Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Ice Queen

  1. #1

    Domyślnie Ice Queen

    Witam,

    Chciałbym podzielić się fotkami z mojej pierwszej sesji. Bardzo proszę o opinie.

    1.

    2.

    3.

    4.

  2. #2

    Domyślnie

    Się modelka wymarzła co? Mało plastyczne światło, dziwne wory pod oczami się jej porobiły od tego doświetlania blendą (zakładam że właśnie tym było doświetlane). Kadrowanie też nie najlepsze. Ale skoro pierwsza sesja to pracuj, pracuj, poczytaj o kadrowaniu, doświetlaniu, następna będzie na pewno lepsza.

  3. #3

    Domyślnie

    Jak dla mnie to niezbyt korzystny kolor skóry, a na zdjęciu nr 2 fatalnie wygląda prawe oko i policzek, taki sino-fioletowy, jakby był solidnie obity...

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Farien Zobacz posta
    Się modelka wymarzła co? Mało plastyczne światło, dziwne wory pod oczami się jej porobiły od tego doświetlania blendą (zakładam że właśnie tym było doświetlane). Kadrowanie też nie najlepsze. Ale skoro pierwsza sesja to pracuj, pracuj, poczytaj o kadrowaniu, doświetlaniu, następna będzie na pewno lepsza.
    No wymarzło się trochę biedactwo.
    Tak doświetlałem blendą, niestety nie miałem pomocnika a statyw nie zdał rezultatu. A doświetlanie blenda też po raz pierwszy z tąd może ten brak plastyki.

    Czy mógłbyś być bardziej szczegółowy co nie tak z kadrowaniem? Za dużo góry czy ciasne kadry?

    Cytat Zamieszczone przez sruba Zobacz posta
    Jak dla mnie to niezbyt korzystny kolor skóry, a na zdjęciu nr 2 fatalnie wygląda prawe oko i policzek, taki sino-fioletowy, jakby był solidnie obity...
    Co do koloru skóry to miałem na celu nadanie mu troche "lodowatego" charakteru w programie graficznym i być może właśnie tym skopałem. Faktycznie nie zauważyłem wspomnianego przez Ciebie sińca.

    Dziękuje za cenne uwagi i proszę o więcej.

  5. #5

    Domyślnie

    kadrowanie... brak mocnych punktów. Niezdecydowane cięcia. Niezbyt też opanowane światło.
    Ale co mnie uderzyło: niepotrzebnie pozwoliłeś Modelce tak napinać się i prężyć... otwarte usta, wzrok "spod byka", pochylenia... to się niezbyt dobrze kojarzy i źle wygląda.
    WWW || FB || BK
    jestem babą

  6. #6

    Domyślnie

    Słabiutko niestety przede wszystkim za sprawą nieumiejętnego doświetlania. Wyglądają jak zdjęcia z taneigo kompakta dopalone lampą...
    D700 | D5100 | N18-35 | S20/1.8 | S35/1.4 | N35/1.8 | N50/1.4G | N50/1.8G | N85/1.8G | SB-700 | SB-400

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Thunder_ Zobacz posta
    Słabiutko niestety przede wszystkim za sprawą nieumiejętnego doświetlania. Wyglądają jak zdjęcia z taneigo kompakta dopalone lampą...
    Telefonem też można zrobić świetne zdjęcia, tu nie chodzi o plastykę(chociaż z tym też słabo ), tu kompozycje leżą, modelka ma jedną minę, na każdym zdjęciu, TheKilla o tym pisała...:P
    d'SLR; Takumar 1,8/55; Zeiss 3,5/135
    sadpunk44.blogspot.com

  8. #8

    Domyślnie

    Lampa nie była używana.

    Tak jak wspomniałem są to moje początki. Zakupiłem stosowną literature i będę próbował dalej - "nie od razu Rzym zbudowano"

    Co zmienić oprócz miny modelki żeby było lepiej?

    Starałem się ostrzyć na oczy a wzrok modelki ustawiać chociażby na liniach trójpodziału.
    Każde wskazówki/uwagi bedą dla mnie bardzo cenne.

  9. #9

    Domyślnie

    Światło,kadrowanie,kolorki, i prawdopodobnie kompresja przy zamieszczaniu zdjęć w necie nie taka, bo zdjęcia są słabe

  10. #10

    Domyślnie

    Skoro dopiero zaczynasz to proponuję oprócz literatury porównać zdjęcia z wykonanymi przez dobrych fotografów. Takimi pracami nie wzbudzisz zachwytu na forum. Długa praca przed Tobą ale chcieć znaczy móc. Aha i zmień modelkę na istotę o bardziej łagodnych rysach. Jeśli już to ostatnie zdjęcie może być jadalne (troszkę nad nim popracować) i zwróć uwagę że zdjęcie z góry eliminuje niestety fatalny profil modelki. Poza tym zamiast blędy popracuj nad dopalaniem lampą.
    D750/D700 / D80 + Nikkor N 24-70 + Nikkor 50mm + Samyang 14mm + SB600

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •