Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Grudniowego słoneczka ciąg dalszy

    Uwzględniając uwagi kolegów odnośnie za dużej ilości pierwszoplanowych traw w poprzedniej odsłonie przedstawiam taki kadr, teraz w trochę szerszym ujęciu. Nie za szeroko?


    Pozdrawiam!

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez creep Zobacz posta
    Nie za szeroko?


    Pozdrawiam!
    Pytanie raczej czy nie za wysoko?Poza tym nazbyt kontrastowo mz. Sam widok ciekawy, dobrze czuć przestrzeń.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kulten Zobacz posta
    Pytanie raczej czy nie za wysoko?Poza tym nazbyt kontrastowo mz. Sam widok ciekawy, dobrze czuć przestrzeń.
    Częściowo muszę się zgodzić z Twoją uwagą, też się zastanawiam czy nie za dużo nieba - chciałem odróżnić ten kadr od poprzedniego, ale chyba za bardzo go odróżniłem i pewnie najlepszy byłby pomiędzy nimi - ale niestety takiego, z dobrym światłem, już nie mam.
    Co do kontrastu - akurat tę serię tak obrobiłem, najbardziej mi tutaj pasowało takie podejście. Jestem świadomy że jest na granicy "cukierkowatości", ale chciałem mieć i takie zdjęcia w swoim niewielkim "dorobku".
    PS. Dzięki za łagodny wymiar kary

  4. #4

    Domyślnie

    Mnie się podoba. Z tym kontrastem to może i trochę racji, ale co tam ... Kapitalne światło rzeczywiście się trafiło!
    NIKON

  5. #5

    Domyślnie

    Spoko. Pierwsza odsłona wydaje mi się być lepsza co do kadru jak również kontrastu, jest dużo naturalniej. Co do cukierkowego obrazka to nie każdy się do tego nadaje. W tym wypadku myślę, że można byłoby pokusić się o takowy efekt ale chyba stosując inne narzędzia obróbkowe. Jeśli masz RAWa to zawsze możesz do tego zdjęcia powrócić i na nim ćwiczyć, a nóż..., w końcu efekt zostanie osiągnięty .

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    Mi tez pierwsza odsłona z tego miejsca podoba się bardziej.
    Tu perspektywa została lekko zaburzona .
    I tak się zastanawiam, po co na siłę wpakowywać do tej kompozycji drogę?
    Niby łamie ona monotonię dołu, ale z drugiej strony prowadzi w "nicość".
    Albo droga z drzewkiem i prawidłowe poprowadzenie wzroku oglądającego, albo sam cmentarzyk.
    Motyw bardzo ciekawy i przy odpowiedniej budowie kadru w zupełności mz wystarczający, aby grac w nim pierwsze skrzypce .

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki za uwagi, wiele mi dają. W teorii patrząc na te zdjęcia teraz widzę że mogłem inaczej skadrować, ale w plenerze czasem tracę głowę, zwłaszcza gdy nagle zacznie tak pięknie "świecić" No ale to jest kwestia ciągłego jeżdżenia w teren i pracy nad kadrami - mam nadzieję że będę miał na to więcej czasu w tym roku niż w poprzednim.
    Znalazłem jednak jeszcze NEFa z "klasycznym" podziałem kadru, chociaż minimalnie gorszym światłem. Mam też oczywiście takie bez drogi. Jako, że nie za bardzo mam teraz możliwość ponownego wypadu w równie ciekawe miejsce, będę pewnie jeszcze na nich ćwiczył obróbkę i co jakiś czas wrzucał tutaj
    Loki_p - Cmentarz Wojskowy w Staszkówce, niedaleko Ciężkowic (woj. Małopolskie). Robiłeś zdjęcia w okolicach Jeziora Rożnowskiego, to nie jest daleko stamtąd. Jeśli potrzebujesz dokładniejszych namiarów, pisz PW.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez creep Zobacz posta
    mam nadzieję że będę miał na to więcej czasu w tym roku niż w poprzednim.
    Ja też mam taką nadzieję, że będziesz miał :P

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez creep Zobacz posta
    Loki_p - Cmentarz Wojskowy w Staszkówce, niedaleko Ciężkowic (woj. Małopolskie). Robiłeś zdjęcia w okolicach Jeziora Rożnowskiego, to nie jest daleko stamtąd. Jeśli potrzebujesz dokładniejszych namiarów, pisz PW.
    118? Faktycznie nie jest daleko

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •