Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Droga Krzyżowa

  1. #1

    Domyślnie Droga Krzyżowa

    Droga Krzyżowa na Kalwaryjskich dróżkach w rocznicę Beatyfikacji JPII
    FX
    Drupta Druoflex1 f6,3 75mm l Zeiss Ikon Ercona Novonar Anastigmat f4,5/ 110mm

    tu są moje zdjęcia

  2. #2

    Domyślnie

    nic ? nikomu ?
    FX
    Drupta Druoflex1 f6,3 75mm l Zeiss Ikon Ercona Novonar Anastigmat f4,5/ 110mm

    tu są moje zdjęcia

  3. #3

    Domyślnie

    No dobrze, to ja powiem. Poruszone, z kiepską ekspozycją, bez kompozycji. Jeśli trafi się jakoś bodaj możliwszy kadr - jak ta pani ze złożonymi rękami przy jednej świeczce - to kiepska ekspozycja zniechęca.

    Atmosfera możde i była ekscytująca, ale zdjęćia tego kompletnie nei pokazują.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  4. #4

    Domyślnie

    atmosfera nie była ekscytująca raczej panowała atmosfera zadumy, liczyłem bardziej na ocenę całości jako reportażu niż pojedynczych zdjęć ale i tak dzięki może to zachęci innych
    FX
    Drupta Druoflex1 f6,3 75mm l Zeiss Ikon Ercona Novonar Anastigmat f4,5/ 110mm

    tu są moje zdjęcia

  5. #5

    Domyślnie

    2pompony niestety ma rację.
    Zadne z tych zdjec nie spełnia chociazby minimum wymagań technicznych, zatem nie ma co sie silic na jakąkolwiek ocenę reportażu.
    Rzeczywiście kadr ze starszą panią miałby szansę sie obronić nawet z tą ekspozycja na tle innych dobrych zdjęc.
    Ale ponieważ cała reszta jest w zasadzie do kosza, projekt należy uznać za nieudany.
    I'm not always right, but I'm never wrong...

  6. #6

    Domyślnie

    kadr ze starszą panią którego się tak uczepiłeś jest typowym zapychaczem, nie opowiada niczego! Tu żadne zdjęcie się nie ma bronić, poruszenia, nie ostrości, ekspozycja jest celowym zabiegiem - środkiem wyrazu.

    pozdrawiam,
    FX
    Drupta Druoflex1 f6,3 75mm l Zeiss Ikon Ercona Novonar Anastigmat f4,5/ 110mm

    tu są moje zdjęcia

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mklonizer Zobacz posta
    kadr ze starszą panią którego się tak uczepiłeś jest typowym zapychaczem, nie opowiada niczego! […]
    Oj… niezbyt ładną laurkę sobie wystawiałeś pisząc takie rzeczy. Po co zapychać? Nie można zrobić po prostu krótszej historii, ale za to z samymi potrzebnymi zdjęciami? Hm?

    Co do całości. Niestety i ja przyłączę się do poprzedników. Mimo że poruszenia, ciemnica -- były w pełni zamierzone i konsekwentnie zrealizowane, to nie pomagają tym zdjęciom. Jakby było ciut jaśniej i może nie koniecznie tyle poruszeń (np. nieostrości, a właściwie poruszenia, na 3 -- kompletnie nie rozumiem), myślę, że na klimacie byś nie stracił, a fotografie by zyskały.
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez swider Zobacz posta
    Oj… niezbyt ładną laurkę sobie wystawiałeś pisząc takie rzeczy. Po co zapychać? Nie można zrobić po prostu krótszej historii, ale za to z samymi potrzebnymi zdjęciami? Hm?

    Co do całości. Niestety i ja przyłączę się do poprzedników. Mimo że poruszenia, ciemnica -- były w pełni zamierzone i konsekwentnie zrealizowane, to nie pomagają tym zdjęciom. Jakby było ciut jaśniej i może nie koniecznie tyle poruszeń (np. nieostrości, a właściwie poruszenia, na 3 -- kompletnie nie rozumiem), myślę, że na klimacie byś nie stracił, a fotografie by zyskały.
    hej, sam chyba wiesz że są kadry ważne i mniej ważne ja te drugie nazywam zapychaczami, porównując na twoim przykładzie w reportażu "Bieszczadzka Pasieka" (od tego czasu dość regularnie oglądam twojego bloga) ja tam widzę znaczną część zapychaczy i mimo że całość mi się podoba skrócił bym go o połowę. Poruszenia i nie ostrości jak już pisałem są świadome taka estetyka i tyle. Ciemnica też wynika z założenia że będzie ciemno tak samo jak używasz małej przysłony by rozmyć tło i wydobyć pierwszy plan ja celowo nie doświetlam by wydobyć to co najważniejsze. Kamienie, trawa i krzaki nie były raczej w moim zainteresowaniu. Nie byłem tam pierwszy raz, sprzęt mnie nie ograniczał. Nie musi być zawsze ostro i jasno i też nie zawsze się musi podobać

    pozdrawiam
    FX
    Drupta Druoflex1 f6,3 75mm l Zeiss Ikon Ercona Novonar Anastigmat f4,5/ 110mm

    tu są moje zdjęcia

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mklonizer Zobacz posta
    Nie musi być zawsze ostro i jasno i też nie zawsze się musi podobać
    No właśnie. Akurat teraz się nie podoba. O ile na 1 jestem w stanie te poruszenie zrozumieć to na 3 już kompletnie nie.
    Nikon D7200 | D90 + MB-D80 | T11-16 2.8 | N35 1.8G | N18-105 3.5-5.6 | T90 2.8 Macro | T70-200 2.8 | SB-900 | YN-560 III

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mklonizer Zobacz posta
    sam chyba wiesz że są kadry ważne i mniej ważne ja te drugie nazywam zapychaczami, […]
    Zgadza się, zawsze są w secie fotografie ważne i ważniejsze, ale przenigdy nie powinno być zapychaczy. Znaczenie tego słowa ma bardzo pejoratywny wydźwięk w kontekście prezentowania jakiegoś cyklu, reportażu. Zapychacz to zdjęcie kompletnie bez znaczenia w serii, niepotrzebne. To mniej więcej jakbyś powiedział: A brakło mi kilku zdjęć żeby była okrągła dziesiątka w secie, dorzucę ze 3 gnioty, powinny utonąć w tłumie… (nie piszę, że Ty tak pomyślałeś, ale jak może być odebrane słowo zapychacz).
    Ja bym tak swoich zdjęć nie nazwał.

    Cytat Zamieszczone przez mklonizer Zobacz posta
    Poruszenia i nie ostrości jak już pisałem są świadome taka estetyka i tyle. Ciemnica też wynika z założenia że będzie ciemno tak samo jak używasz małej przysłony by rozmyć tło i wydobyć pierwszy plan ja celowo nie doświetlam by wydobyć to co najważniejsze. Kamienie, trawa i krzaki nie były raczej w moim zainteresowaniu. Nie byłem tam pierwszy raz, sprzęt mnie nie ograniczał.
    Wszystko jasne. My tylko wyrażamy swoją opinię (chyba po to wrzuciłeś zdjęcia na forum? ) -- nikt Ci nie wmawia, że uzyskany efekt to dzieło przypadku i braku umiejętności.

    Cytat Zamieszczone przez mklonizer Zobacz posta
    Nie musi być zawsze ostro i jasno i też nie zawsze się musi podobać
    Pewnie, że nie… ale też nie zawsze użyte środki wyrazu muszą być trafione czy użyte z wyczuciem.
    Ostatnio edytowane przez swider ; 10-05-2012 o 23:54
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •