się deklinuję." Odpowiedź pani: "a, to przepraszam, zadzwonię później" . Adam nie odpisał, ale raczej też się deklinuje .
    A co do zdjęć - dla mnie widać pomysł i wcale nie czuję przerostu formy nad treścią. Z tego zestawu szczególnie podoba mi się 8 i 10 - jedno za kompozycję, a drugie to dobra 'repo-klatka' - fajne emocje, konfiguracje, zagospodarowanie przestrzeni kadru.
    Usunięto nieregulaminowy wpis. Zachęcam: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=72527

  9. #9

    Domyślnie

    fotofilmkowalik napisałaś "więcej na blogu" Obejrzałem. Jak rozumiem to nie wszystko, nie cały materiał jaki dostali klienci. Nie wiem jak się odnieść do niego. Nie wiem jaki jest balans między "figurami obowiązkowymi" "inwentaryzacyjnym banałem" a programem dowolnym. Tymczasem oglądam zestaw klatek z których jesteś najbardziej dumna - czy tak? Odnoszę wrażenie, że lepiej by się prezentowały pomiędzy "zwykłymi" zdjęciami. Całość ułożyła by się w tradycyjny, moim zdaniem bardziej czytelny reportaż.
    W takim nagromadzeniu i układzie dla mnie są niestrawne Za dużo w nich jak na mój gust gimnastyki. Jak widzisz nie rozwodzę się nad pojedynczymi klatkami, patrzę na udostępniony przez Ciebie materiał w całości. Tyle jeśli chodzi o reportaż
    Plener typu baseny i rowery to zupełnie nie moja bajka.
    myślę co piszę

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2013
    Miasto
    SkarĹźysko-Kamienna
    Posty
    4

    Domyślnie

    Kiepska ostrość poza tym ok.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •