Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25
  1. #11

    Domyślnie

    w ogóle to bardzo mi się dyskusja podoba
    siadłem i jeszcze raz przerabiałem fotki - zacznę od 5. bo ją tu zrzutem ekranu zapodałem

    6. czyli 5 wer 1, ostrzenie tylko w programie (capture one) w procesie exportu do jpg ale już bez ostrzenia przy zmniejszaniu

    7. czyli 5 wer 2 ostrzenie (to co było w 6.) wyłączone i też bez ostrzenia przy zmniejszaniu

    i jeszcze nieostrzone w ogóle... tylko że one fragmentami w ogóle chyba nie ostre :-/

    8. czyli 1.

    9. czyli 3.

    Podsumowując - ja chyba wolę ostrzejsze ale widzę że większość (Was) jest przeciwnego zdania ... co znaczy to dla mnie? czy powinienem przemodelować swoje postrzegania?


    aaa, przemo 1978 - czy wszystkie "świecą" czy w jakiejś części? bo trudno mi dojść o co Ci chodzi...
    .
    fotografuję portrety, sport, teatr tańca i jeszcze kilka innych obszarów - w tym w szczególności reportaże wszelakie piotr.jaruga_at_gmail.com

  2. #12

    Domyślnie

    miałem na myśli jaskrawe kolory zielonego na drzewach i trawa też przejaskrawiona przynajmniej u mnie na monitorze

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PiotrPJ Zobacz posta
    Tak jak w tytule - mam nadzieję, że niektórzy rozpoznają co to była za plener
    Oczywiście, że niektórzy rozpoznają ...bieszczadzkie klimaty ...

    Tak jak pisał Przemo1978 wszystko wygląda na przejaskrawione. Pokusiłem się o szybką obróbkę i w dodatku na laptopie, ale ja bym to tak bardziej widział.


  4. #14

    Domyślnie

    o to to . teraz jest ok. Troszkę widać szum na drzewach, A po za tym jest ok

  5. #15

    Domyślnie

    Za kol. Greg77. ostatnia wersja dużo lepsza.

  6. #16

    Domyślnie

    Cześć Grzesiu
    załóżmy że nie mówię nie
    ale powiedz co zrobiłeś: jakie suwaki i o ile? U mnie jest jeszcze moment samego wywołania (eksport do jpg) gdzie mam narzucone profile, które coś tam dodają. To co widzę na ekranie Capture One wygląda inaczej niż otrzymany jpg, co nie zawsze mi przeszkadza. Pozostawała by mi obróbka samego jpg - czego chciabym uniknąć...
    .
    fotografuję portrety, sport, teatr tańca i jeszcze kilka innych obszarów - w tym w szczególności reportaże wszelakie piotr.jaruga_at_gmail.com

  7. #17

    Domyślnie

    możę autor ma żle skalibrowany monitor i u niego to dobrze wygląda,lub wogóle albo od dawna nie był kalibrowany.. W każdym bądź razie kolorystyka daleko odbiegająca od normalnej..
    www.facebook.com/marcinkesekfotografia/
    Nikon D700 + zakres ogniskowych od 14-400 + sb900 i sb910 + manfrotto + kilka szkieł pod M42 i dodatki

  8. #18

    Domyślnie

    tak grzegorz pokazał jak powinny wyglądać kolorki

  9. #19

    Domyślnie

    Czyli sie nie mylilem, przeostrzone i przejaskrawione

  10. #20

    Domyślnie

    Greg - jeśli chciałeś zobaczyć "to" i ostatecznie "to" (u grzegorzadz72) zobaczyłeś to dowodzi tego, że Ty i on macie takie same oczekiwania ... to żartem oczywiście ale ponieważ jest was z podobną opinią więc żarty na bok.

    Widzę różnice w wersji grzegorza i... czekam na jego /p/odpowiedź na moje pytanie, które do niego skierowałem.

    Podtrzymuję wątek bo
    jedna rzecz to jak faktycznie wyglądał wtedy ów zakątek (niezależnie od tego jak chcielibyśmy aby to było)
    a druga rzecz to chcę sprawdzić czy i jak mógłbym taki efekt osiągnąć w swoim oprogramowaniu
    .
    fotografuję portrety, sport, teatr tańca i jeszcze kilka innych obszarów - w tym w szczególności reportaże wszelakie piotr.jaruga_at_gmail.com

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •