Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Centrum Nowoczesnego Kształcenia

    Pierwsze próby sfotografowania Centrum Nowoczesnego Kształcenia – nowego budynku Politechniki Białostockiej. Jak widać, jest jeszcze nieukończony, ale ta bryła ma potencjał!

    Mała uwaga techniczna - było tu sporo walki z dystorsją obiektywu. Zdaję sobie sprawę, że miejscami widać beczkę, ale jest to już poziom, który uważam za akceptowalny.

    Ciekaw jestem waszych opinii, komentarzy, krytyki. Pozdrawiam.

    1.

    2.

    3.

    4.

    5.

    6.

    i bonus:
    to be a rock and not to roll

  2. #2

    Domyślnie

    Ogólnie mi się podoba, choć drażnią mnie takie małe niedoróbki. Brak symetrii, a to zbędna sosenka, kawałek kwietnika, a to linie jakoś źle prowadzone...
    Czymtasem... pozdrawiam bombelkowo

  3. #3

    Domyślnie

    Podobnie jak kolega wcześniej - ogólnie przyjemne i ciekawe w odbiorze. Niedoróbki są i estetów będą drażnić.
    Pytanie z innej beczki - bez problemu można podejść pod ten budynek o każdej porze dnia i nocy?
    N D800, D750, 10.5/2.8G, 16-35/4.0VR, 20/1.8G, 24/1.4G, 35,50,85/1.8G, 60/2.8D, 70-200/2.8GVRII | S 35/1.4

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcz Zobacz posta
    Pytanie z innej beczki - bez problemu można podejść pod ten budynek o każdej porze dnia i nocy?
    I tak i nie. Nie da się podejść pod fasadę od strony ul. Zwierzynieckiej (i Świerkowej) - jest tam jeszcze odgrodzony plac budowy - natomiast od strony kampusu PB bez problemu. Polecam wybrać się tam wieczorkiem, jak już parkingi są puste.
    to be a rock and not to roll

  5. #5

    Domyślnie

    widać, że miejsce ma potencjał ale wg mnie nie wykorzystałeś tego.
    Szanuję tylko tych którzy szanują mnie, a reszta na kran może wskoczyć mnie.

    FX | N50 1.8G | N14-24 2.8 | N24-70 2.8 | N70-200 2.8 VR II | SB-800 | WWW | BLOG

  6. #6

    Domyślnie

    Ale to miejsce ma potencjał! Bardzo mi się podoba ta architektura, 6 z tym słońcem wygląda jak zdjęcie z jakiegoś kraju z arabskimi wpływami. I jest to jedyny pionowy kadr który mi tu pasuje, lepiej wyszły Ci poziome - niebo niewiele wnosi do tych zdjęć.
    Mnie te przeszkadzajki nie rażą, mieszczą się w granicach normy. Gorzej będzie gdy to miejsce się zaludni i pojawią się jakieś śmieci, plakaty, "tymczasowe" banery na stojakach - dlatego rób tam zdjęcia teraz...

  7. #7

    Domyślnie

    Czekam na wykończenie elewacji i otwarcie wejścia od drugiej strony - jest ono równie ciekawe, jeśli nie ciekawsze, szczególnie oświetlenie nocą.
    to be a rock and not to roll

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Al Koholik Zobacz posta
    Ogólnie mi się podoba, choć drażnią mnie takie małe niedoróbki. Brak symetrii, a to zbędna sosenka, kawałek kwietnika, a to linie jakoś źle prowadzone...
    Również mam takie odczucia. Zdecydowanie najbardziej (bardzo) podoba mi się zdjęcie nr 4. Masz pewnie częściowo rację, że zniekształcenie beczkowe jest akceptowalne, gdyż fajnego odbioru czwórki mi nie zepsuło ...

  9. #9

    Domyślnie

    niezłe w odbiorze 1, 4 i 6... ale tak naprawdę najlepiej wyszła Ci 4.
    Zawsze bądź sobą... no chyba, że możesz być Bat-Manem... wtedy zawsze bądź Bat-Manem.
    moje obserwacje...

  10. #10

    Domyślnie

    Tego typu architektura nie jest trudna do zrobienia, ale jest naprawdę bardzo wymagająca. Na pozór jest to paradoks, ale tylko na pozór.

    Czemu nei jest trudna? Każdy mniej więcej zdaje sobie sprawę: długie proste odcinki, proste cięcia przestrzeni, agresywna perspektywa, proste i logiczne zbiegi, kubistyczne, wyraziste formy - to niemal samograj.

    Jeśli ktoś spyta, czemu zatem jest wymagająca - łatwo odpowiedzieć. Bo to co stanowi o sile takich zdjęć - te proste zbiegi perspektywiczne, te cięcia przestrzeni, wszytko pod kątem prostym, ostre krawędzie brył, podłogi poprzecinane liniami równoległymi i prostopadłymi - to wszystko bezlitośnie obnaża każdą niedoskonałość kadru. Troszkę krzywo - od razu widać. Lekka niesymetria - aż zęby bolą, tak się rzuca w oczy! Kadr źle przymierzony - widać z dala, że źle i co gorsza poprawić się tego już nijak nie da...

    No ale jakże te niedoskonałości mają nie być widoczne, jak wszędzie mamy wręcz guideline'y, które pokazują, jak powinno być. Te wszystkie linie proste, równoległe i prostopadłe stanowią jakby siatkę, która każdą drobną na pozór niedoskonałość obnaża z całą mocą.

    Dlatego każdy myśli, że takie zdjęcia to fajnie i prosto zrobić, a potem się okazuje, że tu źle stanął, tam wystarczyło się przesunąć o pół kroku w prawo, tam krzywy kadr, i tak dalej... To dlatego potem się mówi - potencjał jest, ale zdjęcia takie se.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •