Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 45
  1. #1

    Domyślnie Konrad i Halina na Starówce

    nie było mi tu nigdy lekko
    ale zawsze Wasze uwagi i spostrzeżenia czytam z uwagą...

    1.

    2.

    3.

    4.

    5.

    6.
    .
    fotografuję portrety, sport, teatr tańca i jeszcze kilka innych obszarów - w tym w szczególności reportaże wszelakie piotr.jaruga_at_gmail.com

  2. #2

    Domyślnie

    1 i 2 groteskowe. Przez chwilę pomyślałem, że to wynik braku pomysłu na sesję, ale potem przyszła przerażająca myśl druga: taki właśnie był pomysł na sfotografowanie tej pary... Ludzie zamienieni w infantylne pajace. Ręce opadają.
    3 i 4 było sobie światło zastane. Zarżnięto je nieproporcjonalnie mocnym błyskiem. Na 3 oświetlenie od dołu, jak z filmów grozy. 4 - zapomnij o blurowniu
    5 może i z samego ustawienia by coś było. Te nieostre krople(?) na pierwszym planie bez sensu, jak i "pieczątka" na ścianie. Nie to miejsce, nie to światło
    6 kiedy ona tak wysoko trzyma rękę widać, że się męczy, kuśtyka idąc po kocich łbach, że zaraz się może przewrócić. Do tego opuszczona w dół głowa... możne dlatego, że wyrasta na niej latarnia. Jasna ściana budynku u wylotu uliczki spalona. Ciekawe miejsce dające szanse na interesujące zdjęcia.
    Odnoszę wrażenie zupełnego braku umiejętności pracy z ludźmi, sprzęt i technika fotograficzna opanowana na poziomie włącz wyłącz aparat, zmień baterie. Szukasz czegoś kombinując z lampą, światłem z różnych kierunków i fajnie, ale przeskoczyłeś kilka wcześniejszych etapów nauki.
    Łatwo się jeździ po takich zdjęciach , trudniej o konkretną radę co zmienić. Może taką - gdybyś przed tą sesją wziął sprzęt i o podobnej godzinie poszedł z modelem zrobić kilka zdjęć testowych, to materiał miałby choć walor poprawności technicznej. Przy założeniu, ze umiesz analizować swoje błędy i wyciągać wnioski. O dopasowaniu stylu fotografowania do "rodzaju" ludzi jakich masz przed obiektywem nie wspominam. Tymczasem jest bardzo źle, w porywach do źle.
    myślę co piszę

  3. #3

    Domyślnie

    błyskanie lezy i kwiczy. Jesli do tego dodac fatalne kadry, brak jakiejkolwiek współpracy z parę, brak planu i koncepcji na zdjęcia i nieumiejętną obróbkę to mamy efekt jak wyżej. jak dla mnie to dramat i tragedia. Za takie zdjęcia ślubne wysłałbym fotografa na kamczatke !!

  4. #4

    Domyślnie

    Jakze piekny glamour glow na 4..., generalnie niestety bardzo slabo

  5. #5

    Domyślnie

    Mam swoją nadzieje że ta para nie płaciła ci żadnej sumki za te zdjęcia - i byłeś tylko jakimś dodatkowym fotografem. Bo ja osobiscie nie chciałbym mieć takich zdjęć (nie bierz się za tą tematyke dopóki ogarniesz podstawy.) Widziałem cię tego dnia bo przechodziłem kowalską jak na tych schodach robiłeś zdjęcia.

    Co moge doradzić? Ucz sie podstaw naświetlania , błyskania. Kadr? Zero planowania tak samo jak i z parą jak i aparatem.

  6. #6

    Domyślnie

    dla mnie nr 2 jest kiczem totalnym , lepszego tutaj nie widziałem . Pozostałe jak wyżej .
    FX

  7. #7

    Domyślnie

    o, widzę, że walec się już przetoczył

    nie wszystkim odpowiem ale wszystko przeczytałem

    RomanieZWrocławia: nic nie poradzę na Twoje opadające ręce przy 1 i 2 (tak jak i dziadziorowi na jego awersję do kiczu w 2ce, chyba awersję - bo wprost tego nie wyraził) - tak sobie myślę, że Polska to wolny kraj i figury można obstawiać jak się komu podoba. Wam to a innym tamto. Mi (i nie tylko mi) kicz o ile jest umowny i dosłowny absolutnie nie przeszkadza. Ha, nawet czasem wolę go bo ratuje przed sztucznością jakiejś pozy. Pozwólcie więc jeśli ktoś tak właśnie wybierze

    "było sobie światło zastane. Zarżnięto je nieproporcjonalnie mocnym błyskiem" - RomanieZWrocławia chyba coś uprościłeś: dodanie do światła zastanego silnego błysku zaowocuje widocznym przepaleniem. Żebyś nie musiał dociekać o co mi chodzi - ja akurat odseparowałem światło zastane. I w tym momencie, oczywiście możemy podyskutować, czy za dużo czy za mało

    Co do 5ki - te nieostre krople to żywy autentyczny, deszcz - zdecydowałem zostawić a nie usuwać a pieczątka moim zdaniem jak najbardziej na miejscu. Wolałbym w tym napisie czas przeszły ale przy odrobinie dobrej woli (PM ją wykazali) czas można pominąć.

    "6 kiedy ona tak wysoko trzyma rękę widać, że się męczy, kuśtyka idąc po kocich łbach, że zaraz się może przewrócić. Do tego opuszczona w dół głowa... możne dlatego, że wyrasta na niej latarnia" - dla mnie nadinterpretujesz (wysoko trzyma rękę, kuśtyka idąc, zaraz się może przewrócić, opuszczona w dół głowa, wyrasta na niej latarnia) choć oczywiście masz do tego prawo. Odniosę się tylko do "wyrastającej latarni" - znam ten sposób podejścia/analizy(?) zdjęcia. Zagłębiając się można dodać, że np. PM mają ucięte dłonie, że Pan M kuleje, bo ma jedną nogę krótszą, itd. Często bywa tak, że ktoś zwróci mi uwagę o podobnym charakterze: i bywa tak, że nie mogę wtedy wręcz spać bo ów detal mi przeszkadza. W tym przypadku patrzę na tę latarnię... i nic, nie przeszkadza mi - nie jest jedyna na tym zdjęciu i jej obecność przez to jest wytłumaczona. Ale to też moje zdanie a Ty zostań przy swoim

    stock, Lukas Z, borysek01 - cóż Wam powiem? niewiele chyba ...
    .
    fotografuję portrety, sport, teatr tańca i jeszcze kilka innych obszarów - w tym w szczególności reportaże wszelakie piotr.jaruga_at_gmail.com

  8. #8

    Domyślnie

    skoro autor zdjęć broni swojego stylu cóż więcej mogę napisać dawaj więcej

  9. #9

    Domyślnie

    w życiu - więcej nie dźwignę
    .
    fotografuję portrety, sport, teatr tańca i jeszcze kilka innych obszarów - w tym w szczególności reportaże wszelakie piotr.jaruga_at_gmail.com

  10. #10

    Domyślnie

    hahaha, bardzo mi się podobają i zdjęcia i tłumaczenie autora
    dzięki za poprawienie humoru z rana
    Ostatnio edytowane przez aikidudi ; 14-07-2012 o 12:21
    Calkiem niezly aparat, takie sobie szkła, marne umiejętności i niewiele czasu...

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •