Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: The Hermitage

  1. #1

    Domyślnie The Hermitage

    Miejscowość Dunkeld (Szkocja). Szczerze powiem, ze już zapomniałem jak trudno fotografuje się w miejscach o tak
    dużej rozpiętości tonalnej. Dolna cześć kadru była ciemniejsza o ~4 E/V od części gdzie widać oświetlone drzewa.




    |Nikon D200|Sigma 10-20mm@14mm|f/8|1/2sek. na niebo|4sek na las i wode|8sek na skaly i czernie|

    Czy sobie poradziłem? Proszę o podpowiedz.
    Na marginesie powiem, ze już mnie frustruje to, ze nie dysponuje monitorem takim jak bym chciał.
    Każde odchylenie głowy w gore lub w dol powoduje inny kontrast w odbiorze.
    No cóż... staram się.
    Kolory wściekle, ale ja tak mam.

    Pozdrawiam i milej niedzieli.
    Ja państwu powiem, że ja pracuję cały czas, cały czas czegoś się uczę, bez przerwy.

  2. #2

    Domyślnie

    Skały na pierwszym planie wyszły elegancko, jak dla mnie troszkę te oświetlone drzewa za mocno biją. Całosć dobrze sie prezentuje. Ale i tak gratki za poradzenie sobie w takich warunkach.
    Pozdrawiam Marcin Bąk
    FUDŻI

  3. #3

    Domyślnie

    wg mnie jest elegancko, jedyne co mnie trapi to też ta róznica w kontrascie , skały i woda ok, ale w LG za bardzo ciepło. co to w LD, to blik?
    Aparat, jakieś obiektywy i torba używana.

  4. #4

    Domyślnie

    Poradziles sobie super, ale gdyby nie bylo podpisane, że to Ty to bym nie uwierzył, wg. mnie za duże kontrasty.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Locter Zobacz posta
    P(...) wg. mnie za duże kontrasty.
    Tak jak pisalem, ze z kontrastem to mam nie lada problem! No moze wkoncu św. Mikolaj da sie uprosic na Eizo
    Ja państwu powiem, że ja pracuję cały czas, cały czas czegoś się uczę, bez przerwy.

  6. #6

    Domyślnie

    No naprawde eleganckie ale tak jak ktos napisal wyzej za bardzo kontrastowy.

  7. #7

    Domyślnie

    Kadr jest fajny, ale te drzewka w tle chyba za mocno się świecą. Ogólnie OK
    K5 + S10-20 + 40/2.8 Ltd + 70/2.4 Ltd + 15/4 Ltd + T70-200/2.8 + Lee Filters
    http://bartekkw.deviantart.com/
    "Dwanaście świetnych fotografii każdego roku to wspaniały plon" Ansel Adams

  8. #8

    Domyślnie

    Świetna miejscówka! =)
    ...ale, skoro zdecydowałeś się na składak, to dlaczego nie zrobiłeś tego z kilku poziomych kadrów?
    Wodospad byłby szerzej pokazany, a myślę, że on tutaj gra pierwsze skrzypce właśnie, i trochę go takim kadrowaniem uszczupliłeś.
    Wiem, że lubisz soczyste kolory, ale tak żółtych świerków jeszcze nie widziałem, chyba troszkę za bardzo z nasyceniem pojechałeś

    Pozdro! =]

  9. #9

    Domyślnie

    Kadr i kolorystyka bardzo na tak. Jedyny minus to te swiecace zbytnio drzewa w dali.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Adam Majchrzak Zobacz posta
    ...ale, skoro zdecydowałeś się na składak, to dlaczego nie zrobiłeś tego z kilku poziomych kadrów?
    Bo to jeden kadr tylko inne naswietlenia...
    Ja państwu powiem, że ja pracuję cały czas, cały czas czegoś się uczę, bez przerwy.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •