Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Lotniczy Płock 2013

    Mało zdjęć z Płockiego Pikniku Lotniczego 2013 na Forum. Ośmielę się wrzucić kilka ode mnie. Będę wdzięczny za komentarze i krytykę.

    Więcej zdjęć na blogu: https://lkfoto.wordpress.com/2013/06...zy-plock-2013/


    1.



    2.



    3.



    4.



    5.



    6.


  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2009
    Miasto
    Szczecin / Katowice
    Posty
    127

    Domyślnie

    Mógłbyś wystemplować te syfy z matrycy bo walą po oczach. Do tego z obróbką coś nie halo bo strasznie lecą w niebieski. Na przyszłość sugerowałbym też dłuższe czasy, bo 1/400 to nawet Kielakowi śmigło zamrozi. Przykro mi, ale ja jestem na nie.

  3. #3

    Domyślnie

    nie jest tak źle... śmigła rozmyte to podstawa. Ale jeszcze bardiej podstawowa-podstawa to brak syfów na matrycy, które pojawiają się hurtowo przy tych przysłonach, jakie wychodziły w Płocku

    Mi za mało samolotów na tych fotkach, albo miałeś za mało mm, albo większe crop-y powinieneś robić.

    Ogólnie na blogu masz kilka ciekawszych kadrów niż tu.

    Podsumowując: szału nie ma, ale jest całkiem sympatycznie, w przyszłym roku są szanse na rewelacyjny set

  4. #4
    Oszczędny w słowach Awatar galka
    Dołączył
    07 2010
    Miasto
    Świętokrzyskie
    Posty
    213

    Domyślnie

    jak dla mnie to 2 i 3 najlepsze, no i jak pisał poprzednik na blogu są lepsze klatki

    np.

    http://lkfoto.files.wordpress.com/2013/06/dsc_8616.jpg

    http://lkfoto.files.wordpress.com/2013/06/dsc_8616.jpg
    D90/N18-105 VR/N70-300 VR/N50

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki za komentarze. O paprochach na matrycy zapomniałem - zwykle używam mocno otwartych przysłon i po prostu wówczas ich nie widać - to do poprawy, dzięki

    Z dłuższymi czasami próbowałem, ale słabo mi to wychodziło (pięknie rozmywałem nie tylko śmigła, ale i cały obrazek) - za mało praktyki chyba mam

    Co do cropów... to miałem ze sobą 300 mm, ale czasem to i tak okazywało się za mało i musiałem potem kadrować.

    Cytat Zamieszczone przez fan911 Zobacz posta
    Podsumowując: szału nie ma, ale jest całkiem sympatycznie, w przyszłym roku są szanse na rewelacyjny set
    Dzięki, oby tak było jak piszesz!

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2009
    Miasto
    Szczecin / Katowice
    Posty
    127

    Domyślnie

    W tym rodzaju fotografii to nieważne ile będziesz miał mm i tak zawsze będzie mało i będziesz musiał kadrować.

  7. #7

    Domyślnie

    Swearengen, coś w tym jest A powiem szczerze, że pierwszy raz miałem okazję być na pokazach lotniczych, bardzo mi się spodobało, więc mam nadzieję na kolejne

    PS. Daj znać, jak na www.spfl.pl będą już zdjęcia z Płocka - z ciekawością obejrzę

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2009
    Miasto
    Szczecin / Katowice
    Posty
    127

    Domyślnie

    Następne pokazy są już niedługo. Air Power w Austrii za dwa tygodnie. W tym samym terminie jest piknik w Krakowie. Z bliższych to 22.06 Biało Czerwone Iskry mają dzień otwarty w Dęblinie. Więcej info na ich stronie.

    Kiedy będą zdjęcia z Płocka w dorobku na SPFL, to nie wiem, ale wejdź na nasze forum, parę setów już tam było.

  9. #9
    Gaduła Awatar timi
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Golub-Dobrzyń
    Posty
    1 597
    Wpisów
    3

    Domyślnie

    Za tyg jest Rodzinny Piknik Lotniczy w Gryźlinach z roku na rok coraz lepiej im to wychodzi. Biorąc pod uwagę to co działo sie w Płocku myślę ze sie nie pomylę jak napisze ze nie wypadną gorzej.

  10. #10

    Domyślnie

    1 i 2 mają w sobie tą dynamikę, która właśnie trzeba pokazywać przy akrobacjach ale dość ona jest trudna do dobrego strzału. W 5 to w ogóle nieba nie ma.
    "Przedmiotem fotografii nie są fotografowane rzeczy, lecz to jak one wyglądają po sfotografowaniu."
    D 750|N 70-300 4.5-5.6VR+N 24-70 2.8

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •