Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Perseidy i Niebo nocą

    Cześć

    Będąc nad morzem wiadomo a to jakieś statki a to wschód słońca a to na zachód.. Ale zdjęcia są trochę oklepane chociaż nadal bardzo ładne to już pewnie większości się przejadły

    I tak siedząc sobie przy grillu w środku lasu (super ośrodek w Kątach Rybackich) Spojrzałem w niebo, biegiem po statyw no i było kilka nocy kiedy robiłem te zdjęcia... Zdjęcia tego typu robiłem pierwszy raz więc wszelkie uwagi jeśli tak owe się pojawią będą mile widziane, konstruktywna krytyka ;D


    Ustawienia( ISO 3200-2000, 30sek-25sek, F/4.5 -

    PS: Na niektórych zdjęciach widać perseidy czyli tak zwane spadające gwiazdy

    1.

    2.

    3.

    4.

    5.

    6.

    7.

    8.
    Ostatnio edytowane przez CODER_BEST ; 06-08-2013 o 00:44
    Nikon D5100 |Nikon D7100 | N18-105| N35 |Nikkor 70-200 f/2.8 Grey | N55-300|Sigma 17-50 | N SB-700 |YN-560 II| revuenon 135mm f/2.8 | Velbon DF60 | RF603II

  2. #2

    Domyślnie

    Fajna zabawa, kiedyś eksperymenowałem z tego typu astrofotografią, polecam ci poszukać programu do stackowania multiekspozycji nieba (nie pamiętam teraz nazwy) jeśli interesuje cię taka fotografia, można też było podstawiać "darki" z aparatu jako tło.
    Całkiem ciekawe efekty można uzyskać, zwłaszcza na zdjęciach z drogą mleczną w kadrze

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez -zahir- Zobacz posta
    Fajna zabawa, kiedyś eksperymenowałem z tego typu astrofotografią, polecam ci poszukać programu do stackowania multiekspozycji nieba (nie pamiętam teraz nazwy) jeśli interesuje cię taka fotografia, można też było podstawiać "darki" z aparatu jako tło.
    Całkiem ciekawe efekty można uzyskać, zwłaszcza na zdjęciach z drogą mleczną w kadrze
    EDIT: tu masz link do programu, którego używałem
    http://deepskystacker.free.fr/english/index.html

  4. #4

    Domyślnie

    Czyli muszą walnąć np. 15zdjęć tego samego ujęcia nieba i potem wpakować je do tego programu? Tak dla pewności

    Dzięki za link
    Nikon D5100 |Nikon D7100 | N18-105| N35 |Nikkor 70-200 f/2.8 Grey | N55-300|Sigma 17-50 | N SB-700 |YN-560 II| revuenon 135mm f/2.8 | Velbon DF60 | RF603II

  5. #5

    Domyślnie

    http://www.startrails.de/html/software.html a to jeszcze inny program do tego typu akcji.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez CODER_BEST Zobacz posta
    Czyli muszą walnąć np. 15zdjęć tego samego ujęcia nieba i potem wpakować je do tego programu? Tak dla pewności

    Dzięki za link
    Tak naprawde to musisz zrobic jeszcze oprocz tych 15-tu jeszcze 4-5 z tymi samymi ustawieniami ale zaslonietym dekielkiem. I z 4-5 z najkrotszym czasem I najmnieszym ISO tez z zamknietym deklem. Potem to wszystko zestackowac w deepskystacker. Znajdź sobie jakiś samouczek na necie. No i najważniejsze musisz sobie zrobić flata. Poczytaj o offsecie, dark frame, flat frame itp. Jak cos to pytaj na pw
    Cry5t4l
    _______
    Nikon D90

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •