Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Żoneczka cz.8

  1. #1

    Domyślnie Żoneczka cz.8

    Dla odmiany żadna sesja. Obudziłem się dzisiaj rano, złapałem za aparat i odpaliłem z zaskoczenia jeszcze przed myciem zębów


  2. #2

    Domyślnie

    Nie mogę się doczekać momentu oswojenia mojej lepszej połówki.
    Zachowuje się ciągle przed obiektywem jak dzikus, u Ciebie aż miło popatrzeć na oswojony egzemplarz
    A co do zdjęcia, smakowite!
    Wypijmy za blendy...

  3. #3

    Domyślnie

    to ja tylko zapytam - dlaczego taki szeroki obiektyw? widoczne mocne zniekształcenia świeczników (czy jak je nazwiemy)

    a generalnie oczywiście mi się podoba.
    w dobie narzekania na podpisy sprzętowe, w poczuciu winy usunięty ...

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za opinie.

    Cytat Zamieszczone przez galaza Zobacz posta
    Nie mogę się doczekać momentu oswojenia mojej lepszej połówki.
    Zachowuje się ciągle przed obiektywem jak dzikus, u Ciebie aż miło popatrzeć na oswojony egzemplarz
    A co do zdjęcia, smakowite!
    Moja żonka jest trochę feministką więc gdybyś jej zaserwował taki komentarz o egzemplarzach, to byś pewnie zobaczył prawdziwego dzikusa A tak poważnie, to nie jest tak kolorowo, bo przecież jak to, fotografować tak potarganą i po przebudzeniu? Na początku na widok aparatu się odwróciła. Straty dla mnie nie było :P

    2.
    Cytat Zamieszczone przez siona Zobacz posta
    to ja tylko zapytam - dlaczego taki szeroki obiektyw? widoczne mocne zniekształcenia świeczników (czy jak je nazwiemy)

    a generalnie oczywiście mi się podoba.
    Bardzo dobre pytanie. Robię tak, ponieważ kiedy używa się centralnej kompozycji, w moich oczach zdjęcie robione szerszym kątem wygląda bardziej trójwymiarowo i angażująco. W tym przypadku: parapet wtedy ma jakąś szerokość, nogi nie są skrócone, pojawia się dystans między firanami a oknem, zwiększa się głębia ostrości, łatwiej fotografuje się z czasem 1/40s, uwydatnia się proporcje ciała itp. Powodów jest jak widać wiele.
    Ogólnie rzecz biorąc, sprowadza się to do tego, że wygląda to wszystko bardziej 'namacalnie', w porównaniu chociażby z powyższym zdjęciem. Dzieje się to co prawda kosztem świeczników (które mam gdzieś) i przerysowanego nieco kolana, które to ze względu na to że jest daleko od tematu, wcale nie przeszkadza (przynajmniej mi ). Zainspirował mnie do tego kiedyś Joe McNally i łapię się na tym, że szerokiego kąta używam w portretach coraz częściej. Kłopot z szerokim kątem polega na tym, że trzeba to robić świadomie i z pewną rozwagą, żeby nie zrobić komuś kuku - co nagminnie robią kotleciarze. Niemniej, efekty są często w miły sposób odmienne od bokehowych standardów przy 85mm f/1.4, co dla mnie jest czasem wystarczającym powodem aby to robić
    Ostatnio edytowane przez Kartofelinder ; 13-04-2013 o 21:25

  5. #5

    Domyślnie

    Podzielam Twoje i Johna zdanie o szerokich kątach, minusem stosowania tego typu obiektywów jest (przynajmniej u mnie) jest spory odsetek zdjęć do skasowania bo nie zauważyłem elementów, które niepotrzebnie wpakowały się na 1 plan.
    Wracając do egzemplarzy, jestem daleki od przedmiotowego traktowania Mojej Miłości, mamy po prostu luźniejsze podejście do słów i zabawy nimi
    Wypijmy za blendy...

  6. #6

    Domyślnie

    Pomijając całą tą teoretyczną otoczkę, to nie ma tu nic szczególnego oprócz błędów
    red light, dark room...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Amadeusz Zobacz posta
    Pomijając całą tą teoretyczną otoczkę, to nie ma tu nic szczególnego oprócz błędów
    Nic szczegolnego nie ma w Twojej wypowiedzi, ale gdybys ją rozwinął...

  8. #8

    Domyślnie

    Fajna żoneczka
    Kurcze, ona ma w domu paparazzi
    "Nikon"

  9. #9

    Domyślnie

    Skoro już czasem się zachowuje jak gwiazda, to i trzeba być paparazzi

    Również z niepozowanych.

    3.

  10. #10

    Domyślnie

    1 i 2 - NIE do mnie totalnie nie trafia ten styl fotografowania.
    3 - TAK, jest przestrzeń i moim zdaniem jest mniej płaskie od poprzednich.
    Skoro Twoja druga połówka to feministka ciekaw jestem czy zatwierdziła publikację dwójki? Ja takie fotki zostawiam dla siebie.
    D610, D300s, N35mm f/2D, N85mm f/1.8, N55-200mm f/4-5,6, SB-700 i inne klamoty

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •