Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Jeune ballerine

  1. #1

    Domyślnie Jeune ballerine

    modelka: Ola S.


    Więcej: http://www.flickr.com/photos/qadesh1...7627115783606/
    będę wdzięczna za rady i komentarze
    D40x N 18-135 3,5 N 35 1,8 statyw, 2x elfo miqro pro B, beauty dish, snoot, wyzwalacz na podczerwień, jakaś blenda i plany na przyszłość

  2. #2

    Domyślnie

    1 ok jeśli ktoś lubi takie artystyczne kadry Ale w portrecie? A czego to potret? Stopy czy balerinki?
    2. Też ok, ale... tę znamię z policzka mozna było usunąć, zaburza konwencję
    3. Brudne i zażółcone tło skutecznie zniechęca do tego zdjęcia.
    4. Usunąłbym trzecie od lewej zdjęcia i tak powstały tryptyk byłby do zniesienia
    5. Kiepskie światło, ręka wygląda potężnie, jak nie należąca do modelki , jak dla mnie kosz

    pozdrawiam
    http://facebook.com/fotomagik
    D700 + N70-200/2.8 + N20/2.8 + N50/1.8 + N85/1.8 + N135/2.8 + S15/3.5 + SB900 i kilka innych pierdół

  3. #3

    Domyślnie

    ujednolicić wykończenie i dla mnie ok jako seria baletowa

  4. #4

    Domyślnie

    Najlepsze tutaj są części składanki - zarówno pod względem światła, jak i kompozycji wydają się mieć sens i być nieźle wykonane. Niestety nie można tego dokładnie ocenić po takim rozmiarze. Piątka to dobry moment, ładna mina i światło, ale niestety powinna być bez ręki przy twarzy. To zawsze jest problem w podobnych kadrach. Trójkę widziałbym ciut inaczej. Nie w takiej ramce, ale typowo owalnej. Niestety to wymusiłoby inny kadr, gdyż obcięlibyśmy kończyny. Nie do końca pasuje mi też zwrot twarzy i sama kolorystyka. Ale nie jest źle. Dwójka to kolor, ale to za mało. Dokładniejsza kompozycja, kadr i układ głowy tu by były konieczne by uzyskać pożądany efekt. Ale to też dobra próba.
    Przeglądając zdjęcia na flickr, odniosłem dwa wrażenia. Nierównego poziomu oraz tego, że krzesło było zbędne w pewnych pozycjach i lepiej chyba byłoby bez niego - ale właśnie z podobnym układem ciała. najlepsze zdjęcie z sesji to 1456, które mogłabyś tu zaprezentować (minimalnie kadr bym przesunął w lewo, ale to już widzimisię).

    PS. Dziewczyna bardzo ładnie gra twarzą i ciałem. Warto to wykorzystać jeszcze kiedyś.

  5. #5

    Domyślnie

    Dawno mnie nie było, ale odniosę się do komentarzy... Oczywiście biorę sobie krytykę do serca.
    Jeśli chodzi o drugie zdjęcie ono właśnie takie ma być, z takim własnie pochylonym ustawieniem twarzy

    Zdradzę drobna tajemnicę - modelka nie jest prawdziwą tancerka baletową, tańczy natomiast sportowo taniec towarzyski, jednak bardzo zależało jej na takiej sesji - stąd cześć póz na krześle. Ja z braku czasu nie fotografowałam Oli więcej, ale jest ona zainteresowana pozowaniem do zdjęć (uwaga - modelka niepełnoletnia).

    Link do flickra niestety już nieaktualny, natomiast zdjęcia z tej sesji we właściwym formacie można zobaczyć wraz ze zdjęciami innych autorów w Pałacu Kazimierzowskim na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie jeszcze przez najbliższy tydzień - czyli do 18 marca w godzinach otwarcia pałacu (rektorat UW).


    kilka więcej zdjęć z tej sesji:

    D40x N 18-135 3,5 N 35 1,8 statyw, 2x elfo miqro pro B, beauty dish, snoot, wyzwalacz na podczerwień, jakaś blenda i plany na przyszłość

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •