Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Malin Beg

  1. #1

    Domyślnie Malin Beg

    pasowało by zacząć od obiektywu szerszego niż 17 (*1,5) ale niestety takowego w plecaku nie miałem. w ogóle zresztą nie mam

    Malin Beg w Irlandii

    1.

    2.

    3.

    4.

    .
    .
    fotografuję portrety, sport, teatr tańca i jeszcze kilka innych obszarów - w tym w szczególności reportaże wszelakie piotr.jaruga_at_gmail.com

  2. #2

    Domyślnie

    Wystarczy poprawić kadrowanie i te 17mm razy krop wystarczą. Np. dwójka lekko w lewo i już by zagrało a tak troszkę za ciasno z lewej. Fajny temat na trójce, ale trzeba trochę bardziej wyrazistej obróbki. Czwórki mogłeś nie wsadzać bo jest najwyżej taka sobie i odległa tematycznie. Horyzonty do wyprostowania.
    LED ZEPPELIN

  3. #3

    Domyślnie

    te horyzonty to moja pięta achillesowa - prostuję, prostuję, w oczach prawie prążki, myślę że już ok a później kaszanka. Tak, zauważyłem ale po wielu próbach już myślałem że mam omamy
    Bardziej wyrazista obróbka - coś dodasz? czy chodzi o zniknięcie blasku bijącego od wody?

    ps
    4ka była z tyłu ale fakt: tego już raczej nikt nie wie
    .
    fotografuję portrety, sport, teatr tańca i jeszcze kilka innych obszarów - w tym w szczególności reportaże wszelakie piotr.jaruga_at_gmail.com

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PiotrPJ Zobacz posta
    te horyzonty to moja pięta achillesowa - prostuję, prostuję, w oczach prawie prążki, myślę że już ok a później kaszanka. Tak, zauważyłem ale po wielu próbach już myślałem że mam omamy
    Bardziej wyrazista obróbka - coś dodasz? czy chodzi o zniknięcie blasku bijącego od wody?

    ps
    4ka była z tyłu ale fakt: tego już raczej nikt nie wie
    Na trójce warto wyodrębnić latarnię bo po prostu słabo ją widać, a jak rozumiem jest motywem. Dół rzeczywiście ma problem z przepaloną wodą, ale nie jest to jakoś szczególnie dokuczliwe. W necie znajdziesz mnóstwo porad na temat prostowania fotek w różnych programach - to krajobrazowe abecadło.
    LED ZEPPELIN

  5. #5

    Domyślnie

    Szkoda że nie zdecydowałeś się na stworzenie panoramy, wystarczyły by 2, 3 kadry - ze "stanowiska" nr 2. Piękna zieleń, ten kolor występuje chyba tylko w Irlandii
    D 90; D750; D850; N 35; N 14-24, N 70-200


  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lestad Zobacz posta
    Szkoda że nie zdecydowałeś się na stworzenie panoramy, wystarczyły by 2, 3 kadry - ze "stanowiska" nr 2. Piękna zieleń, ten kolor występuje chyba tylko w Irlandii
    Faktycznie, miejsce piękne i zapewne panorama by ucieszyła oczka. Natomiast zieleń podobną w naszych górach chyba widywałem.

  7. #7

    Domyślnie

    też żałuję tej panoramy - niestety dopiero stosunkowo niedawno rozpoznałem temat "jak uniknąć w panoramie długiej i wąskiej fotografii"
    co robić?
    wrócić

    a sympatykom zieleni podrzucam dodatkowy kadr - widać na niem heh, hen daleko wyspę a na niej latarnię z 3.

    5.
    Ostatnio edytowane przez PiotrPJ ; 17-01-2012 o 13:29 Powód: dodanie tekstu
    .
    fotografuję portrety, sport, teatr tańca i jeszcze kilka innych obszarów - w tym w szczególności reportaże wszelakie piotr.jaruga_at_gmail.com

  8. #8

    Domyślnie

    5 fajna tylko szkoda obciętej owieczki jakim szkłem robione?

  9. #9

    Domyślnie

    ałć nie zauważyłem
    spacerzoom sigma 17-250 os
    .
    fotografuję portrety, sport, teatr tańca i jeszcze kilka innych obszarów - w tym w szczególności reportaże wszelakie piotr.jaruga_at_gmail.com

  10. #10

    Domyślnie

    Kłania się panorama statyw i po problemie-szerokiiiiiiiii kąt.Pozdro. Miło się ogląda
    Puszka300D90isłoiki.......

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •