Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Dorada-krótka historia rybna

    Jak pewnie 4 miliony rodaków wylądowałem na urlopie nad Adriatykiem, dokładniej w Dalmacji Środkowej. Chcąc spróbować specjałów lokalnej kuchni wybór padł na Doradę (łac. Sparus aurata), w języku tubylców - Komarca. Po odwiedzeniu miejscowych restauracji zapał jednak opadł, cena za 1 rybę około 200 Kun - czyli dzieląc przez pół 100zł!
    Innym rozwiązaniem był własny połów, zakończony jednak dosyć szybko na kilku małej wielkości sztuk Oblady.
    Na szczęście była alternatywa w postaci zakupu ww. ryb u miejscowych rybaków z tzw. sadz morskich - koszt nieporównywalnie mniejszy - 60Kun za kilogram ( 1kg to 3 ryby! ), przygotowanie we własnym zakresie, co ilustrują poniższe zdjęcia. Zapraszam.

    1. Jedna ze wspomnianych Oblad
    2. Orady-12sztuk
    3. Miejsce zakupu Orady - 15km za Trogirem, kierunek Sibenik
    4.
    5.
    6.
    7.
    8.
    9.
    10.
    11.
    12.
    13.
    14.
    15. Zapojka

  2. #2

    Domyślnie

    Super kolorki, wykorzystanie GO. Pięknie się prezentuje.
    Nic, tylko z opisem do książki kucharskiej zakwalifikować.
    Tutaj jest... podpis

  3. #3

    Domyślnie

    No i narobiłeś mi smaku na rybki
    Moja galeria: www.darko.cal.pl, zapraszam na FB

  4. #4

    Domyślnie

    Za przedmówcami! Bardzo fajny reportaż! Przypomniały mi się moje wakacje w Chorwacji sprzed paru lat.... W karafce rozumiem że orzechówka ?

  5. #5

    Domyślnie

    Ryba naprawdę przednia, delikatne mięso, mało ości, słowem rozkosz dla podniebienia, dla tych oczywiście, którzy preferują w jadłospisie dania z ryb. Ponoć gatunek uchodził za przysmak Rzymian.

    W karafce oczywiście orzechówka domowego wyrobu, prawie jak podpałka do grilla

  6. #6

    Domyślnie

    super instrukcja jak wypatroszyć rybke i zjeść...........tylko oby tutaj nie zjawił sie jakiś pseudo obrońca rybek
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 23-08-2011 o 00:23 Powód: orto. ("psełdo")
    | D600 + MB-D14 | 15-30mm f/2.8 | 50mm f/1.4 | 85mm f/1.8 | SB900 | GoPro | Lowepro |

  7. #7

    Domyślnie

    Historyjka bardziej pasuje do reportażu, niż streetu -- przenoszę.
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  8. #8

    Domyślnie

    W repo też fajnie, dzięki Zielony Ludziku

  9. #9

    Domyślnie

    A nie ma za co. W dziale praktycznie prawdziwy reportaż nie istnieje, więc każdy jego przejaw jest mile widziany.
    A wrzucone przez Ciebie zdjęcia, ułożone w zgrabną historyjkę, tworzą reportaż -- jak najbardziej. W streetcie to raczej pojedyncze, luźne klatki.
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  10. #10

    Domyślnie

    Tu już lepiej niż w tym poprzednim (następnym ) secie rybnym, ale ze zbioru <5,10> ograniczyłbym się jednak do jednej klatki
    Moje zdjęcia
    Na NKP dopiero się aklimatyzuję...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •