Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Lotnicze z 2012

  1. #1

    Domyślnie Lotnicze z 2012

    Witam.

    Malo lotniczych fotek ostatnio wiec postanowilem podsumowac rok 2012-ty kilkoma fotkami. Ciezko cos bylo wybrac bo pogoda na ''wyspach'' nie sprzyjala robieniu zdjec lotniczych (a moze ja mialem takiego pecha). Oto kilka z czterech pokazow na jakich bylem w tym roku.
    Krytyka oczywiscie wskazana

    Milego ogladania.

    1

    2

    3

    4

    5

    6

    7

    8

    9

    10




    Dzieki.

  2. #2

    Domyślnie

    Brakuje mi koloru, dynamiki, fajnego kadrowania... Fotki są blade, jakies takie przygaszone, nie widać na nich tego lotniczego "power'u". Broni się moim zdaniem tylko 3-ka, ale jest za bardzo wyblakła.

    Generalnie kadrowanie za szerokie, na 5,6 za dużo nieciekawego nieba...

    Widać, że obskoczyłeś kilka fajnych imprez, ale klimat fotek pozostawia spory niedosyt. Na pocieszenie powiem, że technicznie jest OK. Popracuj trochę nad "wizją" fotek i będzie idealnie Bo niewiele brakuje, żeby chwytały za serce

  3. #3

    Domyślnie

    Dzieki za rady. Faktycznie widzialem ta bladosc ale jakos mnie to strasznie nie przestraszylo Teraz po odpowiedzi ''fan911'' przegladnolem foty na dysku i widze ze wiekszosc jest takich. Najlepiej byloby mi powiedziec ze to wina pogody bo nie rozpieszczala w tym roku. Sam juz nie wiem. Moze cos z ustawieniami aparatu albo moja nieudolna obrobka. Sprobuje znalezc problem a miedzyczasie chetnie przyjme na klate opinie innych osob.
    Moze doradzicie co robic lub czego nie robic w czasie obrobki zeby uniknac lub poprawic ta ''bladosc'' ?!
    Bede wdzieczny. Dzieki

  4. #4

    Domyślnie

    No fakt, że pogoda ma kluczowe znaczenie, a w tym roku nie rozpieszczała...

    Ale np. na wspomnianej 3-ce masz fajne chmury w tle. Nie widać ich "fajności" na pierwszy rzut oka, bo fotka jest blada. Jak podciągniesz kontrast, pokombinujesz suwakami bardziej uwydatnisz różnice między chmurami i sam samolot zrobi się bardziej kontrastowy

    Na 8-mce masz super moment, ale chyba zabrakło milimetrów, bo samoloty powinny zajmować 2/3 kadru Do takich ujęć przydałoby się mieć z 500 mm

    Pozdrawiam i życzę białych chmurek na błękitnym niebie w 2013

  5. #5

    Domyślnie

    Dzieki za rady. Pobawie sie jeszcze z tymi fotkami i zobaczymy co wyjdzie. Narazie zostaje mi 300mm i na tym bede dzialal bo na wiecej niema szans(chyba ze w totka wygram). Dzieki za zyczenia, mam nadzieje ze bedzie lepiej z pogoda. Planuje 5 imprez lotniczych i dwie rajdowe w 2013tym wiec moze sie wstrzele w jakis sloneczny weekend Wlasnie kupilem bilet na RIAT 2013 (jest promocja do 6 stycznia).
    Poki co wszystkim zycze swiatla i udanych kadrow w Nowym Roku
    Pozdrowionka

  6. #6

    Domyślnie

    4 i 8 najlepsze w secie
    w pozostałych brak dynamiki albo suwaczków
    ogólnie miło sie oglądało

  7. #7
    Oszczędny w słowach Awatar mike555
    Dołączył
    09 2007
    Miasto
    dolnośląskie
    Posty
    96

    Domyślnie

    Hornet jest świetny, masz może inne ujęcie - chwilę wcześniej lub chwilę później?
    pozdrawiam, mike
    "Inspiracja istnieje, ale musi zastać cię przy pracy."

  8. #8

    Domyślnie

    Dzieki za poswiecenie kilku minut i ogladniecie moich wypocin Idac za prosba ''mike555'' wygrzebałem horneta i pobawilem sie suwakami. Mam nadzieje ze bardziej sie spodoba niz poprzedni set. Ogolnie mowiac obawiam sie ze moglem przedobrzyc z kontrastem i wyostrzeniem. Zdjecia zrobione na wysokim pulapie i po kadrowaniu jakosc troche poleciala. Co wy myslicie? Oczywiscie krytyke chetnie przyjme.

    1

    2

    3

    4

  9. #9

    Domyślnie

    Warto by było bardziej przyłożyć się do samego kadru ( niestety nie znam materiału wyjściowego więc o obróbce mniej ); mocne punkty ( a w zasadzie ich brak ) oraz duużo niepotrzebnej przestrzeni ( bo niestety niebo na tych zdjęciach nie gra ); jeżeli pozwolisz to:

    1. właśnie za dużo tła i źle skadrowane,

    2. podobnie jak 1,

    3. najgorzej wygląda "pikujący" samolot ,

    4. znowu za duużo "tła"
    Tak bym widział je kadrowane ( oczywiście w odpowiednich proporcjach ).
    Jak Ci się nie będzie podobało, daj znać - wywalę te "poprawki".

  10. #10

    Domyślnie

    Dzieki za poprawki Osobiscie nie ma dla mnie nic lepszego jak wywalenie wad na wlasnych zdjeciach. Kiedys, dawno temu na jakims forum ktos napisal ze za ciasno, daj mu odleciec itd i chyba pozostal mi jakis ''uraz'' po tym bo mam duzy problem z wlasnie takim (jak po poprawce) kadrowaniem. Zawsze wydaje mi sie ze za ciasno, a jak juz cos zostawie to wychodzi ze za duzo. Fakt ze te ''hornety'' sa po duzym cropie i jakosc leci ale juz wiem ''w czym pies pogrzebany'' Postaram sie w przyszlosci inaczej kadrowac a przynajmniej odpuszczac kadry ktore sa poza zasiegiem mojej 3setki.
    Absolutnie nie wywalaj, mnie sie podoba i swoja lekcje odebralem i chcialbym zeby jeszcze ktos na tym przykladzie czegos sie nauczyl wiec niech zostanie.
    Wielkie dzieki za rady. Moze jeszcze ktos chcialby co dodac? Chetnie wyslucham i przyjme krytyke

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •