Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Pielgrzymka do Piekar

    Wątek z kilkoma zdjęciami z pielgrzymki.
    Zdjęć niezbyt wiele bo nie po to tam jechałem na kole.
    Ciekawy jestem Waszych porad bo fotografia ludzi,tłumu to dla mnie czarna magia.
    1.
    2.
    3.
    4.
    5.
    6.

  2. #2

    Domyślnie

    Spoko,widzę,że jest sens wrzucić parę zdjęć żeby zapytać o jakieś porady.
    75 odwiedzin-0 komentarzy.
    Spoko

  3. #3

    Domyślnie

    Hmm brak komentarzy, może należało by to wrzucić do odpowiedniego działu - reportaż!

  4. #4

    Domyślnie

    hmmmmm reportaż??
    Nie znam się na reporterce,myślę,że to bardziej do ludzi pasowało.
    Jeżeli nie to proszę o przenisienie do odpowiedniej kategorii

  5. #5

    Domyślnie

    serię zdjęć chyba instynktownie czyta się jako reportaż
    podoba mi się rodzaj "czarnobiałości" prezentowanych zdjęć
    najlepsze w zestawie w kolejności: 5,3,6
    moim zdaniem 1 i 4 nie powinny znaleźć się w jednej serii - zbyt są do siebie podobne - stawiałbym na 1
    brak mi zdjęcia "klucza" do rozumienia całego zestawu.
    kamera na zdjęciach jest zawsze odwrócona od obiektu na który patrzą zebrani tłumnie.
    ich to "coś" jednoczy,jest przyczyną skupienia a ja nie dowiaduję się co to
    zdaje się, że masz dryg do reportażu
    teraz trzeba na tę iskrę dmuchć by nie zgasła.

    "Zdjęć niezbyt wiele bo nie po to tam jechałem na kole."
    Najwyższy może po to dał Tobie talent, abyś zdjęciami głosił Jego chwałę
    Jedź, módl się i fotografuj
    W innym wypadku, zostaw aparat w domu. Nie będzie rozpraszał modlitwy

    POZDRAWIAM
    myślę co piszę

  6. #6

    Domyślnie

    bardzo dziękuję za komentarz,można z niego wiele wyciągnąć(wielkie dzięki).
    To moja pierwsza próba "walki" z tłumem.
    Co do "Jedź, módl się i fotografuj" to poprostu miałem ważną intencję,z którą jechałem i to dzisiaj było dla mnie ważne.Następnym razem.
    Na czwórce widać do czego są zwrócenie pielgrzymi,wkrótce kilka kolejnych,zdjęc

  7. #7
    swiatlo
    Gość

    Domyślnie

    Żeby ocenić obiektywnie tego typu zdjęcia to wpierw muszę pokonać wrodzoną i wyuczoną niechęć do wszelkiego typu religijno-maryjnych nawiedzonych tłumów zawodzących bogoojczyźniane hymny. Dopiero po pokonaniu niechęci mogę się na to spojrzeć mniej więcej pseudo-obiektywnie. I muszę przyznać że reportaż mi się podoba swoją bezpretensjonalnością i rzeczowością. Jest prosty, pokazuje to co się dzieje w satysfakcjonujący sposób, widać i tłumy i skalę wydarzenia, jak i twarze pojedyńczych ludzi pokazanych w dość dynamiczny i interesujący sposób. Zwykle tego typu zdjęcia na zdjęciach amatorskich pokazują ludzi znudzonych i statycznych. Te zdjęcia są zaskakująco dynamiczne.
    Tak więc moim zdaniem ogólnie na plus. Z wyjątkiem oczywiście mojej ogromnej niechęci dla wszelkiej maści bogoojczyźniania. Ale to nie ma nic wspólnego z jakością reportażu..

  8. #8

    Domyślnie

    Mi się te zdjęcia podobają Sam miałem iść na tą pielgrzymkę, ale natłok obowiązków mi to uniemożliwił, ale w przyszłym roku się na pewno wybiorę ze swoją puszką, która właśnie do mnie z Włoch wróciła
    I'm not normally a religious man, but if you're up there, save me, Superman!
    http://instagram.com/adrwoz

  9. #9

    Domyślnie

    tak szukam znajomych, ale nie widzę

    zdzecydowanie lepsze są ujęcia portretowe, ale wiadomo, że tłum też powinien być pokazany (bo to nie trybuna ludu)...
    chyba nie ma sensu prezentować zdjęcia nr3, na którym cały pierwszy, a właściwie i drugi plan, są odwrócone tyłem, a do tego ma problemy ze światłem

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •